Prikaz jedne poruke
Stara 25.12.2012, 11:20   #90
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
ispada da je napisao tri romana (1. The Man with Nine Lives- drugi naziv za 'The Sound of the Scythe', 2. Spider Kiss, 3. Web of the city ... ostalo sto si naveo su novele (Doomsman) i scenariji za neke TV serije, kao taj 'Feniks bez pepela' kojeg je Brajant (ne Kobi) pretocio u roman, bez Harlija (on je kasnije radio na stripu), 'Grad na rubu vecnosti' takođe..
Spisak romana sam preuzeo iz "Enciklopedije naučne fantastike" ("Prosveta", Beograd, 1990) Zorana Živkovića (ovdašnjeg istaknutog, ako ne i prvog, stručnjaka za sve što ima veze sa SF), koji (sa sve svojim doktoratom iz oblasti naučne fantastike i višedecenijskim bavljenjem ovim književnim žanrom) izgleda ne može da se meri sa nekim ko uređuje sajt za koji si dao link.

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
poslednja dva, koji zapravo jesu romani, nisi napomenuo
"Poljubac pauka" i "Mreža grada" jesu romani Harlana Elisona, ali nemaju nikakve veze sa naučnom fantastikom (prvi, koji govori o nekakvoj zvezdi rokabilija, zapravo je nafrizirana biografija Elvisa Preslija, a drugi je priča o članu izvesne maloletničke ulične bande i njegovim nepodopštinama - ako je verovati "Vikipediji" - vidi "plot summary" za oba navedena dela), pa ih je Z.Ž. preskočio pri opisivanju opusa H.E.
Ja sam mu samo naivno poverovao, pa sam se prešao.

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
da imam koju banku vise, ili da sam odmalena citao SF, verovatno bih znao za to.
I ja tako mislim.

I za kraj (u duhu Božića ):
Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
jbt... Jbga
Jbm mu mater, šta će ti ovolike psovke?
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke