Prikaz jedne poruke
Stara 14.7.2011, 11:23   #47
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #5 - A New Beginning]

Ok, tu smo, kraj drugog chaptera...

Prvo - famozni voiceacting. Fay mi vrlo cesto djeluje pretenciozno i vjestacki, narocito kod komentara raznih predmeta... Hm. Instalirao sam i njemacku verziju, cisto da cujem kako zvuci... I uz neko moje relativno skromno znanje njemackog, sve zvuci mnogo, mnogo prirodnije i bolje odglumljeno. Ali dobro, mozda sad ja tu nesto tripujem

Prolog i prvi chapter - su bili stvarno jedna fina shetnja. Zagonetka sa antenom - me nekako najvise podsjetila na milion slicnih u malo ozbiljnijim casual igrama, npr. iz Drawn serijala... jos sa sve skip dugmetom Zagonetka na mostu mi je bila lagana, nekako odmah sam znao da moram da premijestam one daske od kamena do kamena... Zao mi je sto smo ostali uskraceni za taj famozni susret sa aligatorima - cak mi je krivo sto je Fay to uopste pricala

E sad, drugi chapter, malo cemo da se igramo sa spoilerima, posto imamo zabushante.

Prvo, zagonetka sa
Spoiler za terminalom i serverima:
odmah sam pogodio, drugi server, dvije lampe svijetle, super... ali mi ni na kraj pameti nije palo da treba da pokupim nesto odatle! Ili jednostavno nijesam onog terminal-krelca dovoljno dobro pratio. Drugo, da bi se pokupio kristal sa drugog servera... to je zesci pixel-hunting. Sasvim slucajno primijetih kad predjem mishem tu da se pojavljuje jos jedna opcija... bzv.


Drugo, zagonetka sa
Spoiler za nashom malom kuhinjicom:
je malo razocarenje. Prvo, najlogicnija je stvar da se iskombinuju dvije stvarcice u inventaru i to se proslijedi zadovoljnoj mushteriji u restoranu - ali opet... Hmeh. Sto su nam onda uopste ostavljali kuhinju, namirnice, milion dzidza-midza tamo... I na kraju jos dobijes nesto sto djeluje krajnje, krajnje neukusno.


Trece, zagonetka sa
Spoiler za fotoaparatom, paketima, videokasetom i drugim terminalom:
je za sada najljepsa u igri... da nema jednog ozbiljnog baga. Naime - kad pokupite fotoaparat, mozete da vratite praznu kutiju preko terminala - i sta se desava: igra se ponasa kao da je fotoaparat aktiviran i vracen nazad u paketu, chuce se shkljoc, a vi mozete tada da upalite fotoaparat koji nijeste ni poslali i vidite sta je snimio! Bash bzv, tu su unistili jednu bas finu zagonetku.


Eto... idemo dalje, ja sam vrlo zadovoljan, prica se odmotava, igra ima svoj tempo koji je dobar i za sada super drzi paznju... Za sada me nije izbacivala, svidja mi se sto su se dizajneri potrudili da jedan los engine koga vise nikad nece koristiti dovedu do neke tacke preko koje ocigledno tesko da mogu sto se optimizovanosti tice - makar meni igra se mnogo brze ucitava nego TWW, prelasci sa ekrana na ekran, load snimljene pozicije, sve je brze... Pricu jos ne mozemo komentarisati, crtez je naravno savrsen.

3i, 4i, i 5i chapter... Do ponedeljka u podne...? Uhvatih po njemackim forumima da je 4i chapter najduzi u igri, Tako da ce biti posla... Od starta nas ocekuju malo drugaciji izazovi, dizajneri su se potrudili da ubace raznovrsne zagonetke, a i prica se odmotava brzo... Nastavljamo!
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke