Prikaz jedne poruke
Stara 23.2.2010, 17:48   #35
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Mislim da nam cirilicni domen apsolutno ne treba, stvara mnoge komplikacije tehnicke prirode.
- imam englesku tastaturu(kao i 60 % korisnika)
- ako bi hteo na srpski sajt preko telefona ne bih mogao jer telefoni ne podrzavaju pisanja adresa na nekom drugom pismu
- stvara velike probleme sa broswerima i operativnim sistemima
- ako bi imali cirilicne domene imali bi i cirilicne e-mail adrese sto bi stvaralo potencijalne probleme u e-mail komunikaciji(sto je vrlo vazan nacin komunikacije cak i kod nas)
- trebalo bi nam puno vremena da se naviknemo na pisanja u adress bar na cirilici(ja to smatram tehnickom poteskocom)
- i najveci problem, zatvorili bi domaci internet za strance, mozda sada to nije veliki problem ali gledajmo u buducnost, IT tehnologija jako brzo napreduje i kod nas, svaki dan sve vise korisnika interneta i svaki dan sve vise ljudi ima mogucnost da promovise nesto u inostranstvo

Bilo bi velika glupost pokopati sebe kada smo poceli da se krecemo u svet IT industrije, poslovanja, tehnologije samo zato sto hocemo da istaknemo nasu nacionalnost. BTW u ustavu Srbije lepo pise da je latinica ravnopravno pismo, pa zasto ga onda menjamo ako je vec lakse koristiti latinicu?

I sad jedno pitanja, ovako za sve. Koliko vas je nekada otislo na neki ruski, japanski, kineski sajt, arapski tako sto je ukucavao njihova slova, i uopste koliko ste se puta obreli na takvim sajtovima, i koliko ste se zadrzali?
Game fever je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Game fever na korisnoj poruci:
SFRJ-Forever [CG] (23.2.2010)