Prikaz jedne poruke
Stara 26.7.2015, 10:26   #15
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Koliko nekadašnjih vlasnika 8-bitnih računara čita SK?

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
bila su to druga vremena bez interneta kada je jedini prozor u kompjuterske vode bili takvi časopisi
Jeste. I svaki takav časopis je kod mene izazivao osećaj velikog uživanja prilikom čitanja. Danas kada imamo sve informacije na dlanu, osećaj zadovoljstva je mnogo manji.

Citat:
BTW knjiga podleže copyright i ovde je zabranjeno postavljati takve linkove bolje ja da te upozorim nego da popiješ ban..
Ne verujem da bi autori mogli da se žale. Reč je o zastarelim stvarima a verujem da bi i oni sami podržali skeniranje knjige

Citat:
Imam i ja knjigu za c64 programiranje na lak način neka domaća
fantastična knjiga za C64 u izdanju Mikro Knjige sa nazivom "Commodore za sva vremena" je jedan od najboljih knjiga za C64 u svetskim razmerama.

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Zanimljivo je to vreme bilo. To su bili prvi kompjuteri koje malo ko da je uopšte mogao da ima. Mislim da im je cena bila oko 1000 ondašnjih maraka.
Postojao je vrlo širok opseg cena koji se kretao od ispod 100 DM za ZX81, pa su onda tu bili jeftini računari kao što su C16/C116 sa cenom do 200 DM (Posle je i Atari imao odlične cene), Spektrum 48K je bio oko 450DM, C64 oko 570 DM. To su cene koje su bile početkom 1985. Malo posle dolazi Amstrad 464 u kompletu sa monitorom za nekih 800DM, ATARI ST za malo preko 1000DM.
Za one koji nisu u toku, danas Evro ima vrednost 2DM ali je realna vrednost marke bila na nivou današnjih 1EUR

Citat:
Slabo je ko razumeo od roditelja šta uopšte pretstavljaju kompjuteri.
Velika istina. Retko ko je imao roditelje koji bi imali predstavu o tome šta je računar.

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
početkom osamdesetih su bili stripovi, levis farmerke i starke. To ko je imao bio je bogat a kompjuter od njih deset bogatih samo jedan.
Tačno. Ti koji su to imali, kupovali su računare uglavnom radi foliranja da budu u trendu i da odigraju po koju igricu.

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
1. Uh! Nemoj da se uvrediš, ali meni to deluje kao 101% uzalud protraćeno vreme
Kada se malo dublje pogleda, svako vreme je uzalud bačeno vreme. Ono prolazi bez obzira na to šta mi radili. Isto kao da sam odigrao neku igricu ili čitao svakojake gluposti po netu. Važnije je to da li je to vreme potrošeno za neku prijatnu stvar ili ne


Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Svako popodne smo se okupljali kod nekoga i razvaljivali se od igranja (Wizard of Wor ).
Mislim da ste se razvaljivali i od sreće i zadovoljstva. Igranje je bila sjajna zabava i za jednog čoveka ali je igranje u društvu bilo veliko zadovoljstvo.

Citat:
(verovatno sam nesto propustio)
Pada mi na pamet Orao i Oric Nova. Ovaj drugi je rađen po kupljenoj licenci dosta popularnog britanskog računara.

Citat:
Amiga nije 8 bitni racunar
Nije ali pripada eri 8-bitnih računara. Da ne bih komplikovao, odlučio sam da naslov bude takav kakav jeste.

Citat:
Kod komšije sam išao sa bratom da od 19.00h nedeljom gledam crtani film tarzana u boji.
.
Sećam se da sam kao sasvim mali klinac mogao do besvesti da buljim u Color TV i da mi je sve na TV programu bilo zanimljivo jer je u boji.
Zato ti je Tarzan bio 10x slađi nego da si ga gledao na c/b televizoru
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku igor7 na korisnoj poruci:
todos (26.7.2015)