Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.9.2010, 0:30   #61
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Citat:
dr.freeman kaže: Pregled poruke
Meni vecu ulogu ima taj celofan kao zastita od prodavaca u kiosku koji dzabe citaju 90% casopisa. Ovako kad skine foliju nema mu dalje...
Bez brige, pre će se prodavci uhvatiti za Plejboj il' Skandal, nego što će zevati u performanse grafičkih (ajd' da kažem: čast izuzecima, da ne ispadne da imam predrasude prema prodavcima štampe ) Nisam još kupio SK, sadržaj deluje fino, mada je bilo i boljih, ali bože moj...Jedan je SK! Eh da, osnovci i srednjoškolci koji nemaju tu sreću da im profesori štrajkuju će imati lepu zanimaciju uz SK za vreme časova
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 0:34   #62
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Kad smo kod Kuzme, pazite ovaj blast from the past

http://www.sk.rs/2000/10/sktd01.html

Kuzma testira Radeon, i još je vrlo zadovoljan
Šta li se to desilo Kuzmi u međuvremenu, pa je postao Intelovac, nVidijevac i anti Appleovac.

U tom tekstu hvali Radeon i kaže da je Apple izvukao ATI iz bule.
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 7:11   #63
dxceltic
Član
 
Član od: 17.2.2009.
Lokacija: Subotica
Poruke: 62
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 22 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Pošto čitam SK od kraja 80-tih, moram reći da je ovo jedan od naj suvoparnijih brojeva časopisa sa kojim sam odrastao i sazrevao. SK je bio oaza duha medju svim dosadnim IT časopisima kod nas,a i šire. Jako sam tužan što sam doveden u priliku da kritikujem instituciju koju izuzetno cenim, DRUGARI iz SK probudite se put kojim ste krenuli nije pametan, mediokritetizam nije nešto što smete sebi da dozvolite, postavili ste visoke standarde držite ih se! Neki tekstovi deluju kao da su pisani na silu iz moranja,a ne iz želje. Bez obzira na sve ja ću i dalje željno da izčekujem prvi u mesecu da bih pročitao svoj primerak SK kao i prethodnih dvadeset i kusur godina u nadi da će nekome u redakciji ako ovo pročita bal malo da proradi savest. Nismo ovo zaslužili!

Poslednja ispravka: dxceltic (2.9.2010 u 7:17) Razlog: pravopisna greška
dxceltic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dxceltic na korisnoj poruci:
DylaN (2.9.2010)
Stara 2.9.2010, 9:16   #64
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Al ti je konstruktivna kritika, sva sreća što si detaljno napisao šta to tačno ne valja.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 9:47   #65
dxceltic
Član
 
Član od: 17.2.2009.
Lokacija: Subotica
Poruke: 62
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 22 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Dečko uzmi stare brojeve SK pa se malo obrazuj, da si pročitao više od tri broja ovog VEEELIKOG časopisa tačno bi znao o čemu pričam. Verovatno se nisi ni rodio kada sam ja već uveliko čitao SK. Kritika je dobronamerna da više ne može biti i nemam nameru da te vredjam ili potcenjujem samo kažem da se SK pretvara u nešto što niko od nas ne želi.
dxceltic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 9:51   #66
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Citat:
dxceltic kaže: Pregled poruke
Dečko uzmi stare brojeve SK pa se malo obrazuj, da si pročitao više od tri broja ovog VEEELIKOG časopisa tačno bi znao o čemu pričam. Verovatno se nisi ni rodio kada sam ja već uveliko čitao SK. Kritika je dobronamerna da više ne može biti i nemam nameru da te vredjam ili potcenjujem samo kažem da se SK pretvara u nešto što niko od nas ne želi.
Prosvetli nas koji nismo čitali SK 20 godina kao ti, pa nam reci o čemu se radi. Ovako samo glumiš nekog "veterana" koji ima to ekskluzivno pravo da zna šta fali SK-u.
Kritika ne treba da bude dobronamerna već osnovana i objektivna.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 9:53   #67
dxceltic
Član
 
Član od: 17.2.2009.
Lokacija: Subotica
Poruke: 62
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 22 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Izvini PIPBOY za godine sad sam ti pogledao profil, ali moram da kostatujem da se ti nisi načitao SK
dxceltic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 9:59   #68
dxceltic
Član
 
Član od: 17.2.2009.
Lokacija: Subotica
Poruke: 62
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 22 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Prosvetli nas koji nismo čitali SK 20 godina kao ti, pa nam reci o čemu se radi. Ovako samo glumiš nekog "veterana" koji ima to ekskluzivno pravo da zna šta fali SK-u.
Kritika ne treba da bude dobronamerna već osnovana i objektivna.
Ne, ja ne glumim veterana i nemam ekskluzivno pravo na to da kritikujem ja samo iznosim svoje mišljenje, za to forum zaboga i služi, a evo i linka koji potvrdjuje ono što ja pokušavam da kažem:

http://retrospec.sgn.net/users/tomcat/yu/maginfo.php
dxceltic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 10:09   #69
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Citat:
dxceltic kaže: Pregled poruke
Izvini PIPBOY za godine sad sam ti pogledao profil, ali moram da kostatujem da se ti nisi načitao SK
Hm, a ja se pitam šta je ona gomila časopisa uredno poređana koju skupljam od prvog broja, i za koji pišem nekih pet godina već. Pravi misterij.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 10:38   #70
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Citat:
dxceltic kaže: Pregled poruke
Ne, ja ne glumim veterana i nemam ekskluzivno pravo na to da kritikujem ja samo iznosim svoje mišljenje, za to forum zaboga i služi, a evo i linka koji potvrdjuje ono što ja pokušavam da kažem:

http://retrospec.sgn.net/users/tomcat/yu/maginfo.php
Dobra kritika je uvek na mestu, ali mislim da Pipboy ocekuje malo konkretnije objasnjenje iste. Slobodno napisi sta ti se ne svidja, u kom tekstu, zasto... Neces nikoga uvrediti, a mozda kritika bude vredna
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 11:33   #71
alex@
Novi član
 
Član od: 2.9.2010.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Thumbs down Re: Svet kompjutera 9/2010

Pozdrav,
citam Vas i nas casopis vec jedno 15+ godina i vise puta Vam se "potkralo" da zeznete nesto kod pripreme brojeva. Sad bi mogao da pocnem kao: ne radi neko posao kako treba bla bla bla truc..., ali dovoljno bi bilo da objavite na sajtu grafikone vezane za tekst Ozbiljne graficke kartice, pa da pustim paru i vidim sta je pisac teo da kaze.
alex@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 11:50   #72
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Pa, valjda se iz teksta vidi šta je pisac hteo da kaže. Ne znam kako je greška sa grafikonima nastala (pretpostavljam da je na tom mestu trebalo da bude tekst o procesorima), ali Saša uvek u tekstu prokomentariše rezultate testiranja, tako da su grafikoni tu uglavnom kao kratak podsetnik.

Ne kažem da grafikona ne treba da bude i da ovo nije greška, sako kažem da oni nisu primarni i da je tekst sasvim razumljiv i bez njih.

Prave grafikone, naravno, objavićemo na sajtu, a možda i ovde. Trenutno nismo u punom sastavu zbog odmora, ali ćemo nešto preduzeti, nadam se, već u ponedeljak.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 12:20   #73
dxceltic
Član
 
Član od: 17.2.2009.
Lokacija: Subotica
Poruke: 62
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 22 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Ljudi nismo se razumeli, ne mislim ja da su tekstovi, opisi ili recenzije nešto što bi trebalo da se promeni ili kritikuje čak je izbor tema više nego interesantan, nego stičem utisak da se izgubio duh, suština SK tekstovi su previše sterilni nema one duhovito-sarkastične (uvek ima časnih izuzetaka koji su sve ređi) note po kojoj se SK ralikovao od drugih. To nešto meni nedostaje, jednostavno SK mi je ranije bio mnogo duhovitiji i zanimljiviji! Svi mi volimo svoj časopis i želimo da se zabavimo dok ga čitamo, a ne da primamo samo informacije recimo Qzma je ranije bio ironično-sarkastičan sada postaje džangrizav i isključiv. Eto toliko NE ŽELIM da SK postane PCPress ili Digital ili tako nešto, želim da se sačuva DUH SK. Šta ću kad sam sentimentalan prema SK
dxceltic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dxceltic na korisnoj poruci:
oluja (2.9.2010)
Stara 2.9.2010, 12:44   #74
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Mene je ovaj SK razocarao. previse je Kuzma napljuvao K&L2, igru koja je po meni awesome.
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 13:18   #75
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Awesome kako? Prekratka, grafika koja izaziva glavobolju, mehanika pucanja retardirana (pogodiš lika pet puta u glavu i on nastavi da trči), cover mehanika smehotresna i falična, svi nivoi vizuelno i konceptualno identični ili jako slični lavirinti, prave priče i nema, samo na jednom nivou se vodi Kejn (zašto je onda u naslovu uopšte), pojedino oružje glupavo dizajnirano (snajper koji zapravo i nema snajperski nišan), bez bombi ali zato sa retardiranim sistemom "bacanja eksplozivnih kanti/boca iz zaklona i random pucnja koji ih zatim detonira", ogoljena mehanika igranja (pucanje, cover i put od tačke A do tačke B, apsolutno ništa više)..... Da sam je ja opisivao, ne bi dobila više od 40. Ni do kolena prvom delu, koji je zapravo vrlo dobra do odlična igra, ako se ne uhvatiše isključivo za njene nedostatke.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
oluja (3.9.2010)
Stara 2.9.2010, 14:16   #76
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Citat:
federer kaže: Pregled poruke
Mene je ovaj SK razocarao. previse je Kuzma napljuvao K&L2, igru koja je po meni awesome.
Meni je posle 4/2010 ovaj broj najbolji u ovoj godini. Istina je da nema opisa i najave nekih događaja (osim samo jednog) i da nema opisa nekih programa sa zvučnim imenom ali sve ostalo je na mestu i vredno je pomena
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 15:06   #77
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Sad videh u I/O portu za pitanje meseca, moze iTunes acc da se napravi bez ikakve kartice samo na malo "drugaciji" nacin. Ja nemam karticu a imam 3 akaunta
DonCorleone91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 15:20   #78
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Citat:
dxceltic kaže: Pregled poruke
suština SK tekstovi su previše sterilni
Često uhvatim sebe sa mislima sličnim tvojim. Tekst bi trebao biti ličniji, sposoban da prenese emociju, a ne samo logiku, da zagolica maštu čitaoca, pogotovo u današnje vreme kada je dobar broj informacija koje izlaze u časopisu moguće naći putem interneta. Ne verujem da je problem što za SK piše veliki broj ljudi koji po struci nisu novinari, poznavanje tehnike i materije o kojoj se piše je važnije u časopisu ovakvog tipa i takva situacija je bila kako '80 tako i sada. Da li je problem u sveopštem nedostatku volje koji nas okružuje, ili smo jednostavno postali slični mašinama sa kojima radimo? I kako uopšte uneti duh u tekst koji piše o nečemu što je samo po sebi bezlično? Generički šuter na kome samo grafika sija, i nema ni Z od zabave koju je pre 20 godina nudila igra urađena u 4bitnoj grafici možeš napljuvati, možeš oklevetati i sledeći isti takav. I na kraju šta? Poput Kuzme pljuvati sve živo, pisati hvalospeve o nečemu što podseća na lepu prošlost? To je možda jedan način, i iako se često sa njegovim tekstovima ne slažem, uvek ih čitam, i uvek mogu da osetim emociju koja stoji iza slova na papiru. Ali opet, pišući svoje tekstove, ne želim uvek da prenosim svoje emocije, jer zašto preneti osećaj beznađa koji imam kada mi na test dodje štampač koji je 2% bolji od predhodnog modela, koje je opet 2% bolje od onog pre njega a opet nije loš proizvod i ne zaslužuje nikakvu veću kritiku. Nivo kreativnosti opisa bilo igre bilo proizvoda je često direktno srazmeran kreativnosti uloženoj u pravljenje istog. Recimo tekst o elektronskim knjigama i čitačima koji sam pisao za ovaj broj nudi daleko više mogućnosti za izražavanje, ali edukacija i predstavljanje nečega što je ipak novo za sve nas je prevagnulo iznad moje prvobitne želje da napišem tekst koji će biti bliži srcima čitaoca. I opet, iako se slažem sa tvojom konstatacijom, nalazim da novi broj duha svakako ima, s'time što je to duh vremena u kome živimo, posve drugačiji od onog pre par decenija.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
dxceltic (2.9.2010)
Stara 2.9.2010, 15:38   #79
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Citat:
DonCorleone91 kaže: Pregled poruke
Sad videh u I/O portu za pitanje meseca, moze iTunes acc da se napravi bez ikakve kartice samo na malo "drugaciji" nacin. Ja nemam karticu a imam 3 akaunta
Još na dan izlaska broja pisala su nam trojica i to objasnila
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 16:01   #80
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Citat:
dxceltic kaže: Pregled poruke
...stičem utisak da se izgubio duh, suština SK tekstovi su previše sterilni...
Mhm, nema više Babovića da napiše "Inače, čip za filter je u Nekropolisu" (Fallout), ili Macedonića da otkrije preokret na kraju avanture (Sanitarium)?

Dobro šalim se, ja sam uvideo promene još kad je vodič sterilizovan i osavremenjen, ali to ne znači da Iris tu rubriku nije vodila bolje nego iko pre (za sada slobodno mogu da kažem i - posle )... samo da su stvari promenjene. U suštini, svaka promena je dobra, samo stagnacija ne valja. Čak i promene na gore su dobre, jer se iz njih nešto nauči, pa buduće generacije znaju koje greške da izbegnu.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 06/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 134 27.7.2009 15:11
Svet kompjutera 01/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 200 24.1.2009 21:36
Svet kompjutera 7/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 149 23.7.2008 17:24
Svet kompjutera 2/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 215 20.2.2007 22:41
Svet kompjutera 10/2006 oluja Sadržaj novog broja SK 224 12.10.2006 19:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com