Prikaz jedne poruke
Stara 6.10.2010, 18:51   #67
Draugdur
Član
 
Član od: 21.11.2007.
Poruke: 102
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Eh, da sam znao da će se ovoliko frke dići zbog pominjanja HL2...
Da se razumijemo, moja lista je izrazito relativna - da li će se neka igra naći na njoj ili ne zavisi prije svega od opšte prihvaćenosti i od odnosa lični utisak/očekivanja. Zato se na njoj ne nalaze, recimo, Dragon Age ili KOTOR, iako u principu imam o svim noivjim RPGovima isto mišljenje kao i Nash Knight. ME se tu našao prije svega zbog toga što mislim da jedna tako visokobudžetna igra NE SMIJE da ima CTD/zamrzavanje u maltene tridesetominutnom ritmu Zbog istog razloga se na listi nisu našli ni igre poput Crysisa ili Dooma 3 - jer sam dobio tačno ono što sam očekivao, tj. prosječnu/blago natprosječnu pucačinu. Ili Fallout 3...

Što se Half Lifea dvojke tiče, moje mišljenje se otprilike poklapa s ovim:

Citat:
Tachno, nije kao kec ni po atmosferi ni po broju revolucionarnih inovacija, ali je sasvim ok.
S jedne strane je stvar u tome što sam ja očekivao atmosferu i broj revolucionarnih inovacije (prije svega AI) kao u kecu; s druge, po meni nezaslužen status legende koji dvojka ima. Odatle razočarenje, i odatle mjesto na listi.

I na kraju krajeva, i idiotu bi valjda trebalo da bude jasno da su sve ove liste izrazito subjektivne. Ja recimo mislim da je Halo, za razliku od HL2, najbolje što se desilo FPS sceni još od prvog HL (prije svega zbog odličnog AI-ja), pa me nećete vidjeti da prozivam one koji su ga u ovoj temi stavili na svoju listu. Ditto za Deus Ex. Stoga, nameless, maši svojom ignore listom nekome koga je zapravo briga

Citat:
nameless1 kaže:
Ali ne i user scor, sto je najvaznije.
A otkad je to vox populi garancija za kvalitet bilo čega

Iskreno, mislio sam da će se više frke dići zato što sam stavio Monkey Island na listu...što govori ponešto o "kritičarima"...

E, da, još da odgovorim SirDuck-u:

Citat:
@Draugdur

A koje se tebi igra svidja, majke ti?
Deus Ex, Baldur's Gate serija sa posebnim akcentom na SoA, Planescape Torment, Civilizacija, Freespace 2, prvi Unreal Tournament, Total War serijal (do Empire-a), Half Life, Jedi Knight 2, Age of Wonders...su mi neke od najomiljenijih. Od novijih, Witcher, Mirror's Edge, Portal i prvi STALKER je manje-više sve što bih izdvojio kao prvu ligu, uz par indy bisera kao što su Braid, Machinarium i World of Goo.
Draugdur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke