Prikaz jedne poruke
Stara 26.7.2015, 3:24   #11
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Koliko nekadašnjih vlasnika 8-bitnih računara čita SK?

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Ajde, ma koje imao? Deca inžinjera, diplomata... Jok imali ovi sa sela, valjda sam odrastao u gradskoj sredini sa mnogo stanovnika po kvadratnom kilometru i znam ko je šta imao. Videlo se po vozilima ko je imao nova kec, peglica, fića i drugim stvarima. I oni koji su mogli da kupe nisu samo pametni roditelji su prepoznali budućnost tih stvarčica za sebe i svoju decu. Najvažnija stvar u to doba pričam početkom osamdesetih su bili stripovi, levis farmerke i starke. To ko je imao bio je bogat a kompjuter od njih deset bogatih samo jedan.
Ja sam C64 dobio '86. Bio sam 6. razred osnovne skole. Bio sam, valjda, treci u odeljenju koji je dobio "Debeljka". Svako popodne smo se okupljali kod nekoga i razvaljivali se od igranja (Wizard of Wor ). Kompjuter je, meni i bratu, kupila baba. Auto nam je bio kec (sivomaslinaste boje ). Niko od mojih nije bio pun. Slicna prica sa mojim drugovima iz odeljenja.

U Jugoslaviji je pravljeno nekoliko racunara:

CER
Lola 8
TIM
Pecom
Lira XT
Galaksija

(verovatno sam nesto propustio)

Elem, ovi racunari su pravljeni u nasoj zemlji. Kompletno ih je razvijala domaca elektroindustrija. Nisu nabavljani delovi, niti su samo lepljene nalepnice na njih.

@igor7

Amiga nije 8 bitni racunar
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke