tema: Starfield
Prikaz jedne poruke
Stara 6.8.2020, 19:34   #33
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Voleo bih da je Starfield ekskluzivno next-gen, pa da nema više izgovora o tehničkim ograničenjima. A kombinacija tizera koji me podsetio Kjubrikove Odiseje i činjenica da su sarađivali sa Ilonom Maskom, govori mi da će Starfield imati taj šmek realizma a mislim da je Tod to i rekao negde. Dakle ne očekujem neku spejs operu, Zvezdane staze i No Man's Sky već ozbiljniju hardkor naučnu fantastiku, da tu budu Kjubrik, Asimov.. pada mi na pamet onaj malo poznati Šon Konerov film Outland, kao neki prljavi space western, kolonizacija solarnog sistema.

E sad, tu u igru ulazi element koji me najviše plaši - vanzemaljci, tj, kako ih predstaviti a da ne deluje detinjasto, već viđeno, kičasto.. ako uopšte bude vanzemaljaca. Kad bolje razmislim, Starfield je baš veliki rizik za Bethesdu. Mislim da će pokušati da furaju neki svoj koncept i zato ne žure sa igrom. Suviše realizma će odvratiti horde "pew pew" fanbojova koji bi da samo nešto upucaju/harvestuju i tako u nedogled, a ipak očekujem od Starfielda nešto mnogo ozbiljnije.

Meni je naučna fantastika manje draga od epske, ili kako se već definiše Elder Scrolls, ali sam generalno jako nahajpovan, pa barem jer će igra nagovestiti nešto i od TES6. A inače sam ubeđen da imaju plan, opet se vraćam na intervjue gde je Tod govorio da su bukvalno mogli da uzdaju TES6 godinu nakon Skyrima, ali to ne bi bilo to (tipa, ne žele da TES bude kao Assassim's creed ili koji već serijal ima novu igru na godišnjem nivou).

Hoćeš da čuješ nešto ludo? Još su u Morrowindu nagovestili Oblivion krizu i povratak Alduina. Generalan plan i storyline za ceo serijal postoji odavno a opet to je i Tod rekao. Uglavnom ekspanzije sadrže hint, u Morrowindu odn. Tribunal ekspanziji je to kult The End of Times koji je direktno najavljivao Oblivion crisis dok Sad Seer kvest u Bloodmoon-u ima proročanstvo "kad umre zmaj, umreće imperija", što mnogi tumače kao dešavanje u Oblivionu, a meni čak vuče i na priču u Skyrimu, tj. dolazi do pada imperije nakon smrti Alduina. Ko zna. Smrću Martina u Oblivionu carstvo nije propalo, tako da...

Elem, u Shivering Islands ima referenca ka povratku Alduina, ali se tu oslanjam na izvore sa neta jer se slabo sećam igre. Ostaje onda pitanje šta bi ekspanzije za Skyrim mogle nagovestiti. Mogu reći jedno za sigurno - sećamo se dolaska na Solstheim gde putujemo brodom nekoliko sekundi. U šestici će garant biti ta mehanika da upravljamo brodom.

Nego da sačekamo taj quakecon danas pa da vidimo šta dalje.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke