tema: Discworld
Prikaz jedne poruke
Stara 5.6.2007, 16:20   #23
madhatterYU
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Lokacija: Krusevac - Nis
Poruke: 631
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 27 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Discworld

Citat:
Covenant kaže: Pregled poruke
Zavisi my friend,zavisi

Posto dosbox emulira i brojeve/oznake DOS uredjaja(npr ja sam folder "dosigre" na E particiji u XP mountovao u DosBox kao C,a cdrom koji ima oznaku I: u XP,sam mount-ovao kao D,moze nastati zbrka ako DOS installer za neku igru poteras iz XP-ovog prompta,te ga recimo u mom slucaju nece instalirati na E koji emulira C vec stvarno na C
Nadam se da si shvatio sta hocu da kazem...
Osim toga neke(citaj-mnoge)igre se nece pokrenuti ako se ne istaliraju bas u dos modu preko DosBox-a(Harvester npr.),provereno...



Meni je na prethodnoj masini (Athlon 1700XP i 512MB RAM-a)igra radila OK,ali je zvuk toliko seckao da je bilo neigrivo i to sa svim kombinacijama koje sam probao...
Gle cuda na mojoj novoj(i jacoj)masini radi super
Sto jaca masina=to bolje,kada su u pitanju noviji DOS naslovi
Poz...

P.S. Sto se tice Discworld-a 2-on se instalirao sasvim normalno na XP(Win verzija igre),ali cim se igra startuje,pojavi se crni ekran i umesto uvoda igra izlece u Windows-nikakvi compatibility i ostalo nece pomoci,provereno...
U pitanju je problem sa matorim DX-om i losom kompatibilnoscu sa novim verzijama DX-a,sto sve lepo pise na Vogons forumu

Pweh, ja sam napravio samo 2 particije na disku, tako da zbrke sa tim ne mogu da imam, ali u sustini nije problem, moze i na jedan i na drugi nacin da se odradi, manje probleme pri konfigurisanju u dosbox-u sam jedino imao sa ripperom dok nije tecno poceo da radi (ima dodatnih opcija po dfendu, dosta pomazu pri konfigurisanju, render metode, frame skipovanje itd), ali sve ostale su bile ok (sad je na redu i b. dahlia). Mada meni najvaznije da rade, cak bi i zvuk zanemario ...
madhatterYU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke