Prikaz jedne poruke
Stara 4.1.2013, 15:53   #7
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Koriscenje studijskih slusalica na PC

Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
Pre neki dan mi riknuse verne Xwave slusalice, te sam se konacno nameracio da uzmem nesto iole kvalitetno od iole poznatijih proizvodjaca. Recimo, Behringer HPS5000, AKG K44 i te stvari.

Medjutim, ono sto je karakteristicno za ove slusalice je nedostatak potenciometra. E sad, kako da ih koristim na PC-ju a da mogu da normalno kontrolisem zvuk. Koriscenje softverskog potencimetra mi je malo nelogicno, neprakticno i mislim da je nedovoljno. Da li je resenje u nekom dodatnom hardverskom potenc. ili sta ?
I hvala Bogu sto nemaju. "Kradu" snagu, a uglavnom su loseg kvaliteta, pa pocnu da suste i divljaju.

Na tvom mestu, ja bih pojurio Presonus HD7. Izbegao bih DJ slusalice (kao sto je taj Berindzer), sem ako ti ne trebaju za po klubovima/autobusima. (Polu)otvorene slusalice uglavnom imaju bolji i prirodniji zvuk.

Budi svestan da studijske slusalice nemaju nagruvane basove, vec daju vrlo ujednacen zvuk, zahtevaju zvucnu kartu (integrisane su nedovoljno snazne i primetno los izvor zvuka), a pozeljno je i pojacalo (na koje bi mogao da se turi potenciometar ). Takodje, maksimum ocekuj tek posle 100-nak radnih sati, kada slusalice prezive tzv. "burn-in" period.

A da, posle transfera na studijske sluske racunaj na to da ce ti MP3 biti jako bljutav format

Poslednja ispravka: Beagle (4.1.2013 u 16:03)
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke