Prikaz jedne poruke
Stara 5.10.2021, 22:05   #12
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2021

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Spektrum smo pozajmili od kolege Dingarca koji je jedini sačuvao svoj primerak. Uzeli smo ga za snimanje YouTube emisije sa predstavljanjem broja a onda smo dobili ideju da ga iskoristimo i za naslovnu...
Znaci, Dingova zverka je u pitanju. E bas lepo da je dobio priliku posle toliko decenija da se pojavi na koricama . Video sam na YT da su mu bela slova na polovinu izlizana sto je bio cest estetski problem sa Spektrumima. Lepo ste to zamaskirali sa onim slovima

Moja primedba se odnosi na to da je na naslovnoj strani prakticno najavljena tema o Spektrumu a onda je ista izostala.

Citat:
A što se tiče kolumni one baš dobro ilustruju kako je generacijska razlika uticala na različite utiske o legendarnom spektrumu. Svako je imao svoj doživljaj gumenka, šteta što se i ovde na forumu ne piše više o tim danima i iskustvima...
Iako nisam ljubitelj kolumni, nemam nista protiv obe objavljene kolumne. Slazem se da je steta sto se i ovde ne pise mnogo ali je glavni razlog za to nacin na koji je organizovan forum. Ja sam pokusao da pokrenem par tema u okviru podforuma igre i video sam da je to uzasno neprakticno. Vrlo mali broj ljudi zna da to uopste postoji a jos manji je broj onih koji bi toj temi dali svoj kreativni doprinos.

Isto tako smatram da je steta sto se u okviru papirnog izdanja SK ne pise o retro racunarima osim ako izuzmemo Test of Time i ono nesto tekstova o emulatorima. U racunarstvu se desio fenomen slican onom u muzici i vec dugo vremena ne izlazi nista sto bi kod ljudi proizvelo pozitivnu emociju. Zato se kreativna omladina sve vise okrece staroj muzici i starim racunarima. Video sam na fejsu dosta ljudi koji generacijski nisu pripadali mikroracunarskoj revoluciji a danas sebe smatraju zaljubljenicima u tu oblast. Retro je IN jer je sve manji broj onih koje je moguce udiviti savremenom elektronikom koja je odavno izgubila dusu.
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku igor7 na korisnoj poruci:
kovacm (29.10.2021), Oggy (6.10.2021)