Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.11.2007, 2:05   #81
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

'Ajde da završimo sa offom - "Ko plati tog hvalimo" piše sitnim slovima na svakom stranom sajtu (šalim se, ali popričajte sa strancima na forumima i videćete da je to kod njih opšte poznata javna tajna... Evropski timovi ne plaćaju dobre recenzije, pa ih ocrne, ali zato kupe "ocene publike")
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2007, 3:05   #82
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: The Witcher

Citat:
no729 kaže: Pregled poruke
Sad mi se desila jedna čudna stvar... odjednom mi igra radi kilavo sa 15 fps-a i apsolutno ne reaguje na podesavanja, sve sam poiskljucivao i smanjio rezoluciju a ono opet zakucano na 15 fps!? Jel neko imao ovakvih problema?
Ja S tim sto je zbog razlike u konfiguracijama kod mene umesto tvojih 15 fps-a, jadnih 4,5 fps-a i sto kada radi "normalno" to je u stvari podnosljivo. Nisam ukapirao u cemu je fora ali pretpostavljam da su u pitanju bagovi i neoptimizovanost. Znaci, radi radi, pa se zakoci i jedva krece, pa opet u krug...
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2007, 3:43   #83
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Iskreno receno ne izgleda puno bolje od Obliviona a zahteva skoro dosta jacu masinu da radi kako treba...Hmm

Kakva je zahtevnost sumnjam da ce na mom kompu raditi lepo i sa medium podesavanjima, a nabavio sam ga pre par meseci...
Istini za volju, u Oblivionu retko kad si imao vise od tri-cetiri protivnika odjednom. U nwn-u (a pretpostavljam i u witcheru) je to nista posto su borbe u proseku bar sa desetak protivnika. I tek onda nastane mali zastoj i to kada ima milion efekata i bacanja magija. U oblivionu kada se naslo vise od deset ucesnika u borbi u jednom trenutku igra je pocela nenomarlno da koci. Nije sve bas tako jednostavno. Kada bi Oblivion bio kao NWN, i da se najcesce u borbi gde ima 10-15 ucesnika i gde seva gomila magija, izgledalo bi kao da citas strip...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2007, 4:20   #84
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Evo još par vrlo zanimljivih screen-ova



... opasna je švaleričina ovaj Geralt...
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2007, 13:47   #85
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: The Witcher

Gde si nabavio silver-sword? Mada ni ova dryada nije za bacanje
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2007, 15:53   #86
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
Gde si nabavio silver-sword? Mada ni ova dryada nije za bacanje
Silver sword se dobija kao deo story-line-a tako da ne možeš da ge omaneš sve i da hoćeš.

... a za dryad-u... nije nimalo loša ovo je bas osvežavajući momenat - da tako prikažu dryad-e bez lažnog moralisanja
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2007, 17:20   #87
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: The Witcher

Super! Koliko to vec dugo igras, tj koliko si presao od igre, i jos jedna stvar, kako razvijas lika? Ima bas puno kategorija tako da se izgubim i ne znam sta da budzim Jes da sam tek peti lvl ali verovatno je bolje da od pocetka razvijas lika na neki specifican nacin.
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2007, 17:31   #88
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
Super! Koliko to vec dugo igras, tj koliko si presao od igre, i jos jedna stvar, kako razvijas lika? Ima bas puno kategorija tako da se izgubim i ne znam sta da budzim Jes da sam tek peti lvl ali verovatno je bolje da od pocetka razvijas lika na neki specifican nacin.
Krenuo sam da igram bas "junački" 2 x po celu noć a onda sam morao malo da se spustim na zemlju - mora malo da se radi ono od čega se živi . Napravio sam malu pauzu od par dana ali sve ukupno mislim da nisam igrao više od 20-tak sati, što je možda mnogo sati s obzirom da nisam prešao nešto mnogo od igre (još sam u II Chapter-u) - šta ću kad volim da zavirim svuda i da odradim sve quest-ove.

Ja Geralt-u budžim skilove za baratanje mačevima kao i strenght, endurance i dexterity (ili kako se vec zove u ovoj igri) tako da za sada nisam imao poteškoća da isečem bilo kog monstera na komadiće . Samo da napomenem da igram na easy nivou težine. Sve igre igram tako na najlakšem nivou jer me kod igara zanima atmosfera i priča i ne volim da se natežem sa protivnicima i da po 100 puta učitavam poziciju zbog težine. Ovako borba mi je onako usput da ne bude dosadno a i extra je dobar feel-ing kad dodje 7-8 monstruma a ti ih iskasapiš bez da te ogrebu
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2007, 15:43   #89
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: The Witcher

Pobio sam one salamander's bandite u salamanders hideout i u onoj pecini ispod ali ne umem da iz nje izadjem Sta treba da se radi? Pokusao sam da bacam onu magiju na jedino moguce mesto, tamo gde se vide neke pukotine ali nista se ne desava. Jel zna neko kako da izadjem odatle?
Hvala
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2007, 16:06   #90
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

E, pa "tamo" treba nesto da se desava.

Znaci ona magija "na A", na mesto gde je pukotina, i otvorice se prolaz.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2007, 16:09   #91
nemanja23
Član
 
Član od: 26.7.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 87
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Da li mozes u igi da lutas po prirodi kao u oblivionu i da te zabole za kampanju?
nemanja23 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2007, 16:11   #92
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Citat:
nemanja23 kaže: Pregled poruke
Da li mozes u igi da lutas po prirodi kao u oblivionu i da te zabole za kampanju?
Ne možeš. Novi delovi mape se otključavaju kako napreduješ sa questovima.
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2007, 17:04   #93
grdja
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 452
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Eto, cak je losija od Obliviona. Ne mozes da kreiras slobodno lika, ne mozes da lutas unakolo, nema dovoljno blooma, ne mozes cak ni boju kose da promenis, nije dovljno epska... Cist shit.

grdja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2007, 17:29   #94
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Izgled da je ovde bukvalno svaku moguće "prevrnuti" Evo ga direktan copy-paste što je ostavio neki momak na Benchu:


SPOILER!!!







SPOILER!!!







SPOILER!!!





Prolog i I chapter:

Triss-neizbežno,na kraju prologa
Vesna-Konobarica u Inn-u,potrebno je da je spasite od silovatelja,ponesite vino na sastanak
Seljanka-Naćićete je u nekom zaseoku,traži lale za usluge(pažnja,ima još jedna pored katedrale koja traži cveće,od nje dobijate lale)
Abigail-dokazuje svoju nevinost pri kraju I ch.Treba samo da stignete do tog dela

II chapter:

Gossip-šeta po Temple quarter,potrebno je startovati više puta dok vam ne da opciju da joj poklonite rukavice
Shani-nakon njene zabave,spremite crvene ruže
Dryada-u močvari,mora biti aktiviran ˝Lost lamb˝quest,samo je ubedite da je sex zdrav
Elf devojka-nakon njenog spašavanja u sidequestu koji dobijate u zgradi prekoputa warehouse
Kurtizane-nakon rešavanja questa koji vam daje glavna madam Carmen,dobijate opciju da su vam dostupne po ceni jednog cveta.Sve kartice od njih su iste.

III chapter(nepotpun):

Adda princeza-malo kraljevske ˝ljubavi˝nije na odmet ,za sada najbolje parče po meni.Ima čudan gastronomski ukus,ali to što traži se nabavlja u istoj prostoriji gde je ona.
Triss ili Shani-druga kartica u zavisnosti od već pominjanog izbora.Ova koju odbacite,neće više ni da priča sa vama.Triss koju sam ja izabrao traži neki nakit,pre toga je potrebno da se pokažete kao dobar otac.Kad dođete dotle razumećete o čemu se radi.Šta Shani traži ako nju izaberete ne znam.
Noblewomen-uglavnom sluša muzikante ispred kuće od Triss.Traži da je zadivite nekim trofejem od nekih karakondžula.Kod mene je upalilo tek ono što ostane iza nekih paukova koji se pojavljuju u močvari u trećem ch.Ne znam da li može nešto drugo.
Blue Eyed Girl-kurtizana iz istoimenog questa.Morate da platite 500 orina.Ovo ne možete da izbegnete,njena kartica je neophodna za završetak tog questa.
Vampirice(grupnjak )-na kraju tog questa,ako izaberete njih umesto da ih predate vitezovima.U tom slučaju morate da se bijete sa 6-7 stražara.Najmorbidnija karta.
Clerc girl-jedna od službenica u gradskoj skupštini.Traži dijamant.
Toliko za sada znam,ima još kandidatkinja ali otom potom.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2007, 17:29   #95
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Citat:
grdja kaže: Pregled poruke
Eto, cak je losija od Obliviona. Ne mozes da kreiras slobodno lika, ne mozes da lutas unakolo, nema dovoljno blooma, ne mozes cak ni boju kose da promenis, nije dovljno epska... Cist shit.

The recipe for perpetual ignorance is: be satisfied with your opinions and content with your knowledge.
Elbert Hubbard (1856 - 1915)
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2007, 19:39   #96
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Citat:
grdja kaže: Pregled poruke
Eto, cak je losija od Obliviona. Ne mozes da kreiras slobodno lika, ne mozes da lutas unakolo, nema dovoljno blooma, ne mozes cak ni boju kose da promenis, nije dovljno epska... Cist shit.

Al zato je atmosfera 10 puta bolja, i lica likova nisu djubre.



P.S.
Nema dovoljno blooma smatram prednoscu. Previse je sam video igara gde sve isijava ko novogodisnja jelka.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2007, 20:13   #97
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: The Witcher

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
E, pa "tamo" treba nesto da se desava.

Znaci ona magija "na A", na mesto gde je pukotina, i otvorice se prolaz.
Ma to upravo i radim ali nista. Kada se prvi put pojavim dole pobijem one likove, i toliko. Tu su ona dva deteta i to je sve sto se "desava". Bacio sam 1000 puta magiju na naprsli zid al ne mogu da ga polomim. Dal je bag ili sam nesto bas lose odradio?

Uhh a sto se tice poredjenja Obliviona i Witchera... Totalna suprotnost! Dok me kod ove prica i atmosfera toliko obuzmu da prosto ne mogu da prestanem da je igram, kod obliviona je bilo suprotno - smorio me je za 3,4 dana i prestao sam da igram. Grafiku necu ni da pominjem jel je mnogo zivlja i prirodnija za razliku od "plasticnog" obliviona.
S druge strane, na neki cudan nacin ipak je pribliznije poredjenje sa Fable-om nego sa Oblivionom ili Gothicom. Ograniceno kretanje i dosta uproscen nacin unapredjivanja lika su zajednicke karakteristike. Naravno Witcher je, bar po meni, klasa za Fable bez obzira na slicnosti.

Poslednja ispravka: Alek (2.11.2007 u 20:21) Razlog: Poredjenja...
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2007, 20:20   #98
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Citat:
no729 kaže: Pregled poruke
The recipe for perpetual ignorance is: be satisfied with your opinions and content with your knowledge.
Elbert Hubbard (1856 - 1915)
Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Al zato je atmosfera 10 puta bolja, i lica likova nisu djubre. P.S. Nema dovoljno blooma smatram prednoscu. Previse je sam video igara gde sve isijava ko novogodisnja jelka.
Чини ми се да је човек био саркастичан
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2007, 20:41   #99
grdja
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 452
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Prvo sam mislio da ljudi bar na ovom forumu mogu da procitaju sarkazam bez zastavica i znakova, nije islo. Pa sam stavljao po jedan dva smajlija, a evo sada vise ni 3 smajlija ne pomazu, nadje se neko ko shvati ozbiljno...
grdja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2007, 21:04   #100
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Citat:
grdja kaže: Pregled poruke
Prvo sam mislio da ljudi bar na ovom forumu mogu da procitaju sarkazam bez zastavica i znakova, nije islo. Pa sam stavljao po jedan dva smajlija, a evo sada vise ni 3 smajlija ne pomazu, nadje se neko ko shvati ozbiljno...
U tom slučaju "mlogo" se izvinjavam...

Postao sam osetljiv kada mi neko pominje Geralta u negativnom kontekstu
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
rpg, the witcher, witcher

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com