Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.2.2017, 3:21   #501
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Evo ja krenuo na Nightmare i malo je teže, taman toliko da tu dodatnu težinu kompenzujem onim što sam naučio iz prvog prelaza. U principu jedino što primećujem je da je damage barem duplo veći i traži se promišljenije kretanje i upotreba power-upova. Dakle, i dalje nije teško koliko bi trebalo da bude jer se ništa značajnije nije promenilo, očekivao sam više municije, više damagea i sa moje i sa njihove strane, više neprijatelja i veću kakofoniju, to bi bilo sjajno.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2017, 8:23   #502
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Ima li neko problem sa teksturama? U toku pucnjave (kada je guzva pa leti sa svih strana) cesto se desava da se pojave crne kocke na kratko i odmah nestanu. Kao da se tekstura izbaguje skroz.

Sent from my Nexus 7 WiFi using Tapatalk
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2017, 14:52   #503
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Ako koristiš Vulkan probaj OpenGL, burazeru je to rešilo problem na Nvidia kartici.
Je l' ti se ne dešava u drugim igrama?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2017, 23:48   #504
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Uopste mi to nije palo na pamet, hvala. Probah na kratko i izgleda da ne baguju vise teksture. Nisam primetio u drugim igrama, mada nemam nesto puno vremena pa sam samo probao BF1 na kratko.
Inace, zanimljivo je da su teksture pocele da baguju nesto pred misiju kad sidjes u Hell. U prvom delu je sve radilo odlicno.
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2017, 13:03   #505
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Sa najnovijom zakrpom svi multiplayer DLC-ovi su uključeni u osnovnu igru.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2017, 17:25   #506
altafir
Banned
 
Član od: 13.2.2011.
Lokacija: Vršac
Poruke: 927
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 203 puta na 156 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku altafir
Određen forumom Re: Doom 4

Motorka moje omiljeno pick up oružje.
Testerisanje
altafir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2017, 19:04   #507
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Dark Souls games - you stuck with demons in a room/hall.
Doom 4 - demons stuck with you in a room/hall.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Laserstorm na korisnoj poruci:
Apostrof (1.8.2017), Ekiman (6.8.2017), Mocko (27.7.2017), zokocx (4.8.2017)
Stara 16.12.2017, 21:41   #508
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Počeo sam ovo da igram još krajem prošle godine i u nekom trenutku se malo smorio... posle sam menjao sistem pa odlagao da instaliram... uglavnom navratim se sada na igru i drugu polovinu pređem u cugu u 2 dana. Ne znam da li je ovaj kasniji deo igre zanimljiviji i dinamičniji ali sam se tako uživeo u klanje, testeranje i dranje... da mi bi žao kad se završilo. Sve u svemu odlična krljačina, pogotovo kad malo odmakne.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
filpan (17.12.2017)
Stara 17.12.2017, 11:44   #509
tipd
Član
 
Član od: 18.5.2007.
Poruke: 110
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

+1
Doom je oduvek bio dobra krljacina
tipd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2018, 1:48   #510
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Opet mi se igra ovo. Doom u stvari treba uvek da je na hardu, kao nekada sto su UT i Quake bili uvek instalirani.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Leonida (3.2.2018), Marko Radonjic (3.2.2018), tipd (3.2.2018)
Stara 9.2.2018, 20:34   #511
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Doom 1,2 i 3 da ,ne ovo cartoony djubre
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2018, 21:08   #512
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Doom 4

Ma Doom 1 i 2 su čista ozbiljnost, ništa cartoony tamo nema. (:

Nego, reci pošteno da li si uopšte probao Doom 4?
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2018, 21:26   #513
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Ma matori nas lozi. Evo ja opet presao. I opet cu. I opet. Mislim da je ovo prva igra gde cu da jurim sve izazove i tajne. To nisam radio od istih tih pucacina od pre 12 i kusur godina.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2018, 9:13   #514
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Jao što volim te ,,puritance'' (ne mislim konkretno na c64) kao - sve što se igralo pre n godina su igre, sad je sve smeće
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2018, 20:42   #515
altafir
Banned
 
Član od: 13.2.2011.
Lokacija: Vršac
Poruke: 927
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 203 puta na 156 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku altafir
Određen forumom Re: Doom 4

^Nisu to puritanci to se zove starenje
altafir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2018, 0:03   #516
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Doom 1,2 i 3 da ,ne ovo cartoony djubre
Kad se čoveku sviđa Doom 3 onda stvarno nema mnogo prava da kritikuje na bilo koji način novi Doom.

Citat:
Marko Radonjic kaže: Pregled poruke
Jao što volim te ,,puritance'' (ne mislim konkretno na c64) kao - sve što se igralo pre n godina su igre, sad je sve smeće
Nije problem u tome već u filozofiji moderne industrije. Fun factor su ranije bili gameplay mehanika i level design (barem kod šutera). Danas se fokus prebacio na games as service model, "social experiences", grind, levelovanje, collectiblese i cinematic experience.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
filpan (11.2.2018)
Stara 14.2.2018, 0:50   #517
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ma Doom 1 i 2 su čista ozbiljnost, ništa cartoony tamo nema. (:

Nego, reci pošteno da li si uopšte probao Doom 4?
Druze ja sam uzeo i presao Doom 4 drugog meseca kad je izasao Vidi daleko da su Doom 1 i 2 ozbiljnost vec je poenta u efektu koji su imali kad su izasli a to je da ti se (izvinjavam se na izrazu) go*vno smrzne dok igras znaci grafika,zvuk celokupna atmosvera dok sad u Doom 4 imam cartoony pinky demona koji je vise cutesy nego horor plus sto je sam gameplay mnogo dosadan meni licno,prvih par sati je smorina u PM.
Sta reci kad sam vise uzivao u Brutal Doom_u nego u Doom 4

Mislim naravno pricam svoj utisak, sad tebi ako se svideo super za tebe uzivaj


Citat:
Marko Radonjic kaže: Pregled poruke
Jao što volim te ,,puritance'' (ne mislim konkretno na c64) kao - sve što se igralo pre n godina su igre, sad je sve smeće
Iskren da budem ja spadam u tu kategoriju, zadnjih da kazem deset godina mozda mi se 5-6 igara bas svidelo dok ranije sam bio non stop svorc koliko sam igara kupovao

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Kad se čoveku sviđa Doom 3 onda stvarno nema mnogo prava da kritikuje na bilo koji način novi Doom..
Doom 3 je imao akcenat na prici (nije bog zna sta) koja je napredak u odnosu na Doom 1 i 2 takodje grafika i horor atmosvera su bili veoma velik napredak o odnosu na 1 i 2, sad jeste gameplay malo promenjen na hodnike sunjanje etc sto meni nije smetalo cak mi je i bilo zanimljivije da se sunjam nego da malo malo pa naletim na 50 demona koji bleje na random lokacijama bog te pitaj zasto .

Stvar koju ne mogu da razumem je to po svaku cenu Doom 4 izasao i odmah je DO JAJA? Zar nije poenta da se nastavak\remake drzi osnove originalne igre samo naravno da bude unapredjen ili eventualno izmenjen al da se i dalje drzi onoga zbog cega smo ustvari i voleli da igramo original?
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2018, 1:53   #518
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Doom 3 je imao akcenat na prici (nije bog zna sta) koja je napredak u odnosu na Doom 1 i 2
Priča trojke se bukvalno svodi na "Shit hit the fan! Lock and load! Al' polako pliz da nas niko ne vidi!"
Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Stvar koju ne mogu da razumem je to po svaku cenu Doom 4 izasao i odmah je DO JAJA? Zar nije poenta da se nastavak\remake drzi osnove originalne igre samo naravno da bude unapredjen ili eventualno izmenjen al da se i dalje drzi onoga zbog cega smo ustvari i voleli da igramo original?
Pa DOOM je školski primer uzimanja svega što je valjalo u prve dve igre i njihovog unapređivanja da koncept i frtalj veka kasnije bude igriv. Šta je DOOM trebao da uradi pa da bude veran originalima? Da liči na Minecraft?

I šta smo to tačno voleli kod Doom igara? Šunjanje po mraku i čekanje na sledeći jump-scare na koji se ogugla već posle pola sata igranje? Pre će biti da smo voleli koljačinu bez predrasuda i ograničenja današnje političke korektnosti zbog koje u 21. veku ne možemo da očekujemo ništa krvavije od Pepeljuginog mesečnog ciklusa.

Prosto mi nije jasno kako bilo ko može Doom 3 da smatra većim Doom-om od originalnih igara pored DOOM-a koji ih hirurški precizno kopira.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2018, 2:10   #519
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Doom 3 je imao akcenat na prici (nije bog zna sta) koja je napredak u odnosu na Doom 1 i 2 takodje grafika i horor atmosvera su bili veoma velik napredak o odnosu na 1 i 2, sad jeste gameplay malo promenjen na hodnike sunjanje etc sto meni nije smetalo cak mi je i bilo zanimljivije da se sunjam nego da malo malo pa naletim na 50 demona koji bleje na random lokacijama bog te pitaj zasto .

Stvar koju ne mogu da razumem je to po svaku cenu Doom 4 izasao i odmah je DO JAJA? Zar nije poenta da se nastavak\remake drzi osnove originalne igre samo naravno da bude unapredjen ili eventualno izmenjen al da se i dalje drzi onoga zbog cega smo ustvari i voleli da igramo original?
Lično nemam ništa protiv priče u igri kao što je Doom sve dok me ne prekida u krljanju. I štaviše novi DOOM ima solidan lore koji može da se konzumira kroz Codex entries a i priča je vrlo mistična i nejasna - ko je Doom marine (da li je u pitanju originalni lik, lik iz DOOM64 ili neki novi marinac). Sve u svemu - skroz pristojno, priča je tu i ne davi.

S druge strane priča u Doomu 3 je od samog starta smeće i ni sama ne kapira da je apsolutno irelevantna u igri koja u nazivu nosi Doom. Šunjanja koje ti spominješ u D3 nema ni u tragovima nego ima krljanja po uskim hodnicima sa karakondžulama koje ti se spawnuju sa leđa svaki čas. Igra je dosadna, predvidiva, napucavanje je katastrofalno loše... Jedan veliki tech demo i samo delić onoga što je mogla biti da se nije toliko forsirao push novih tehnologija - okruženja otvorenija od onih koja su prisutna u D3 igri teško da bi bagravi GeForce 5900 Ultra mogao da svari.
Čak je svojevremeno sećam se i Thief 3 patio od sličnog problema kao i Deus Ex Invisible War - po cenu tehnološkog progresa su igre izgubile na mnogo čemu.

Dalje što se gejmpleja tiče pogledaj ti kako patetično izgleda D3 u poređenju čak i sa prvim Doomom: mali nivoi, linearizovani, daleko manje varijacije u atmosferi nivoa iako je prošlo više od decenije između te dve igre itd. Gejmplej je u D3 nenormalno usporen, neprijatelja ima daleko manje, krljanje u rangu beonjača je sve što igra u suštini pruža a oružje nema praktično nikakav punch i svaki model izgleda i ponaša se kao da je napravljen od gline.

Kad skineš naočare nostalgičara jasno se vidi kakva je smorčuga od igre Doom 3. Kapiram da se nekome sviđa (nekim ljudima se dopada i Assassin's Creed, eto) ali, objektivno, novi Doom ostavlja Doom 3 u prašini sa apsolutno svakog aspekta. Bio sam i ja tada 2004. nahajpovan na "veliku trojku" te godine i inicijalno bio razočaran ocenom u SK-u jer sam mislio da je igra daleko bolja od toga. Ali Kuzma je lepo zatvorio tekst:

Citat:
Ako bismo pravili paralelu između Dooma 3 i svadbe u istočnoj Srbiji, ova igra je prava pravcata vlaška mlada iz bogate kuće, našminkana i nabudžena, sa relativno krivim i dlakavim nogama koje se naziru ispod venčanice donete iz Frankfurta. Četiri godine skockavanja i peglanja morale su doneti daleko bolji rezultat.
...a svi znamo šta je još hteo da kaže al' nije smeo kada su ovakve svadbe u pitanju pa treba čitati između redova.

EDIT: A moram da dodam i, što se "nasleđivanja formule" tiče - novi DOOM me je razočarao samo u jednom segmentu - apsolutni nedostatak osećaja neudobnosti što se atmosfere na nivoima tiče. Čak i prvi Doom je umeo da sjajno balansira između čistog power fantasy feelinga i osećaja teskobe i nelagodnosti. Odlazak u pakao u novoj igri je tako mlak i bljutav da sam se tu baš razočarao - nikakav osećaj opasnosti, nikakav hostility, ništa. Dok u E2 i E3 originalne igre kreću da se dešavaju zahebane stvari po nivoima ovde je svejedno gde se nalaziš, samo je važno krljati. D3 je otišao u ekstrem što se toga tiče. D4 je pak otišao na skroz drugu stranu što je okej, barem je vraški zabavno.

Poslednja ispravka: doctor (14.2.2018 u 2:22)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2018, 7:14   #520
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Doom 4

Samo da dodam da je Doom3 dosao malo posle 6800/X800 generacije, a ni tu nije radio Bog zna kako...
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
doom, fps

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Doom AkulM Stare igre 56 9.4.2020 19:52
Doom 3 shimec Akcione igre 101 15.9.2019 15:03
Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"? TomWaits O igrama uopšte 263 10.12.2012 21:01
Pomoc za Doom 3 wu-gambino O igrama uopšte 22 12.10.2007 23:33
Doom Splinter Kompjuteri i film 23 12.2.2006 0:28


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com