Prikaz jedne poruke
Stara 22.10.2007, 17:35   #88
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Dosta blizu, hteo sam zapravo da svima skrenem pažnju da na ovom forumu ima dosta ljudi koji sebe smatraju jezički i kompjuterski pismenima, a ne znaju ili iz "fazona" ne pišu slova poput č, ć, ž, š, đ...
Pisanje ch, w, ee, sx,... je isto tako pomodarstvo kao i korišćenje stranih reči...
Da progovorim u svoje ime Ja lichno pishem ch i sh iz jednog prostog razloga, tastatura mi je podeshena na englenski layout (vishe koristim engleski za kompjuterom nego srpski), a ne zato shto je popularno (i grand produkcija je popularna pa je ne slusham) drugi razlog shto koristim ch i sh jeste mobilni telefon preciznije SMS...

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
PCMaster:
Ne gledam puno TV, ali kad gledam HRT nisam primetio takve izraze. Znam da imaju dosta izraza koji su strani prosečnom građaninu Srbije, pogotovo ako je rođen tek devedesetih, ali veruj mi, većina je postojala i u "ono" vreme, i koristila se ravnopravno na teritoriji SFRJ...
@PCMaster
Chini mi se da se neko skoro zalio kako hrvati pa sve prevode
npr. internet = svemrežje ili laptop = skutnik
p.s. Masteru zasto ti nije nick PCGospodar
Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
I MOLIM te, ne pominji Vuka, da si imalo razmislio, setio bi se da je Srpski jezik postojao već u 12. veku, sa nezavisnom redakcijom Staroslovenskog kao pismom, a čika Vuk je delao tek u 18. - usput srušivši veliki deo srpske književnosti 17. veka zajedno sa institucijama poput Matice, samo da siluje jezik Kopitarevim idejama, koje ovaj ranije nije uspeo da nametne Slovencima...

Demokratija? Nestalo je sa antičkim vremenima...
Potpisujem

Poslednja ispravka: iMa_NeKo_PljUgU (22.10.2007 u 18:03)
iMa_NeKo_PljUgU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke