Prikaz jedne poruke
Stara 27.11.2008, 12:54   #166
mimik
Novi član
 
Član od: 6.5.2008.
Poruke: 22
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Tomb Raider: Underworld

Citat:
ezenkiel kaže: Pregled poruke
Samo da kažem da sam pokušao da igram samo preko tastature, bez miša. kao nekad. Nažalost, mislim da se bez miša ne može daleko dogurati.

Nema problema dok držiš pravac (trčiš naprijed, roniš pravo dole ili gore). Problem nastaje kad treba skrenuti, pogotovo za mali ugao. Lara uvijek skrene skoro za devedeset stepeni pritiskom na lijevo-desno, pa dok se namjestiš na pravu putanju, često se okrene (prelijepim ) licem prema tebi (tj. kameri). U tim situacijama često se ne vidi šta je ispred nje, sve dok ne kreneš naprijed nekoliko koraka i dok se kamera ponovo ne namjesti iza njenih leđa.

Stvarno ne znam što im je toliki problem da kontrole budu kao u jedinici (objašnjenje za malo mlađe gejmere) : pritiskom na naprijed Lara ide naprijed, pritiskom na nazad hoda natraške (okrenuta leđima), a pritiskom na lijevo-desno se okreće na datu stranu, ali u mjestu. Tako se mogla kretati savršeno precizno i pregledno. Doduše, tako se teško mogu vidjeti Larine grudi i lice, ali, neka ubace gomilu ogledala u igru

I, što je problem da smjer kretanje bude u odnosu na nju, a ne na kameru - tipka lijevo je kretanje na Larinu lijevu stranu, bez obzira odakle je gledaš; a ne na lijevu kad je gledaš odpozadi, a desnu kad je gledaš sprijeda !

Mada, ponavljam, bez obzira na malo mušičavu kameru, oduševljen sam Underworld-om !
Da, dobro je da ima nas istomisljenika. igra je dobra pa dobra, ali ko sto rekoh pre neki dan, jedna od NAJVAZNIJIH stvari, koja je Laru izdvajala iz gomile igara je bas ta "robotska" kontrola, koje vise nema. sadasnji nacin upravljanja je primeren pucackim igrama a ne TRu. Ironija je veca time sto je i pucanje tromije nego pre. stari igraci se secaju spektakularnih akrobatskih pucnjava kojih nema ni u matrixu!!!

Sto se tice pogleda, i stara Lara je mogla iz nekih uglova lepo da se vidi, ali kamera je i tada i sada ok, cak je ova nova i bolja. Mislim da bi pun pogodak bio ponovo uvodjenje preciznih kontrola nezavisnih od pogleda kamere koja bi se kontrolisala misem kao sada, s tim da vec pri izvlacenju pistolja iz korica igra udje u ovaj danasnji mod!

i naravno, da pot hitno prestane da sutira po zidovima
Jedna tako fina devojka, na kojoj je radjeno na svakoj vlasi kose, kozi na cizmama, materijalu odece itd, i koja je sada cak potpuno ozivela i pravi face: iznenadjenje, strah, razmisljanje...itd, da ne moze da pipne zid ili bar slegne ramenima ko nekad, ne go sutira ko retard... to je pravi propust.

ali ipak su to sitnice, igra je najbolja
mimik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke