tema: Toonstruck
Prikaz jedne poruke
Stara 9.8.2010, 14:50   #7
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Toonstruck

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
u kom smislu ti prikazuje da nemas cd?

da li iz dosboxa odmah dobijas poruku, tipa "no cd" ili kad udjes u glavni meni i pokusas da loadujes igru igra ti tu saopsti insert cd?

u svakom slucaju, mislim da je ono sto ti treba "dodeljivanje" cd roma preko dosbox komande, ja radim preko daemon toolsa ali mislim da je svejedno

znaci kod mene je igra instalirana na d:\burst

u dosboxu dodelim mount d d:\ da mi d bude hard disk a onda napisem mount f f:\ -t cdrom sto je dodeljivanje f-u (kod mene virtuelni disk) da bude f ali istovremeno da ga dosbox shvata i kao cd rom, sto je cesto kriticna naredba zbog koje neke igre nece da rade

samo sto tu ima i drugih zezancija, neke igre zahtevaju da budu instalirane u posebno imenovani direktorijum ili slovo hard diska, ili isto tako traze da dodeljeni cd ima posebno slovo. Toonstruck ima i Toonstrk.cfg fajl u instalacionom folderu koji mozes da otvoris preko notepada i da vidis koje je slovo dodeljeno za cd, samo sto kod mene pise E: ali radi i kada dodelim kao f jedino sto dobijam poruku u dosboxu da li hocu da nastavim i nakon toga igra radi korektno
Kod mene je instalirana na C:\BURST (instalaciju nijesam odradjivao preko D-Fenda, mozda sam morao), virtualni cd-rom mi je na G: , kada pokrenem igru preko d-Fenda, prvo mi izvaci poruku tipa Drive G: is not CD ROM Drive, pita me da li hocu da nastavim, ja kazem da hocu - nakon cega mi izbaci prozor iz igre - Please Insert CD1.

U toonstrck.cfg mi pishe:

[TOONSTRUCK]
CD = G:\

Sad sam probao ove komande da ukucam u DosBoxu, odradi fino "instalaciju" CDROM-a na disku G:, ali opet javlja isti problem.
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke