Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.3.2010, 15:09   #81
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Prešao sam, 22 sata, 34. nivo, unstoppable killing machine. Long live Massacre! Zadnji boss pao za ~10s, dva roguea sa unleanešto fury uključenim + rejuvenate... milina.

Jedina veća mana je što sada ne može da se priča uvek sa kompanjonima, već samo kad neki događaj u okruženju podstakne razgovor. To je super, ali mi je bezveze što ne mogu da popričam sa njima o prošlosti kad ih tek primim u družinu. Uopšte nisam imao osećaj kao da ih poznajem kao što sam imao u Originsu. Dobro je što je na kraju objašnjeno kako sam postao komandant, samo se i dalje ne zna gde mi je kuče.

Priča mi je bolje nego u originalu, drago mi je što se ne spasava svet (već samo pokrajina). Questovi i dalje uglavnom zanimljivi. The Mother je odličan negativac, voleo bih da se više pojavljivala. Mislim da će nastavak biti još bolji, sigurno neće biti novog Blighta, a ne verujem ni da će glavni lik da bude warden... tako da očekujem ličniju priču. Morrigan će se pojaviti, to je sigurno. Možda i Duncan.

Spoiler za ???:
O kakvom obećanju Uthi priča Arhitekta? Zašto je obukao svoje ljude u moju odeću, kakav mu je to eksperiment?
Ko je čitao The Calling, jel' on hoće da ceo svet zarazi Darkspawn taintom?

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Ako misliš na onu devojku za koju traže otkup (lokacija je neki Cove), ja sam probao gotovo sve opcije u dijalozima i uvek devojka završi mrtva...
Ja sam je spasio. Prvo tražiš od kidnapera da ti je pokažu, onda imaš persuade opciju da ti je prvo gurnu, pa da im tek onda platiš. I onda, naravno, sledi nasilje.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2010, 15:19   #82
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Očigledno nisam imao dovoljno jak persuade skill...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2010, 16:01   #83
babaloo
Član
 
Član od: 19.2.2009.
Poruke: 63
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 13 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Ja sam je takođe spasio,bez problema (persuade opcija),oni se pređu pa je puste a onda . meni je bio problem u Warden's keep-u kada treba da se spase neki paori,da li oni mogu da se spasu ili su već svi pokokani?
babaloo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2010, 18:46   #84
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Propust... iako sam je lično lišio života tokom pobune, prilikom završne odbrane Vigila na skupu se ponovo pojavljuje Bann Esmerellde, doduše ne govori ništa, ali je prisutna

DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2010, 19:31   #85
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Isto kao i Loghain kod mene na samom kraju. Ccccc.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2010, 20:42   #86
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Kod mene se pojavila jedna plemkinja koju sam prethodno ubio jer je učestvovala u zaveri, htela da me zbaci s vlasti (unajmio sam Tamnog Vuka da otkrije zlotvore). Čak je i pričala.

A i Loghain me je ugodno iznenadio, ja sam ga u Origins poštedeo.. Došao da me pozdravi i dao mi 10 zlatnika.
Citat:
meni je bio problem u Warden's keep-u kada treba da se spase neki paori,da li oni mogu da se spasu ili su već svi pokokani?
Misliš ono odmah na početku? Ako je to, mislim da je moguće, samo što to nisu paori, nego vojnici... Verovatno ne misliš na to.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2010, 21:13   #87
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Ne, ne misli na to. Ti si angažovao Dark Wolfa i očigledno na vreme otišao na mesto gde se okupljaju zaverenici. Ukoliko ne odeš tamo u dogledno vreme, seljaci će da dignu bunu. Ni ja nisam uspeo da ih smirim, ali kako postoji persuade opcija u dijalogu (a meni je persuade bio na 3 od 4), verujem da je moguće smiriti ih... valjda
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2010, 10:12   #88
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Zna li neko gde da nađem granit za onog patuljka u Vigil's Keep-u?
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2010, 11:26   #89
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Zna li neko gde da nađem granit za onog patuljka u Vigil's Keep-u?
Spoiler za Granit Peščar - Ljig:
Na mapi gde je Velanna (Dalish elf mage) tj u Wending Wood-u.Pre rudnika idi desno putem tik uz brdo (gledano od Velanninog kampa samo niz brdo, i kod kapije/prolaza blago u desno a tik uz brdo - jer pravo je rudnik, a i ne prolaziš kroz kapiju već ideš pored nje). Al sam ga....Na kraju je odron na putu, i to baš zatrpan granitom.

Poslednja ispravka: draske73 (24.3.2010 u 11:37) Razlog: dopuna
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku draske73 na korisnoj poruci:
Vulee (24.3.2010)
Stara 25.3.2010, 12:54   #90
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Dal se nekome desava da im igra freezuje kada koriste Holy Smite (4. templarov talenat)???
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2010, 13:08   #91
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Dal se nekome desava da im igra freezuje kada koriste Holy Smite (4. templarov talenat)???
Ja ga stalno koristim, i nisam imao problema.
Mada mi se dešava da igra iz čistog mira uspori, a zatim i crashuje.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2010, 13:24   #92
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Meni su tokom završne bitke u Vigil Keepu stašno kasnile magije iako je fps bio konstantan i nije bilo seckanja slike. Bacim Cone of Cold a on posle 3-4 sekunde zamrzne protivnike iza mene.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2010, 14:58   #93
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Poceo sam sinoc da igram Awakening i vec na samom startu nesto sto mi se nije dopalo jer nema bas logike. Ajde sto su mi skinuli svu opremu vezanu za prethodni DLC (Dragon armor etc, starfang i ko zna sta jos...) ali mogli su u tom slucaju da umesto te opreme stave bar najbednije prnje i neku granu umesto maca a ne da po belom svetu setam samo u gacama (lazem imao sam slem) i to pored devojke koja je u full opremi, i to kao da je to najnormalnija stvar!
Takodje, od svih zanimljivih likova iz originala oni ostavili bas Oghrena kog nisam vodio ni kada sam morao, jer mi se nimalo nije dopao kao lik!
Gde su moje devojke koje su me pratile svu da u stopu - one malo mladje, kao i one starije? Hocu bre njih, a ne nekog alkosa od metar i zelja da poraste.
Nadam se da nece da nastave i dalje sa ovakvim iznenadjenjima, posto u tom slucaju nisam bas siguran da ce ovaj EP da mi se dopadne.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
mniz (25.3.2010)
Stara 25.3.2010, 15:30   #94
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Meni su tokom završne bitke u Vigil Keepu stašno kasnile magije iako je fps bio konstantan i nije bilo seckanja slike. Bacim Cone of Cold a on posle 3-4 sekunde zamrzne protivnike iza mene.
Meni isto, ali u Originsu na kraju, pa sam fight protiv Archdemona ponavljao 4-5 puta. Najozbiljniji bug koji sam susreo. U Awakeningu nije bilo takvih problema.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2010, 16:40   #95
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Poceo sam sinoc da igram Awakening i vec na samom startu nesto sto mi se nije dopalo jer nema bas logike. Ajde sto su mi skinuli svu opremu vezanu za prethodni DLC (Dragon armor etc, starfang i ko zna sta jos...) ali mogli su u tom slucaju da umesto te opreme stave bar najbednije prnje i neku granu umesto maca a ne da po belom svetu setam samo u gacama (lazem imao sam slem) i to pored devojke koja je u full opremi, i to kao da je to najnormalnija stvar!
Poenta je da ti DLCovi nisu dobro dizajnirani da bi radili u ekspanziji, nit je kampanja dizajnirana da spasava likove startovane sa tim DLCovima, tako da si realno trebao da ucitas post-campaign save, vratis se u kamp i zamenis stvari koje gubis sa necim drugim (npr. opremom od nekog od kompanjova, a da nije iz falicnih DLCova), i naparavis drugi sejv, koji ces koristiti kao import za Awakening.


P.S.
Inace, razlog zasto se itemi ne prenose je smesan, i pomalo zalostan. Otprilike ovako: svi asseti u igri spadaju u dve kategorije: core i modele. Core asseti rade i u drugim modulima, a module samo u konkretnom modulu.

Itemi iz Stone Prisoner DLCa su core asseti, dok Warden Keep itemi, kao i oni blood talenti iz istog, su module asseti, pa se ne prenose u drugu kampanju (tj. modul).

Da su samo malo vise mozgnuli, i napravili DLCove, da itemi i talenti uvek budu core asset, ovakvih problema ne bi bilo.

P.P.S.
Inace, postoje i itemi iz osnovne kampanje koji se ne prenose, npr. odeca i nakit koji mogu da nose samo kompanjoni iz osnove kampanje. A razlog je isti, tj. spadaju u module assete, sto je u ovom konkretnom slucaju i ima smisla.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
bojan811 (22.4.2010)
Stara 25.3.2010, 17:35   #96
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Na koji post-campain save mislis?
Jel to onaj save nakon sto sam ubio archdemona pa se nasao na proslavi ili neki prethodni?
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2010, 17:37   #97
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Lepo se zove, post campaign save, to mu je ime. Kada ga ucitas bacice te na neku ravnicu iz koje mozes u kamp, i onda samo u DLC podrucija. Imas opremu i sve ostalo kao sto je bilo posle borbe sa arch-demonom. Podaci iz njega se obicno uzimaju kada radis import u Awakening, sem ako imas neki noviji sejv (ili rucno izaberes neki drugi).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Marti Misterija (25.3.2010)
Stara 25.3.2010, 17:58   #98
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Moracu da ga probam kad dodjem kuci, posto ovako napamet ne mogu da se setim da li sam ga video ili ne.
Meni je verovatno importovao onaj poslednji save vezan za proslavu nakon smaknuca archdemona jer sam tu i zavrsio igru tj. nisam pokusavao nista dalje.
Mada i ne moram da se mnogo zlopatim oko toga, posto sam inace imao kod sebe Wade superior dragonskin koji mi je za sada sasvim dovoljan + dva solidna maca (mislim Maric Blade i Duncan's sword). E sad, ako je tamo onaj "cudni" enchanter, mozda bih jedino mogao da prepakujem rune sa Starfanga na ova dva maca postao sam na njega stavio sve rune sa +5, a ako nije tamo necu da se mucim i da se vracam.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2010, 18:03   #99
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Koriscenjem post-campaign save-a, mozes otici u kamp, i prebaciti rune, nemoj da brines. Tako sam ja uradio za mog warrior-a. "Ukrao" Allistaru mac koji je nosio, i sve rune sa Starfanga prebacio na njega.

U teriji mozes da pokupis svu robu kompanjona i da je prodas, jer se pare prenose, al ja licno to nisam radio, jer mi deluje previse cheaterski. Jedino sam prodao, ako sam imao, neki visak oruzija/oklopa u inventaru. Cisto da ne budem pretrpan kad startujem ekspanziju.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2010, 19:37   #100
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Imam problem. Evo sad sam kod final battle-a (valjda) medjutim niko iz party-a nece da se pomera. tj da prati, niti kad ja udjem u borbu oni kuliraju tu gde su se spawnovali na mapu. Jesam nesto pogresno stisnuo ili je neki bug?
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dragon age, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dragon Ball online VladarTame Mrežne igre 4 26.2.2009 2:38
MSN - pomoć Pedinho Aplikativni softver 3 4.12.2008 16:45
Cooler Master CSX Green Dragon pharaon.92.bc Ostale komponente 1 1.9.2008 13:51
Metalci spasavaju princezu Covenant Cvet kompjutera 28 12.10.2007 16:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com