Prikaz jedne poruke
Stara 20.10.2020, 12:23   #667
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Brzina HDD/SSD diskova

Vidim da je tema malo zamrla, pa da je malo "potpalim".

Pošto sam počeo da kuburim sa prostorom na particiji samo za igre od 500GB, počeo sam da se raspitujem kakva je situacija sa SSD-ima od bar 1TB, na koji bi pakovao samo igre. I gledajući tako nabasao sam na Kingston A2000, 1TB, pa još i NVME za jedva nešto preko 12.000. Kako?? Pomislio sam da ima neka falinka, ali pogledah recenzije što domaće, što strane i svi puni reči hvale, pogotovo što ima i DRAM cache i sve to u toj ceni (danas je u istoj radnji već skoro 2.000 skuplji )?? Naručio sam ga i dalje ne verujući u sve te hvalospeve. Namestim ga na slobodni M2 slot (imam i Samsung 970 EVO) i reko` da vidim sintetičke testove.


Levo je 970EVO, desno A2000 koji, štaviše, ima brzinu pisanja veću od deklarisane (2000MB/s). A kada sam instalirao launchere i par igara bio sam poprilično iznenađen. RDR2 loading time je više nego prepolovljen. Fast travel se završi pre one muzike koja je prati (a na klasičnom disku je uveliko završavala kada se Artur Morgan pojavi), a učitavanje igre je najmanje 50% kraće. Mašala užitka. Horizon Zero Down konačno nema ni trunke stutteringa koji je imao na klasičnom disku (Afterburner pokazuje konstantnih 65-66 FPS, ali seckanje u trenucima se često dešavalo).
Uglavnom, gledao sam videe u kojima se pokazuje razlika u učitavanju igara, ali cene su bile tolike da mi se više isplaćivalo da čekam duže na učitavanja. Ali, 1TB NVME za 100-ak evra u ovom trenutku je "best bang for buck" koji postoji.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke