Prikaz jedne poruke
Stara 28.7.2015, 11:11   #30
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Koliko nekadašnjih vlasnika 8-bitnih računara čita SK?

Ajd i ja da se ubacim u temu nazalost kao uljez. Danas imam 35 godina a od kad znam za sebe imam komjuter. Po mom ocu kompjuter smo dobili daleke 1982.

Nazalost za ovu temu u pitanju je 16bit Apple IIc (kompatibilac, ne original), cudo tehnike u ono vreme. Pravi desk racunar sa desktop kutujom, monohromatskim monitorom, tastaturom, 5.25" flopijem i naravno joystickom.

Kako mi kaze otac verovatno drugi primerak takvog racunara u to vreme u zemlji. Cak je uvezen u delovima jer je po ondasnjim zakonima bilo ilegalno takav racunar uvoziti jer je prelazio dozvoljenu kilazu za racunarsku tehniku ili tako nesto. Naravno, masina je prvo koriscena za posao, ali zato od 1986 dobijamo drugi racunar, IBM PC-XT kompatibilac, Apple-ov monitor se modifikuje da radi uz PC, a ja dobjam da se igram na Apple-u prikacenom na TV u boji. Tu sam se naigrao klasika kao Lode Runner, Lemon Stand i mnogih drugih igrara koje su se izadle na Apple dvojci. Jos uvek se secam nekih olimpijskih igrara sa gomilom disciplina, sto smo pikali u drustvu, pa sve do sredine 90tih kada floppy nije vise mogao da radi. Naravno, na njemu sam i prvi put pikao BASIC i saznao sta je programiranje.

Nazalost, ne znam ni za koga drugog ko je posedovao tu masinu sem mene.

Naravno, imali smo i video rikorder i kameru (koja direkto snima na VHS) od kad znam za sebe. Sve sa rodjendan snimcima kad sam imao godinu dana. Sta da kezem, cale mi je bio tech nerd u to vreme, mada se i danas drzi. Ali firmirane strane patike nismo nosili, sve dok to nije postalo mainstream.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke