Prikaz jedne poruke
Stara 3.7.2006, 16:53   #18
iurisvulgaris
Banned
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 167
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 7/2006 „in other news...”

Posle nekoliko bezličnih i anemičnih tekstova Kuzma obavezno ubaci neku temu za koju zna da će naići na opšte odobravanje.Posle saga o sirotim malim Kinezima koji moraju da igraju pc-igre za pare i naširokom jadikovanju zbog svojih problema sa igranjem u WoW,on lepo samo napiše u svom tekstuljku "Ua Telekom", i onda mu široke čitalačke mase oduševljeno kliču.
Kao i uvek Kuzma površno i neozbiljno obrađuje temu samo da bi se dopao publici bez nekog dubljeg ulaženja u problematiku zašto je to tako,već samo konstatuje postojeće stanje,a svi znamo kakva je situacija sa dialup-om i Telekomom,ne treba jedan kolumnista valjda da nam to govori.
To što je površan i ne čudi,jer je čovek i zaboravio šta je dialup jer je odavno na nekom ADSL-u ili Wirelessu a sada lije "krokodilske suze" zbog sirotih provincijalaca na dialup-u.
Problem dialup-a u Srbiji nije ni problem "dvojnika",jer u mojoj opštini je taj problem odavno skoro eliminisan,a ipak dial up je sve sporiji i gori i od uvođenja digitalnih centrala 2002/3 nikada nije bio lošiji.Sada je to jedva malo bolje od analogne centrale,samo je veza malo stabilnija i ne puca tako često.U prvo vreme posle uvođenja dig.centrala brzina downloada je bila oko7 KB/s što je bio ogroman napredak u odnosu na 1.0-1.7 KB/s na analognoj centrali a sada je brzina jedva 2-3 KB/s.Sve je mnogo sporije a PTT cene su duplirane pa ispada da je ovakvav dial up skoro pa luksuz.Zato meni ne treba neki Beogradski malograđanin-kolumnista da mi priča da li je dial up spor ili ne,nisam debil to i sam mogu da zaključim.
Najlakše je bacati drvlja i kamenje na Telekom,a niti njihove "guzate" šalterske službenice niti direktor ne odlučuju o tome već vlast u Beogradu.Istina je da mi u debeloj i zaostaloj provinciji moramo da plaćamo skupe PTT račune da bi izfinansirali uvođenje ADSL u Beogradu i još par gradova.A dial up je samo vrh ledenog brega i najmanji problem,jer su od novca dobijenog od privatizacije firmi iz provincije,izmirivani računi Beogradskih toplana i izgradnja mnogih objekata infrastrukture u Beogradu,a lokalne zajednice su dobile samo mrvice.Ako već treba nama u lokalu da bude u svemu gore nego u Beogradu,što bi bila drugačija situacija i sa internetom.
iurisvulgaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke