Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.10.2016, 8:08   #41
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Nisam, samo sam na osnovu informacija na netu zaključio da bi Brown otprilike bili okej za mene.
Pokušavao sam ja da pronađem negde neku tastaturu da isprobam ali ovde u Nišu apsolutno nigde nisam našao bilo koju mehaničku tastaturu na lageru.
Od tri coveka koja ja znam da su se membranske presaltali na mehanicku dva su se pokajala, uglavnom zbog buke a braon iako nemaju "klik" u trenutku aktivacije prekidaca kad brzo kucas cak i ljudi koji koriste mehanicke decenijama nemaju taj nivo kontrole da uvek puste dugme u pravom trenutku i uglavnom samo zakucas taster do kraja sto je poprilicno bucno, cak i sa gumicama.

Takodje kad pustis taster I opruga ga vrati nazad cuje se udarac plastike o plastiku, takodje poprilicno bucno. Da sam na tvom mestu ja bi odlozio kupovinu dok ne budem u BG-u ili negde preko da mogu da probam.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
doctor (19.10.2016)
Stara 15.11.2017, 17:28   #42
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Od tri coveka koja ja znam da su se membranske presaltali na mehanicku dva su se pokajala, uglavnom zbog buke a braon iako nemaju "klik" u trenutku aktivacije prekidaca kad brzo kucas cak i ljudi koji koriste mehanicke decenijama nemaju taj nivo kontrole da uvek puste dugme u pravom trenutku i uglavnom samo zakucas taster do kraja sto je poprilicno bucno, cak i sa gumicama.

Takodje kad pustis taster I opruga ga vrati nazad cuje se udarac plastike o plastiku, takodje poprilicno bucno. Da sam na tvom mestu ja bi odlozio kupovinu dok ne budem u BG-u ili negde preko da mogu da probam.
Buka, buka, buuka. Iako se držim onog rimskog, "De Gustibus non Disputantum", ili o ukusima se ne raspravlja, ipak ću da prokometarišem. Mehaničke tastature ne mogu da budu bešumne. Tačka. A ako nekome to smeta, neka kucka na displeju. Prosto nema buke, a ako je displej od novijih onda je NKR zagarantovan. Em može da menja boje i slike po volji. Jedina mana je što je osećaj bljaak, tj. nema ga, ali sada bože moj, niko nije savršen.

Ujedno, nisu ni gumičarke, tako tihe, posebno što moraš da lupaš po tasterima da prihvate kontakt. A tek one kod koji se kontakt ostvaruje preko slajdera koji prenosi pritisak na gumicu, te se tek čuju, em taster lupa, em slajder.
Što se mene lično tiče, ni za kakve pare se ne bih vraćao sa mehaničke tastature na klasičnu gumičarku. Volim da čujem "šarca" kako štekće. O osećaju kad pritiskam tastere da i ne govorim.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2017, 15:54   #43
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Imam pitanje:

Da li je neko od korisnika ove vrste tastature kod nas, u Srbiji, kupovao nove, tj. menjao stare dugmiće, mislim na plastične poklopce na kojima piše znak, ne na mehaničke swicheve?

Pitam, jer sam prilikom jednog od rage momenata slomio jedno dugme... pa drugi put drugo..., neka su se izlizala, tako da mi treba zamena za nekih 5,6 komada. A nigde ne vidim, tražio sam preko čika Googla, kako se mogu naručiti zamene.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2017, 19:42   #44
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Naručiš direktno od proizvođača. Par desetina centi do $1 ukoliko su brend ili model baš fensi.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2017, 9:40   #45
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Naručiš direktno od proizvođača. Par desetina centi do $1 ukoliko su brend ili model baš fensi.
Kek, da, al logitec za G710+ prodaje ceo set za $25. Samo što sumljam da bi mi isporučili besplatno u Srbistan.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2017, 10:32   #46
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Meni je cooler master isporucio nekoliko komada za dz, nisam ni postarinu platio. Ali tastatura je bila u garanciji. Imas na ebay keycaps po volji, pbt, abs...
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2017, 11:02   #47
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Moja sigurno nije više u garanciji, kupljena Q3 2014. godine.

Sad sam zvao par firmi po Beogradu, servise i slično, ali niko nema više saradnju direktno sa Logitech-om.

Video sam na ebay i amazonu tamo samo osnovna cena 35-50, ne smem ni da pomislim koliko bi me još izašlo poštarina i carina. Verovatno kao nova tastatura. Na kraju ću da dam oglas da kupujem pokvarenu pa ću da skinem dugmiće.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2018, 23:56   #48
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Da ne otvaram novu temu - da li neko zna gde se kod nas mogu kupiti keycaps za HyperX Elite sa CherryMX Red switchevima? Otpali su mi capslock i escape, a *****ava i leva strelica, tako da ne mogu vise da pritiskam capslock u prazno....
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2018, 8:37   #49
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Znači nisam jedini, meni je pukao levi Ctrl na HyperX Elite.

Po nagovoru jednog člana sa foruma, čisto iz radoznalosti sam kontaktirao HyperX support i obrazložio problem (posebno što je tastatura relativno nova, korišćena manje od 6 meseci). Dobio sam oba Ctrl tastera (i levi i desni) na kućnu adresu za neke 2-3 nedelje, naravno bez ikakve nadoknade.

https://www.hyperxgaming.com/us/supp...ustomerservice

Tastatura očigledno ima problema sa kapicama na ivičnim tasterima, koji se ne pritiskaju u sam centar zbog svog položaja.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
buraz (19.9.2018), Relja (20.9.2018)
Stara 19.9.2018, 16:24   #50
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Poslao sam im poruku koristeci taj formular, ali zaboravh da navedem da su u pitanju RED switchevi. Jesu li iste keycaps i za red i za blue/brown?
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2018, 19:22   #51
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Iste su.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
buraz (19.9.2018)
Stara 6.10.2018, 11:07   #52
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Evo posle nekih 2 i kusur meseci pukao je i Control koji su mi oni poslali, izgleda da se tastaturi baš ne dopada moj stil kucanja.

Elem, uzeo sam jedan od onih običnih zamenskih tastera koji dolaze uz tastaturu (sivi sa teksturom) i stavio umesto levog Ctrl. Nije lepo, ali da vidimo kako će da se ponaša pošto kontam da je problem malo veći Ctrl koji ja redovno lupam u ćošak zbog prečica.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2018, 11:18   #53
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Je l' koristio neko ovu? https://www.aliexpress.com/item/Ajaz...acdd2e0eBCIytH

Ima ono što meni treba - pozadinsko osvetljenje i medijske tastere, a cena je odlična, pa me zanima da li možda neko ima iskustva s njom.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2018, 10:35   #54
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Ja sada koristim Redragon Kala K557 RGB,ovo mi je prva mehanicka tastatura,prvi utisci su da je jako kvalitetno napravljena odziv tastera je odlican i posto ima aluminumsku plocu kao osnovu ne moguce ju je pomeriti prilikom "energicnog" kucanja.

Kabal je dosta dugacak (1.8m mislim da jeduzina) i braidovan je sa pozlacenim konektorima

RGB oseteljenje je odlicno dolazi sa dosta predefinisanih programskih sema a moguce je i da sami programirate svoj profil osvetljenja(softver ili manuleno).

Tasteri su moldovani tako da je nemoguce da se izbrisu oznake sa njih i napravljeni od jako kvalitetne plastike tako da sigurno ce potrajati dugo vremena.

Tastatura je modabilna,naime moguce je promeniti i sam switch i uz nju dolazi vise verzija (red,blue itd) i alat sa kojim se to radi. Procedura je sledeca uzmete alat za skidanje tastera i posle alat za skidanje switcha i samo polako ga iscupate i vodite racuna da ne ostetite 2 zlatna kontakta na dnu i to je to.

Kao manu bi naveo mozda buku ovih klon switcheva (Outemu blue),nekome to smeta meni ne (stvar ukusa) i nesto sto jos sam primetio da ne uzivam u igrama sa ovom tastaturom (CS GO) zbog dubljeg hoda nekako mi vise vremena treba za strafing i vise se zamaram , naravno onda pocinjete da budete svesni buke zbog inteziteta akcionog desavanja.
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Google Chrome- Faster way to browse the web (do it, do it, do it please, do it...) dzangrizalo Internet tehnologije 20 23.4.2012 17:39
Preporuka 23/24" do 200-210e i da li se uopste truditi? Rolle ŠDK - Grafika 2 10.11.2010 10:07
Tastatura do 2-3 hiljade dinara petrixs123 ŠDK - Ostale komponente 4 24.4.2010 23:56
Smešni, interesantni tekstovi o raznim geek temama NjegovaWisost Cvet kompjutera 286 20.2.2010 13:18
Tastatura ne radi potpuno gogs Ostale komponente 4 30.5.2008 10:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com