Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.3.2010, 22:58   #141
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Наполеон је одличан, Емпајер је разочарење, бар мени, јер сам очекивао много. Наполеон је све оно што је Емпајер требао да буде од старта. Укуси су различити наравно, мени се у овом концепту игре више свиђа хладно оружје од барута, а сигурно нисам једини. Само погледај (Ancoeloti) тему која се бави М2ТВ и тему Емпајер, па ће ти бити јасније о чему причам. Мене је М2ТВ, као и Рим, држало месецима, па ми и после толико времена дође опет да инсталирам, док сам се код Емпајера буквално терао да играм. И Рим и М2ТВ имају то ''нешто'' што фали наставцима... Наполеон ме бар у старту одушевљава, а видећемо како ће после ићи.
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku batakpudla na korisnoj poruci:
pentraksil (9.3.2010)
Stara 8.3.2010, 23:58   #142
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Citat:
batakpudla kaže: Pregled poruke
Наполеон је одличан, Емпајер је разочарење, бар мени, јер сам очекивао много. Наполеон је све оно што је Емпајер требао да буде од старта. Укуси су различити наравно, мени се у овом концепту игре више свиђа хладно оружје од барута, а сигурно нисам једини. Само погледај (Ancoeloti) тему која се бави М2ТВ и тему Емпајер, па ће ти бити јасније о чему причам. Мене је М2ТВ, као и Рим, држало месецима, па ми и после толико времена дође опет да инсталирам, док сам се код Емпајера буквално терао да играм. И Рим и М2ТВ имају то ''нешто'' што фали наставцима... Наполеон ме бар у старту одушевљава, а видећемо како ће после ићи.
Generalno i ja vise volim srednji vek i antiku od novog doba (izuzev Napoleonovih ratova i WW2), ali svidja mi se sto sad na kompu imam pokrivene ratove od Aleksandra do Napoleona (sa izuzetkom ranog srednjeg veka i XVII veka), a toga ne bi bilo nikada da su se vrteli u krug kao pas koji juri sopstveni rep. Lepo je imati raznovrsnost .
Za Napoeona i Empire se slazem sa tobom,a za Rome i Medieval ima tolko dobrih modova da, ja bar, jos ne osecam neku ceznju za novim nastavkom.
I zaboravljare jednu stvar, kad se Rome pojavio bio je tako novo i radikalno do tad nevidjeno cudo da su svi zinuli ko bik u strudlu, ako ga usporedite sa nekim od boljih modova za isti, videcete koliko je original ustvari supalj, ali mnogi kazu da je najbolji zato sto je ostavio najjaci utisak zbog svoje revolucionarnosti.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Anceloti`85 na korisnoj poruci:
pentraksil (9.3.2010)
Stara 9.3.2010, 15:12   #143
Milan Djurdjevic
Član
 
Član od: 20.7.2006.
Poruke: 137
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Upravo tako , Rim je u svoje vreme bio revolucionarna igra i zato je ostavio najveći utisak ali ne treba zbog toga umanjivati vrednost ni ostalih TW serijala.Meni je recimo Empire nekako bolji od Medievel 2.
E sad nisam još probao Napoleona ali ako možete navedite šta se to toliko drastično promenilo u odnosu na Empire.
Da li je piratska verzija Napoleona bagovita kao Empire i da li neko ima iskustva sa originalom da li je procedura instalacije preko Steama ista ?
Milan Djurdjevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Milan Djurdjevic na korisnoj poruci:
pentraksil (9.3.2010)
Stara 9.3.2010, 15:15   #144
Geronimo
Veteran
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Banjica
Poruke: 636
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 79 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Empire nije valjao zato sto je imao mnogo mali izbor jedinica (svi su imali iste jedinice), a napoleon ovo ispravlja, doduse po ceni manjeg izbora nacija. U medievalu je nekako sve bilo raznovrsnije.
U medievalu (2) si imao veliki izbor jedinica, od kojih je svaka imala razlicitu namenu. Teska pesadija bez stita, teska pesadija sa stitom (kod ova 2 mogucnost sekire za probijanje oklopa), kopljanici, pikemani, halberdiri, laka pesadija sa i bez stita, laki i teski strelci (sa i bez long range luka), samostrelci, laki i teski horse archeri, laka i teska konjica, i jos dosta razlicitih kojih ne mogu sad da se setim, plus varijacije svih njih u moralu sposobnostima za razlicite nacije. I sve to kad ne uzimamo artiljeriju.
Dok recimo u empire/napoleon imas sta, line infantry, light infantry, grenadire, i konjicu laku i tesku i sa puskama. Slozicete se da je izbor mnogo manji. Mislim da je to jedan od razloga zasto 90% ljubitelja total war-a vise vole medieval.
Geronimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Geronimo na korisnoj poruci:
divljak (9.3.2010)
Stara 9.3.2010, 15:26   #145
Milan Djurdjevic
Član
 
Član od: 20.7.2006.
Poruke: 137
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Da u pravu si što se raznovrsnosti jedinica tiče, ali kod Empire su nekako pokreti jedinica po mapi prirodniji (verovatno zbog bolje grafike) i diplomatija je malo poboljšana a uvedene su i pomorske bitke.U kampanji ima dosta novina (istraživanja,društvena uređenja,trgovačke luke i kolonije).
U medievelu se sve svodilo na osvajanja i nekako je jednostavnije bilo osvojiti teritorije i napredovati.Na najtežim nivoima prešao sam ga sa nekoliko frakcija.
Mislim da sam pogrešio igrajući sa Majama američku kampanju u Kingdoms mesto da odmah uzmem onu sa tevtonskim vitezovima tako da me je malo smorilo jurcanje sa gomilom indijanaca koji bez ikakvih poteškoća smlate Špance sa sve puškama.
Milan Djurdjevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Milan Djurdjevic na korisnoj poruci:
Isko (10.3.2010)
Stara 9.3.2010, 15:56   #146
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Hmm da, Medieval je nudio (i nudi) mogucnost osmisljavanja dosta razlicitih jedinica za neku naciju bez da se ide u istorisku netacnost, zato sto za vecinu vojski nije postojalo uniformno naoruzanje i oprema, pa se moze kombinovati (to doduse nije smetalo kreatorima da ponovo ubace neke anahronizme, netacnosti, pa i totalne izmisljotine, ali dobro to nije tema). A ovde se zna kako je koja jedinica bila naoruzana, i postojao je slican obrazac u svim evropskim vojskama, sto ne znaci da nije bilo varijacija u uniformama, kvalitetu, sastavu i taktici. Ali da, neki tipovi se jedinica se neizbezno ponavljaju, jednostavno takav je period, nemate tu opciju da kao u M2TW nemacke vitezove naoruzate buzdovanima i tako ih ucinite razlicitim od Francuza (iaoko su u realnosti oba oruzja koristena u obe vojske bez nekog pravila, a oprema se malo razlikovala).
Po meni u Napoleonu je dobro:
-grafika, bolja od one u Empireu, i bolje radi
-jedinice, hvala bogu razlicito uniformisane, sa znatnim razlikama u kvalitetu, pa cak i u izboru za pojedine frakcije ipak
-Kampanje ne nude mnogo izbora u tome s kim ces da igras, ali ono sto je ponudjeno je dosta dobro odradjeno
-veci broj istoriskih bitaka, mada dosta uprosceno odradjenih
-oni uvodni delovi su lep detaljcic, iako relativno nevazan
-istoriski generali
Mane su:
-beznadezno mediokritetski AI, koji iz principa vise necu stavljati na hard ili very hard (ako se oni nisu potrudili da odrade poso kako valja, pa sad apeluju na moju sujetu: "Pokazi da si frajer u punoj snazi, i da uvek pristajes na sve, neravnopravne uslove!", ne moram ni ja da se napinjem vise nego sto hocu, i da trpim da mi lupaju penale) Znam da Ai nikad ne moze da igra ko ziv covek, ali ne mora da zalice frontalno konjicu na moje kvadrate(5-6 komada), ili da nakrne svom pesadijom u centar na bajonet, ja ga obuhvatim sa krila, i onda valjda treba da cestitam sebi sto sam ko Hanibal, `bem ti
-artiljeriska zrna ponekad imaju "neobicnu" putanju kad se odbiju od terena, konkretno odlete 50 m nebu pod oblake pri udaru od poljance, umesto da prave "zabicu" (ako je podloga suva)
-muskete izgleda tuku isto nezavisno od dometa
Sto se tice bagova izgleda da ih ima ali manje nego na Empireu sigurno. Meni konkretno lesevi nestaju, a krateri od artilerije ostaju u toku bitaka. Ovo prvo me zalosti vise od plasmana Juventusa na tabeli Serije A.
Steta za nas koji nemamo original pa ne mozemo da koristimo Drop in battles, ali to im nije opravdanje za poslovicno los poso sa AI-jem.
Po meni dobro odradjen nastavak, sa patchevim ce biti jos i bolji, a dace bog razliku, pa ce se kupiti i original.
I zamalo da zaboravim, jedinice i dalje trckaraju po polju ko navijene, ako se uzme u obzir da je prosecan pesadinac ove epohe nosio 20-25 kg opreme, mora da su im na obucu prisli Boni sa krilcima.

Poslednja ispravka: Anceloti`85 (9.3.2010 u 17:04)
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Anceloti`85 na korisnoj poruci:
Isko (10.3.2010), Marko (15.3.2010)
Stara 10.3.2010, 10:47   #147
Milan Djurdjevic
Član
 
Član od: 20.7.2006.
Poruke: 137
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Da upravu si, pogotovo za artiljerijska zrna koja se odbijaju od zemlju pa lete nebu pod oblake.Sad nije mi najjasnije ono za muskete nije valjda da nisu mogli da odrade razliku u dometu određenih jedinica to je bar prosto a i u opisu jedinica piše koliki im je domet pa bi trebalo tako da bude i u toku bitke.
Ako su dobro odradili multiplayer kampanju glupost AI mi neće više biti bitan.
Čekam samo da mi nameste net pa će se pazariti original.
Milan Djurdjevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Milan Djurdjevic na korisnoj poruci:
Isko (10.3.2010)
Stara 10.3.2010, 11:55   #148
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Citat:
Anceloti`85 kaže: Pregled poruke
Ako neko preferira neki period, to je ok, ali ovaj serijal treba da pokrije sto je moguce veci deo istorije, zove st Total War a ne Cold Steel War.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Totalni_rat
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2010, 12:02   #149
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Citat:
Milan Djurdjevic kaže: Pregled poruke
Sad nije mi najjasnije ono za muskete nije valjda da nisu mogli da odrade razliku u dometu određenih jedinica to je bar prosto a i u opisu jedinica piše koliki im je domet pa bi trebalo tako da bude i u toku bitke.
Nismo se razumeli, hteo sam da kazem da ce, recimo, puk fusilera naneti iste gubitke neprijatelju ako ispali plotun sa 100m kao i sa 50 m udaljenosti. Ustvari, meni se tako cini, mozda gresim.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2010, 17:11   #150
Shofer09
Član
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: u kamionu
Poruke: 143
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Pozdrav svima!
Nabavio sam ovu igricu i kad hocu da je instaliram izadje mi "steam installer is missing". Sta je problem,kako da instaliram igricu?
Shofer09 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2010, 17:21   #151
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: Napoleon Total War

jesi instalirao direkt x
kuureee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2010, 18:23   #152
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

U Empire sam mnogo lako dolazio do Protektorata, samo im ponudim 1000-2000 i military acses i eto meni pola njihovog dohodka. Ovde niko ne pristaje na to, jel zna neko neku foru kako da ih privolim da mi bude protektorati?
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2010, 21:24   #153
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Ewo mojih pet minuta... Napoleon TW je nesto saswim nowo. Od samog pocetka. Meni, battel map, kampanja, ikonice, mapa karte, pokret jedinica, eksplozije, wriska, galama, potresi itd... Je nesto sto do sad ja u tw nisam wideo. Jednostawno mnogo ljepse i bolje od swih tw. Preporucujem swima Napoleona ;-). Jedina mana je mali odabir nacija na kampanji. Al nadam se da neko od was wec zna neki mod da koji moze da upotpuni owaj nedostatak. Dal ima? Koji mi mod preporucujete?
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2010, 21:20   #154
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Након доста проведеног времена играјући да закључим да сам се разочарао. Поптуно исти осећај као код ЕТВ-а где после великог одушевљења долази ладан туш. Осим малих побољшања, нових јединица, грађевина ништа нису убацили/дорадили да би (мене) везало дуже да играм. Кампања је била врхунска, али након ње нема ништа ново или интересантно. Ја сам је играо полако, скоро до последњег потеза да видим, освојим и истражим што више. Све је већ виђено у трећој мисији када се осваја Москва, где се могу видети и све јединице, грађевине, истраживања... Једноставно након пређене кампање игра са било којом фракцијом (ми) досади јако брзо.

Ово све мислим на играње и функционисање на великој мапи. Копнене и борбе на води су урађене врхунски и то ме је одушевило. Пуцање из мускети су много боље одрадили и то је велики плус. Дође ми само због мултија да узмем оригинал, али кад видим велику мапу и дешавања на њој стомак ми се преврне.
Новина која ми се много свидела је да екстремни временски услови утичу на јединице. То је већ познато па да не ширим. Уопште ми се не свиђа што су мапу свели само на Европу, тј. што нема Кавказа, Северне Африке и Блиског истока. Ево ја играм са Русима, са две армије уништим Турску (која има 4 територије) и Шведску (која има 2 територије) и то релативно брзо. Након тога ми буде потпуно предвидиво и монотоно. Узевши све у обзир, ово је требала да буде експанзија, а не нова игра и то је морала много раније да изађе. У сваком случају једва чекам нови Рим, а после ћемо видети. И произвођачи ће морати да буду креативни да не буде већ виђено.
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2010, 15:30   #155
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Pa da. Cak su wratili i historical batel na mapi ;-)... Meni nije los napoleon, swaku bitku zumiram ;-)... A imal kojih nowih nacija posle kraja igre?
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2010, 11:37   #156
Milan Djurdjevic
Član
 
Član od: 20.7.2006.
Poruke: 137
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Koja je brzina interneta je potrebna da bi se igrao multiplayer jel dovoljno 1024/512 ?
Milan Djurdjevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2010, 18:25   #157
vukoja
Član
 
Član od: 21.12.2008.
Poruke: 240
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 72 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Da li jos neko ima problem da mu treperi ekran kad udje u bitku?
vukoja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2010, 16:28   #158
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Dali ce biti i sta bi moglo da bude ekspanzija za ovo, za Empire je malo bezveze The Warpath Campaign kokja je fokusirana na indijance.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2010, 17:28   #159
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Pa sad kad su uradili Napoleona, ja ne vidim šta ih sprečava da odrade i američki građanski rat, treba da ubace mitraljez i to je to.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2010, 14:31   #160
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Ili Krimski rat!
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Anceloti`85 na korisnoj poruci:
Nestor (8.4.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
evropa, mod, napoleon, total war


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval II Total War DukeofSerbia Strateške igre 1963 19.4.2023 14:53
DotA SuperG Mrežne igre 3586 27.8.2014 0:32
Total TV i računar sa monitorom od 22" djuro88 Video/TV softver 3 24.7.2010 15:01
Total Commander neće na FTP real022 Aplikativni softver 3 1.4.2009 14:53
Makijaveli i Sun Tzu u Total War igrama Equilibrium Strateške igre 15 6.11.2008 22:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com