tema: Starfield
Prikaz jedne poruke
Stara 8.9.2020, 2:57   #58
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
Ljudi iz nekog razloga gledaju na Open World kao na ultimativno gaming iskustvo, iako 90% igara koje imaju open world su ceo taj koncept odradili MMOliko, ukljucujuci tu i Skyrim i The Witcher 3. Apsolutna gomila nepotrebnih stvari kao sto su bandit campovi svuda, monster nests, i slicne stvari koje sluze samo za ubijanje vremena i popunjavanje praznog prostora, iliti dizajenrski bullshit, vestacko produzavanje igre. To nije content koji zasluzuje bilo kakvu vrstu hvale i poprilicno kvari igru. Iako ne bi bio uspesan kao sto jeste, mislim da bi npr. The Witcher 3 bio mnogo bolja igra da su se odlucili na manji svet, ali popunjen smislenim contentom, a ne time wasterima. Ali jbg, para vrti gde burgija nece, a ljudi ne vide drvo od sume.

Sve to stoji i ima smisla - ali, veliko ali - određen broj igrača, uključujući mene upravo zahteva suprotno - što veći svet za istraživanje, pa makar to podrazumevalo i "time waster" regione. Evo daću ponovo primer iz Skyrima. Falkreath je prelep region četinarskih šuma, reka i planina. Koliko puta mi je došlo da se prosto izgubim u njima, daleko od svakog naselja, kvesta, da se ulogorim pokraj potoka, pecam ili lovim zečeve, a da su milje oko mene čista divljina, bez naznaka civilizacije na horizontu. Jako su retki takvi momenti u igri jer na svakih nekoliko koraka naletiš na naselje, ili još jedan kamp
To je sloboda na koju misle bethesdini igrači, ne toliko i striktno u RPG smislu slobode izbora i posledica, mada bi i to bilo idealno.
Elder Scrolls naslovi imaju odliku da svaka kuća u svakom naselju ima neki svoj šmek. Aha, ovaj drvoseča voli da čita erotsku fikciju, ovaj trgovac ima zabrinjavajuću količinu soul gemova i knjigu o daedrama ispod kreveta; ma koliko malo i beznačajno, to sve skupa daje meta narativ igri. Kao recimo Rorikstead zavera, nastala samo preko detalja u igri.
Dakle gradovi nisu velike makete, lepe i grandiozne ali ipak makete, već živi ekosistemi. Drugo je to što su naselja mala. To je Bethesdin stil koji još niko nije kopirao.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke