Prikaz jedne poruke
Stara 22.10.2007, 18:53   #96
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Govori srpski?

Citat:
Atena Palada kaže: Pregled poruke
ja pishem zato shto se na sebian(latin) pogubim, nema shanse da se naviknem, probala ali nishta (neka owo jadno zvuchi, ali je tako i istinito)
Meni je odavno zapalo za oko tvoje pisanje na forumu, koje, izvini, shvatam kao totalno nepotrebno i ružno...
Mislim da sam naletela jednom na tvoju poruku u kojoj si napisala reč: "pomotj"

Da li si se nekada zapitala kako to drugima zvuči? Da budem iskrena, dok to čitam, meni malo zvuči kao da ti treba logoped. Kada pričamo, slušamo glas jedni drugih, a kada čitamo, taj glas zamenjuju slova. Kako drugačije da zamislim da pričaš kada kažeš "pomotj" osim kao Šojić iz "Tesne Kože"?
Kada pišeš "V" zašto to mora da bude "W"? Šta znači: "shanse"? Ne znam... kao neko tepanje deteta, ne umem da opišem drugim rečima ovaj "fenomen"...
Znam kako to ide sa SMS-om, i često je teško odreći se navika, ali na mobilnom telefonu nemaš dodatne opcije kao na kompjuteru, na kome uvek možeš koristiti srpsku tastaturu.

Druga stvar je kultura pisanja na forumima.

A treća stvar je, za tvoje dobro, kultura korišćenja srpskih slova i pravilno pisanje, koja će ti nekad "sutra" zatrebati kad budeš pisala CV ili razgovarala sa šefom, kolegom ili klijentom negde na internetu...

Ja često preskačem tvoje postove (kao i postove svih ostalih koji tako pišu), iz prostog razloga što me zamara da ih čitam, a ko zna koliko je ustvari, pametnih i korisnih stvari možda u njima rečeno... Šteta...
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku [Imzadi] na korisnoj poruci:
Eni (22.10.2007), hacker_aca (23.10.2007), Spawn BG (22.10.2007)