Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.1.2017, 10:59   #1
miloskuzmanovic
Novi član
 
Član od: 16.1.2008.
Poruke: 15
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Grafička kartica GTX950 Strix

Poštovani,

konfiguracija je sledeća (neke komponente kupljene pre dva meseca neke malo ranije):

Procesor: i7 6700k
Ploča: GA-Z170X Gaming 3
Grafička karta: GTX950 Strix (stara oko 8-9 meseci još pod garancijom radila na staroj konfiguraciji)
RAM: DDR4 2x8GB 2133MHz Corsair Vengeance
Napajanje: TT Toughpower 750w (Napajanje je malo starije 6 godina ali je pre ugradnje otvarano provereno i očišćeno)
HDD: WD 1TB blue (kupljen malo pre grafičke)
OS: Windows 10 Pro (sa licencom)

Računar je do pre par dana radio besprekorno dok nije počeo da se čuje prednji cooler na kućištu. Ugasim računar i napajanje na dugme i raskačim cooler pošto je cooler sa kućišta stare konfiguracije a nisam imao čime da ga podmažem. Nakon pokretanja računara, OS (Windows 10 Pro licenciran) krene da se učitava i u trenutku kada treba da prikaže desktop restartuje se. Par puta tako i ode u recovery mod...
Prvo sam pomislio da je puko Windows pa sam pokušao da uradim repair medjutim windows je javio da nije uspeo i da pogledam fajl "srtrail.txt". Postojala su dva fajla sa tim imenom jedan je bio 5KB drugi 10KB. Taj od 10KB je bio malo čudan nabacan tekst bez reda kao da je kriptovan pa sam pomislio da nije virus. (Posle sam i skenirao računar sa Malwarebytes-om i nije našao ništa) Pokušao sam reset windowsa iz recovery moda i opet isti problem.
Ubacio sam USB na kojem se nalazi instalacija Windows10 i probao repair opet isto par restarta i ode u recovery mode.
Na kraju sam pokušao safe mode i Windows se podigao u safe modu. Odem u Eventviewer i tamo nadjem grešku DCOM 1084 i DCOM 1608. Na Internetu nadjem razna rešenja i odradim pa skoro sva... I SFC, DSM i Chdsk pokušao i Clean boot, sve je prošlo bez problema sa nula bed sektora na HDD-u a clean boot nije uspeo, da bi na kraju krenuo sa reinstaliranjem drajvera jedan po jedan jer se ljudi masovno žale kako windows 10 sa apdejtovima često pravi probleme ljudima posebno sa drajverima za grafiku...
Kada sam obrisao drajver za grafičku windows se podigao. Bio sam srećan ko malo dete... jedno 15 minuta dok nisam pokušao da instaliram novi drajver skinut sa Nvidijinog sajta. Skinem najnoviji drajver i pustim da se instalira. Na pola instalacije rezolucija se promeni "recomended" rezoluciju monitora i instalacija bi trebalo da se nastavi i završi medjutim windows na pola instalacije ode u restart i windows se podigne ali drajver nije instaliran već stoji neki Windowsov pnp. Nakon toga se drajver sam apdejtovao i kada sam restartovao računar windows nije mogao da se podigne već je otišao u recovery mod. Udjem u safe mode i device manager prikazuje drajver instaliran windows prepoznaje kartu ali kada pokušam u normal mode windows neće da se podigne. Skinem zatim DDU (Displey Driver Uninstaller) koji izmedju ostalog sprečava auto update drajvera u Windows 10 i pokušam sa starijim drajverom skinutim sa sajta Nvidije isto se dešava kada treba kartica da prikaže neku veću rezoluciju računar se restartuje. Na kraju sam podigao novi Windows na nekom starom HDDu i samo instalirao drajver najnoviji, i onaj sa CDa koji sam dobio uz karticu i opet se ista stvar desila. Pokušao sam i instalaciju kroz Nvidia Experience i opet isto na pola instalacije kada podigne rezoluciju ode u restart. Pokušao sam i sa windows 7 ali pošto je novija ploča zahteva USB drajver 3.0 za windows 7 koji sam našao na CD od ploče ali nisam uspeo da ga instaliram prilikom boota. Windows ga je pronašao ali nakon instalacije se slika zamrzne pa nakon restarta opet traži.
Uff baš se raspisah ko će sve ovo da čita...?
U svakom slučaju sada sumnjam na Grafičku karticu, ostalo mi je da probam sa Windows 7, ploča i napajanje su mi na drugom i trećem mestu, srećom pa je još uvek pod garancijom, ali bih vas zamolio ako imate neku ideju šta bi moglo da bude u pitanju ili ukoliko ste imal sličnih problema da napišete par reči bio bih vam zahvalan.
miloskuzmanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2017, 14:00   #2
filnibg
Član
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Srbija
Poruke: 427
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 83 puta na 76 poruka
Određen forumom Re: Grafička kartica GTX950 Strix

Lepo si sam rekao...Sve si probao, tako da je graficka pocela da umire. Da bar imas neku nVidiu od drugog da uzmes bilo koju da vidis kako ce da se ponasa...mada moze i ATI... i znao bi na cemu si...al 99% ces morati da reklamiras graficku
filnibg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filnibg na korisnoj poruci:
miloskuzmanovic (13.1.2017)
Stara 12.1.2017, 18:31   #3
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Grafička kartica GTX950 Strix

Probaj grafičku na drugom kompjuteru
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
miloskuzmanovic (13.1.2017)
Stara 13.1.2017, 10:17   #4
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Grafička kartica GTX950 Strix

Nisam razumio ovo sa Windows 7, pokušao si instalaciju sa USB-a?
Moja preporuka je da uzmeš fino na disk win7 64 bit, kompletno obrišeš particiju i reinstaliraš.
WIndows 10 je postao i više nego "popularan" po pitanju podrške za drajvere dedicated kartica. Vrlo moguće da windows 10 tu pravi problem. Evo su junaci izbacili update za win10 kao da popravi stvari, ljudi koji rade sa više monitora u problemima do grla. Naročito biznis korisnici koji ljeb jedu od posla i potrebe za bar dva monitora.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku White Ripper na korisnoj poruci:
miloskuzmanovic (13.1.2017)
Stara 13.1.2017, 10:49   #5
miloskuzmanovic
Novi član
 
Član od: 16.1.2008.
Poruke: 15
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Grafička kartica GTX950 Strix

Da. Pokušao sam sa instalacijom Windows7 64bit. Ubacio USB kliknuo install i otvorio mi se prozor koji zahteva neki drajver da se instalira (ne kaže koji).
Ubacio sam zatim CD koji sam dobio uz ploču išao redom kroz foldere dok nije prihvatio drajver za USB 3.0 za Windows7 i Windows je krenuo da ga instalira i kada je završio instalacija Windowsa se blokirala.
Nakon restarta i ponovo bootovanja sa USB opet je tražio instalaciju drajvera...
Nisam tu hteo nešto mnogo da čačkam nisam više ni živce imao i sa time da se bakćem pa sam odmah krenuo sa instalacijom Windows10...
miloskuzmanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2017, 10:14   #6
miloskuzmanovic
Novi član
 
Član od: 16.1.2008.
Poruke: 15
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Grafička kartica GTX950 Strix

Nakon 20 dana peripetija i kovanja planova kako da zapalim prodavnicu u kojoj sam kupio grafičku sinoć sam rešio problem...

Grafičku sam reklamirao i dobio nazad uz obrazloženje da je ispravna.

Nakon toga sam počeo da sumnjam na napajanje pošto mi je kolega dao neku Nvidia 6600 grafičku da probam kako bih proverio to što su mi rekli iz servisa (nije imao jaču) Sistem se podigao, drajver instalirao i sve je radilo u visokoj rezoluciji. Pošto ta grafička starija i svu struju dobija preko ploče i ne zahteva dodatno napajanje pomislio sam da je otišao PSU...

Setim se da sam drugaru kojem sam prodao staru konfiguraciju prodao i ATI Radeon 4890 Vapor-X koja srče struju ko blesava preko dva PCI Expres Power konektora... Ako je napajnje u problemu ona će ga dotući...
Ubacim grafičku sve radi kako treba... Ubacim GTX 950 u njegovu mašinu sve radi kako treba i jedna i druga rade ok pod Windows 10 i Windows7
Vratim moju GTX950 u kućište ne radi...

Smorio sam se ko galeb na ringišpilu...

Dodjem kući oko deset sati i krenem opet da češljam po Internetu i setih se da krenem od početka...

Konfiguracija je postala nestabilna kada...? Kada je ventilator na prednjoj strani kućišta (Thermaltake Shark) počeo da bruji pošto nisam imao čime da podmažem raskačio sam ga sa napajanja... Zakačim ventilator upalim mašinu windows se učita, instaliram drajver sve radi ko sat!
A ventilator...?
Ventilator i dalje bruji...
Očigledno sam prevideo od šume kablova za prednji panel na kućištu da je ventilator spojen negde sa pločom ali mi i dalje nije jasno zašto problem nije postojao sa drugim karticama...? I jedino što mi pada na pamet je da grafička karta ima neku zaštitu koja je gasila računar iz sigurnosnih razloga pošto je ploča videla ventilator ali on nije radio pa je "mislila" da je crko...!?

U svakom slučaju, hvala svima na pomoći, problem rešen metodom "Ne mere to bez kabla".

Poslednja ispravka: miloskuzmanovic (30.1.2017 u 10:29)
miloskuzmanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
drajver, grafička kartica, windows 10


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
wirless kartica i antena? HiddEn ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje 24 1.7.2015 17:57
Kakva je grafička HD6370 arcadia Prenosni računari 5 10.4.2011 9:20
Koja grafička za paralelan rad? dcNiko ŠDK - Grafika 6 16.2.2011 3:41
Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica star-duster ŠDK - Grafika 14 22.1.2011 14:45
SDHC Sundisk kartica i sony hdr-cx115e zhaki Nosači podataka 1 3.12.2010 18:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com