Prikaz jedne poruke
Stara 10.11.2005, 19:12   #118
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Evo, imam ja jedan sjajan predlog (barem ja mislim da je sjajan)...
Naime, jel bi mogla da se napravi rang lista grafichkih kartica.
No, da ne bude ko na "benchu", vec sa malo vise i mnogo svezijim informacijama...
Ono sto bi ta tabela trebalo da sadrzi pored imena graf. karte je sledece:
Broj poena u 3dmarku 03 (na default-u, rez 1024x768), zatim 3dmarku 05 (na default-u, 1024x768), i na kraju osnovne komponente konfiguracije na kojoj je testirano (proc, ploca, ram). Naravno, tabela treba da bude "descending", tj. silazna, gde ce na vrhu biti najjache karte, a na dnu najslabije.
Ne morate da pisete ime proizvodjaca, da ne bi zbunjivali, jer sigurno i ne biste mogli da istestirate "bas" svaku kartu koja je trenutno u prodaji, pa i da imate mnogo dobre volje (a imate je sigurno bar osrednje, mislim na dobru volju).
Ovo bas i nije mali posao, a ako vam je lakse mozete jednostavno sakupiti informacije o kartama koje ste vec testirali za chasopis pa ih svrstate u tabelu, ali bitno je da tu budu sve serije koje su trenitno u prodaji od ATi-ja i nVidije. Pretpostavljam da bi Sasa mogao da uradi tezi deo ovog posla, a i da mu neko pripomogne...itd.
Mislim da bi ovo dosta koristilo sve vishe narastajucoj igrackoj populaciji ovde na forumu.
Eto, toliko od mene.. za sada.
Shang Tsung je offline