Prikaz jedne poruke
Stara 22.3.2007, 14:51   #45
CENTROPEN
Član
 
Član od: 23.11.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 48
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Meni nedostaje više zabavnih rubrika.Sem tekstova gospon Kuzmanovića i pisama čitalaca uglavnom se sve svodi na test ili prikaz elektronike i softvera, koje istini za volju, ko malo zapne može i da pronađe na net-u.Možda bi se moglo nešto napisati i o socijalno-društvenom aspektu sveta kompjutera koje sem grafulje i procesora podjednako čine oni koji sede pred monitorom .Evo, pade mi na pamet misao danskog filozofa kjerkegora: "knjige su kao ogledala.Ako u njih gleda majmun iz njih vas sigurno ne može posmatrati apostol".Slično važi i za monitor i miša.Voleo bih znati npr. koliko ljudi u Srbiji ima računar, prosečnu konfiguraciju, koliko njih zapravo radi nešto na njemu, o fenomenu i psiho profilu gejmera, pa o onima što znaju samo za vinamp i medija plejer(pa nemogu da učitaju titl), o optimistima kojima ne treba anti virus (a ima ih vala), o stručnom znanju prosečnog srpskog servisera i objektivnosti trgovaca, o ati-nvidia i intel-amd klanovima(bogca ti, i dalje se može čuti da ati nema drajvere a da se amd jako greje!) i tako osvemu tome što nije strašno jedino ako se predstavi smešno.
Voleo bih i neku rubriku posvećenu volt-modovima poznatijih grafičkih i matičnih a pošto bi puno njih i da klokuje napravite neku rubriku i o tome, pa nek prži narod naš!(svoj krš).
Šteta što SK izgleda i dalje nije dovoljno nezavisan pa da može da zapljune i po tom legendarnom čifteku i drugim hard&soft mistifikacijama.
eto, ja u tom pravcu vidim evoluciju SK.
CENTROPEN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke