Prikaz jedne poruke
Stara 24.10.2007, 13:05   #59
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

r
Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Hm... Mozda si u pravu, cartoonolike avanture ne mogu da postignu tako nesto, kao sto je Syberia sa tim scenama koje pominjes. Mada, ''crtane'' avanture ne moraju da budu u Monkey Island stilu, postoji i ozbiljniji cartoonoliki stil. Prvo sto mi pada na pamet je igra inspirisana filmom (ili knjigom) Ime ruze - Alley nesto (mrzi me sad da gledam kako se tacno zove ). Doduse, jos nije izasla, ali mi bas izgleda ''ozbiljno''. A da, moze i Grim Fandango. Ima nekoliko fenomenalno reziranih scena.
Hmmm, igrao sam podosta od igara koje se pominju, ali iako sam oduševljen Syberiom, pa i sa Still Life, verovatno ih više nikad neću odigrati, ali su Monkey Island 3 i 4, kao i Grim Fandango nešto što ne skidam sa kompjutera. Jedino što me je baš oduševilo u zadnje vreme su Sam&Max (nisam igrao Hit The Road), a i jedva čekam Vampyre Story. A tek kako me je razočaralo što su slepci iz Lucas Arts drugi deo igre "Full Throttle" prekinuli kada je bila 85% završena!!!!! No, nazad na temu...
Zaista je užitak "ubaciti" se u epsku i melanholičnu priču Syberie, ali repetitivnost je tu mala, dok je pravo uživanje po ko zna koji put lutati ostrvima na kojima se, umesto pirata, nalazi "Planet Threepwood" ili sklapati sulude pesmice za bitnike u "Blue Oyster" baru na dokovima Rubakave...
Sid Meier sa remake-om "Pirates" razbi se od para, Tomb Raider remake Anniversary se prodavao kao lud...zašto Lucas Arts ne urade remake Monkey island 1 i 2, makar u endžinu EFMI? Priča postoji, zagonetke postoje, endžin igre postoji, sve što treba je malo truda i igra bi se prodavala kao alva. Žalosno je što glavonje iz Lucas Artsa ne dozvoljavaju nikom drugom da radi Monkey Island (pogotovo ne njihovi bivši radnici koji su sad u Telltale-u, Autumn Moon-u, a o Schaffer-u da ne pričam...) a ne pomišljaju na to da rade nove igre...osim...hm... zamišljam..."Guybrush Threepwod vs. Luke Skywalker"...kao Guybrush igrate space-avanturu, a kao Luke S. seckate sabljom...e, to bi bila igretina.
Uf, baš je lepo sanjati...

Poslednja ispravka: NastyB (24.10.2007 u 13:20)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
zoran845 (24.10.2007)