Prikaz jedne poruke
Stara 29.11.2017, 22:35   #6
The Mickey
Član
 
Član od: 2.5.2008.
Poruke: 64
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku The Mickey
Određen forumom Re: Umrezavanje kuce i vikendice na udaljenosti od 2km

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Šta da ti kažem, bacio si pare.

2km link sa em 2,4GHz etrom, em sa po 15 metara kabla, Čizs! I još bi da taj ruter reemituje signal u vikendici?

Poništi ti lepo tu narudžbinu i ne bacaj novac.

Mikrotik možeš da kupiš u netiksu, nebo its, mislim da ima i winwin.

U suštini bilo koja dva SXTa će ti završiti posao, može i SXT lite koji košta malo više od te antene što si naručio. Mikrotik ima ugrađenu antenu u sebi!

Dakle njih međusobno vežeš kao point to point (objasnio bih ti kako ukoliko ih uzmeš da ne pišem sad uzalud) i iz kućnog rutera uključiš lan kabl u taj mikrotik i uperi ka vikendici, a onda taj drugi mikrotik koji je u vikendici uperi ka tom prvom, juriš najbolji signal (imaš lampice koje označavaju nivo signala) i zatim kupi najobičniji AP ruter za vikendicu koji ćeš LAN kablom da povežeš na Mikrotik i to je sve.

Ovo je jedino što će da radi pouzdano, sve drugo je budženje i neće raditi kako treba i samo ćeš baciti novac.

Ne mora Mikrotik, može Ubiquiti recimo, bitno da je na 5GHz, da je usmerena antena i da može da izgura do 3km link.

Evo Netiks na primer: http://www.netiks.rs/mikrotik-sxtsq-lite5

EDIT: Ukoliko uzmeš Mikrotik ili bilo koji drugi, njih ispodešavaš sve dok su na jednom mestu, u tolini doma, a ne na samom terenu.

Otkazao sam poridzbinu... Mozes li da mi preporucis neki slican ovom ali da radi na 2,4ghz? Razlog je taj jer tu gde mi je vikendica postoji vise njih koji imaju wireless mrezu na toj frekvanci, pa bih mogao da se umrezim i sa nekim komsijom.. deljenje muzike, filmova itd ne mora vise preko USB stika nego bi lakse islo ako smo umrezeni...
Laik sam sto se tice mrezne opreme, pa se izvinjavam ako su mi zahtevi malo cudni...
The Mickey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke