tema: Blitzkrieg
Prikaz jedne poruke
Stara 1.9.2006, 11:24   #113
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

E jedan pesadinac vrlo lako unisti bilo koji kamion, sem onih americkih na kraju igre koji su oklopljeni.
Ma mene je nerviralo sto ja sa snajperom mogu da ocistim sve neprijateljske kamione i tako mu blokiram artileriju i dopunu snaga.

Odlican link Ahtung u vezi sa RPG-ovima.
He znao sam za T-34 sa zicanim krevetima ali nisam imao prilike da vidim sliku totalno blesavo ali je finkcionisalo. To mu dodje nesto kao danas SLAT oklop na M1A2 TUSK.
Nego nemacki dodatni oklop (zavarene ploce na nekom rastojanju) predpostavljam da je usporavao i skretao pancerna zrna.Odlicna fora da se unapredi slab oklop Pz-3 i Pz-4.
Nego jel imas neki link o izgubljenim Sovijetskim tenkovima po godinama.Ovo me interesuje jer koliko znam pred samu Barbarosu Rusi su imali 13000 tenkova od cega je 8000 bilo T-26 koji su sigurno nestali u prvim mesecima rata.Bas me interesuje koliko su dobrih tenkovskih posada izgubili u tim kantama.
T-34 je nastao jer su jos u Spanskom g. ratu uocili da T-26 je prevazidjen.
Da mnogi na netu podcenjuju Strumfove(tako ja zovem Stug-ove) po meni oni su unistili vise tenkova nego tenk-tenk.Koliko znam Stug-ovi su dugo i u Leer-u smatrani inferiornima, valjda jer su bili predvidjeni za podrsku pesadiji ali kada su se pokazali jedinim sposobnim da zaustave T-34 i KV-1 brze bolje su ubaceni u Panzer divizije.Koliko sam razumem Stug posade su bili dobrovljici najcesce odbaceni kandidati za Panzer-e.
Ocigledno su imali jaku zelju da pokazu da i oni vrede koliko i tenkisti a cesto su bili i bolji.
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke