Prikaz jedne poruke
Stara 5.10.2010, 23:01   #28
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Citat:
WhenDarknessFalls kaže: Pregled poruke
Dakle, ja nisam rekao da je to generalno, de fakto genijalna igra (cak nisam nigde ni rekao da je vanserijska), vec da je subjektivno meni genijalna. Ali kad vec pitas, mogu i da ti odgovorim. Igra je neverovatno prosta, samo ides i klikces. Nema price, nema neke posebne grafike niti icega, samo dobar gejmplej. Ali je isto tako i neverovatno zabavna i zarazna, probaj uostalom I nemoj da mislis da samo zato sto je meni neka igra genijalna, da je i smatram klasikom. TQ jeste dobra igra, ali nista vise od toga.
Apsolutno se slazem - tebi je subjektivno TQ genijalna igra, kao sto je mozda meni DA ili mozda cak i Rise of the Argonauts subjektivno smatram klasikom (salim se, ne smatram) znaci sve je stvar subjektivnog posmatranja stvari tako da nije trebalo ni postavljati pitanja zasto je nesto tako. A predosetio sam da ce ova tema krenuti slicnim tokom.
Inace cudna definicija genijalnosti, pa makar bila i subjektivna - nema nikakve price, niti bilo cega samo ides i klikces. Ja takve igre ne svrstavam u genijalne, ali dobro opet stvar subjektivnog shvatanja stvari.
Btw. odigrao sam i Titan Quest i Immortal Throne i licno igra mi je i subjektivno i objektivno daleko od genijalne, nema nicega vrednog paznje, stavise utapa se u moru prosecnih igara, no dobro kao sto rekoh - o ukusima ne vredi raspravljati pa tako da ne idemo dalje u off.

Citat:
WhenDarknessFalls kaže: Pregled poruke
Ti nisi pomenuo DA kao klasik, vec si pitao zasto ne moze da bude klasik. Savrseno sam te razumeo, te sam ti i odgovorio u prethodnom postu. Prosto i jednostavno treba da prodje vreme da bi se videlo da li ce igra terati na ponovno igranje nakon npr 5 godina.
Procitaj pazljivije post. Nisam pitao zasto ne moze da bude klasik vec sam rekao "...zasto ta igra ne bi bila klasik osim ako razlog nije taj sto je isuvise sveza?" Moras da priznas da ovo podvuceno ipak menja stvar i kontekst recenice jer sam i sam svestan da je igra isuvise freska da bi bila klasik iako ispunjava ostale zahteve (ili bar vecinu njih), od kojih sam neke i naveo. Pitanje je vise predstavljalo konstataciju samo u formi pitanja. ALi da se zaustavimo ovde posto smo vec izasli iz okvira teme i otisli u off.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke