Prikaz jedne poruke
Stara 26.11.2008, 21:38   #164
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.573
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Tomb Raider: Underworld

Samo da kažem da sam pokušao da igram samo preko tastature, bez miša. kao nekad. Nažalost, mislim da se bez miša ne može daleko dogurati.

Nema problema dok držiš pravac (trčiš naprijed, roniš pravo dole ili gore). Problem nastaje kad treba skrenuti, pogotovo za mali ugao. Lara uvijek skrene skoro za devedeset stepeni pritiskom na lijevo-desno, pa dok se namjestiš na pravu putanju, često se okrene (prelijepim ) licem prema tebi (tj. kameri). U tim situacijama često se ne vidi šta je ispred nje, sve dok ne kreneš naprijed nekoliko koraka i dok se kamera ponovo ne namjesti iza njenih leđa.

Stvarno ne znam što im je toliki problem da kontrole budu kao u jedinici (objašnjenje za malo mlađe gejmere) : pritiskom na naprijed Lara ide naprijed, pritiskom na nazad hoda natraške (okrenuta leđima), a pritiskom na lijevo-desno se okreće na datu stranu, ali u mjestu. Tako se mogla kretati savršeno precizno i pregledno. Doduše, tako se teško mogu vidjeti Larine grudi i lice, ali, neka ubace gomilu ogledala u igru

I, što je problem da smjer kretanje bude u odnosu na nju, a ne na kameru - tipka lijevo je kretanje na Larinu lijevu stranu, bez obzira odakle je gledaš; a ne na lijevu kad je gledaš odpozadi, a desnu kad je gledaš sprijeda !

Mada, ponavljam, bez obzira na malo mušičavu kameru, oduševljen sam Underworld-om !
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ezenkiel na korisnoj poruci:
Pjanovic (26.11.2008)