Prikaz jedne poruke
Stara 5.4.2016, 19:56   #38
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2016

Nisam baš aktivan ovde na forumu kao što sam nekad bio, ali moram da prokomentarišem... Razloga za moju neaktivnost je dosta, a jedan je i taj da sam aktivan na jednom drugom sajtu gde pišem tekstove i recenzije igara, te zato nemam puno vremena za kvalitetno posvećivanje još jednom forumu i još jednoj online zajednici.

Iako sam uslovno rečeno donekle u suparničkom taboru JA I DALJE KUPUJEM SK. Zašto?

Evo par razloga...

Subjektivni:

- sentimentalno sam vezan za SK jer sam odrastao uz njega.
- Wolverine me je jednim svojim gestom dobre volje u kom je učestvovao i deo redakcije kupio za ceo život.


Objektivni:

- SK je sa svojim tekstovima najprilagođeniji IT štampani medij podneblju na kom živimo. Uzmimo kao pojedinačni primer Mikro koji je propao zbog pukog prevođenja tekstova iz matičnog izdanja i totalne neprilagođenosti domaćem tržištu i domaćim finansijskim prilikama. SK prati domaći mejnstrim i u skladu sa time i preporučuje proizvode koji mogu biti zanimljivi prosečnom domaćem čitaocu.

- S obzirom na vreme u kom živimo finansije i uređivačka sloboda su faktori koji SVE definišu. Imao sam prilike da se oprobam u strip izdavaštvu kao prevodilac i sada u onlajn vodama kao dopisnik za sajt. U oba slučaja sam stekao insajderski uvid kako stvari funkcionišu, kako u svetu online medija, tako i u svetu nezavisnog strip izdavaštva koje pokušava da se održi sa iole prisojnim tiražom. Obe te stvari imaju itekako puno sličnosti sa SK - danas je nikad teže vreme za uspeh kod šireg auditorijuma, pogotovo što su domaće prilike takve da ljudi triput odmeravaju svaki dinar pre nego što ga potroše, a i spremniji su da svoje vreme ustupe sadržajima koje donose laku zabavu bez angažovanja sivih ćelija. Takođe, internet pruža obilje informacija koje su instant dostupne i sa takvim stanjem stvari jednom štampanom mediju je jako teško da se održi. To sve treba podobro imati u vidu kada se kritikuje jedan sasvim solidan časopis koji košta neverovatno niskih 170 dinara. To nije ni 1,5 eura na mesečnom nivou.

- Brojni tekstovi u SK, pogotovo oni vezani za nauku i globalne trendove u IT svetu zahtevaju visok nivo stručnosti. Autori tih tekstova sasvim solidno, ponekad i briljantno odgovaraju na izazov teme o kojoj pišu, što SK čini jednim aktuelnim i relevantnim časopisom. Jako su retke situacije kada autori dozvole sebi neku grešku i veoma često se može videti i osetiti kvalitetan lični pečat koji oni daju prilikom pisanja tekstova.



Ima razloga još, ali ovo su najvažniji. I dokle god SK bude takav kakav je, dokle god se oseti trud u zaista teškim okolnostima koje vladaju, ja ću ga kupovati. Treba uvek upućivati konstruktivne kritike, ali isto tako treba biti svestan skučenog manevarskog prostora jednog IT štampanog medija u državi Srbiji.

Poslednja ispravka: Yonai (5.4.2016 u 20:04)
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
dxceltic (8.4.2016), JohnnyNT (5.4.2016), oluja (5.4.2016), player1 (5.4.2016), Rockstar (6.4.2016), voodoo_ (5.4.2016), Wolverine (5.4.2016)