Prikaz jedne poruke
Stara 25.7.2015, 22:46   #5
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Koliko nekadašnjih vlasnika 8-bitnih računara čita SK?

Neće valjda SK da propadne zbog jedne knjige.

Zanimljivo je to vreme bilo. To su bili prvi kompjuteri koje malo ko da je uopšte mogao da ima. Mislim da im je cena bila oko 1000 ondašnjih maraka. Slabo je ko razumeo od roditelja šta uopšte pretstavljaju kompjuteri. Bojali su se ljudi da potroše tek tako toliko para jer ih je neko mogao prijaviti zbog toga. Odrastao sam u Boru gde je u multinacionalnoj sredini Tito, komunizam i cinkare bili sve. I na kraju ti roditelji nisu odrastali uz Star Wars ili Star Trek već uz Prohujalo sa vihorom, Kazablankom, Džonom Vejnom, Twin Piksom i sličnim filmovima i serijama. Sećam se da su i ti koji su imali vrlo retko delili to bogatstvo sa drugima. Ljubomorno su čuvali za sebe i svoje najbolje drugove. Zanimljivo da tadašnje drugarice kompjuteri skoro pa da nisu zanimali. Izgleda da su smatrali to kao mušku stvar. Ja ni časopisu a kamo li kompjuteru nisam imao pristup jer sam živeo sa razvedenom majkom i bratom gde otac nije hteo ni alimentaciju da plaća. Bio sam sretan ako dobijem godišnje par novih cipela ili odeće.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke