Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.9.2010, 17:27   #101
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

@ oluja
Čip, mislim na rezerni možeš da mu pošalješ na mesec npr. post expresom u neograničenim količinam! Ali mehanička vrata koja mogu da budu jako komplikovana, teška, nezgrapna, ne može tek tako. Zamisi da se neko zaglavi u bungalov, jer eto otkazo kompjuter za otvaranje vrata. Zato se uzima u obzir nešto što je provereno milion puta ili stotinama godina unazad. Pa zašto je šatl pun mehaničkih gedžeta?!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2010, 17:53   #102
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Nije loš broj, ali je mnogo omršaveo SK. I nekako deluje kao da je zbrzan, što kvari utisak. Greška u grafikonima, štamparske (typo) greške i jedna gramatička, ako se ne varam. Kane & Lynch 2 tekst:



Zar nije pravilno "neka četiri sata", a "nekih pet sati"?

Pohvalio bih naslovnu stranu koja je sjajno urađena, opis Asus eeePC netbooka, kao i opis Starcraft II igre.
Ne krivi njega nego Voju sto je to propustio u stampu.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2010, 17:54   #103
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Bonus level je opisao jednu igru koju sam igro ko mali na segi. U pitanju su one formule.
Nije u pitanju Bonus Level, nego Test of Time

Drugo, zapitaj se zašto je BL tako "tanak" u ovom broju... Tradicionalno, u septembarskom broju, deo stranica namenjenih ovoj rubrici zauzmu izveštaji sa GamesCom-a i QuakeCon-a (prošle godine je čini mi se bio i BlizzCon), što ti u neku ruku dođe kao Bonus Level sa lica mesta, jer se izveštaj uglavnom sastoji od najava igara najpriznatijih svetskih izdavača
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Nenad Vasovic (7.9.2010), oluja (3.9.2010)
Stara 3.9.2010, 21:26   #104
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
@ oluja
Čip, mislim na rezerni možeš da mu pošalješ na mesec npr. post expresom u neograničenim količinam! Ali mehanička vrata koja mogu da budu jako komplikovana, teška, nezgrapna, ne može tek tako. Zamisi da se neko zaglavi u bungalov, jer eto otkazo kompjuter za otvaranje vrata. Zato se uzima u obzir nešto što je provereno milion puta ili stotinama godina unazad. Pa zašto je šatl pun mehaničkih gedžeta?!
Ajd da kazemo da za "projekat mesec" jedno ne moze bez drugog i resimo stvar...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2010, 15:05   #105
pixel
Član
 
Član od: 19.1.2009.
Poruke: 133
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Kuzma je postao sve više agresivniji i nadr'aniji u svojim kolumnama, ne znam zašto, ali u momentu mi se učinilo da piše za neku ekstremno-desničarsku-ultra-nacionalnu organizaciju.

Mislim da postoje neke teme koje nisu adekvatne za Svet Kompjutera i njegovu kolumnu, ali šta ćeš...

Btw, svaka čast za korice. Nema više nijansi plavih, bar za neko vreme, nadam se...
pixel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2010, 16:21   #106
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Citat:
pixel kaže: Pregled poruke
Btw, svaka čast za korice. Nema više nijansi plavih, bar za neko vreme, nadam se...
Vrlo lako je moglo doci do toga, da je Starcraft 2 zavrsio na naslovnoj
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
oluja (4.9.2010)
Stara 4.9.2010, 17:13   #107
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Citat:
Nije u pitanju Bonus Level, nego Test of Time
Lapsus.
Citat:
Drugo, zapitaj se zašto je BL tako "tanak" u ovom broju... Tradicionalno, u septembarskom broju, deo stranica namenjenih ovoj rubrici zauzmu izveštaji sa GamesCom-a i QuakeCon-a (prošle godine je čini mi se bio i BlizzCon), što ti u neku ruku dođe kao Bonus Level sa lica mesta, jer se izveštaj uglavnom sastoji od najava igara najpriznatijih svetskih izdavača
Sto svakako nije razlog da se napise nesto vise u onim manjim tekstovima o nekim igrama koje su "svjetovnije".
PS todos
Aj nemoj vise flejmovat jer mogu zamisliti kako se oluja kida ispred komputera dok cita tvoje postove,a da se primjetiti i po njemu u njegovim postovima.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2010, 21:27   #108
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Sto svakako nije razlog da se napise nesto vise u onim manjim tekstovima o nekim igrama koje su "svjetovnije".
A to u prevodu znači? Izvini, ali nisam baš razumeo šta si hteo da napišeš.

A pretpostavljam da si hteo da kažeš "nije razlog da se NE napiše" umesto "nije razlog da se napiše"
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2010, 22:40   #109
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

O igrama za siroke mase,znaci o onim igrama koje svi vole da igraju,ne samo pojedini igraci koji vole taj zanr.
Npr,mogli su ubacit najavu za CMR dirt3. Trke voli da igra i trogodisnjak isto kolko i tridesetogodisnjak.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2010, 23:00   #110
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Aj nemoj vise flejmovat jer mogu zamisliti kako se oluja kida ispred komputera dok cita tvoje postove,a da se primjetiti i po njemu u njegovim postovima.
HAhahahaha, iskustvo nas uci da todosu valja odmah odgovoriti inace se cela rasprava vrlo brzo otme kontroli... dobijemo nekoliko srana postova koje ne mozes brisati jer su kao "on topic" a tako su suvisne...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2010, 13:37   #111
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 856
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Jedan citat iz novog SKa, iz teksta o mturku:

"Amazon.com većinu stvari ne šalje van Amerike. Tako ispada da su maltene jedine stvari koje možete naručiti diskovi i knjige. Na svu sreću, ovi artikli oslobođeni su carine. Zato, ako imate želju da upotpunite svoju Blu Ray, gaming ili DVD kolekciju, ili pak svoju biblioteku, možete to i uraditi sa samo sat-dva utrošenog vremena dnevno."

Gaming? Really?

Već sam u glavi zamišljao sebe kako naručujem SC2 i sl;
odem na Amazon da proverim, kad ono cvrc:
Amazon ne šalje ni igre u Srbiju
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2010, 16:40   #112
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Cool Re: Svet kompjutera 9/2010

Ocekivao sam dve stvari posle citanja novog broja:

1. Da se ivan90BG oglasi povodom bockanja od strane Qzme
2. Da se zahvalim Uzelcu na teksu Ozbiljnije graficke kartice

Mali se oglasio (),a ovom prilikom se zahvaljujem Saši na pomenutom tekstu
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2010, 16:58   #113
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Kad nameravate prestati sa tim užasnim trendom korišćenja italic i bold teksta u postovima, što je odnedavna moda na forumu?
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2010, 17:26   #114
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Лунарни рат
Весићу свака част.

Човек ме одушевљава. Са шаком чињеница он направи занимљив текст на две стране. Јесте да тај исти текст нема пуно додирних тачака са компјутерима, али врло важно.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
dxceltic (5.9.2010)
Stara 7.9.2010, 2:03   #115
trut
Član
 
Član od: 10.1.2006.
Poruke: 78
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Ovaj broj po meni ništa posebno, Quzma se sve više gubi izgleda da ga stižu godine . Pun pogodak Lunarni rat samo se bojim da ne odlutate suviše. Najviše me je razočarao opis SC2 totalno bezze ako ovako treba da izgleda opis igre nemojte više, ostatak standardno dobar od svega po malo kao i uvek. Pre nego se neko obruši na mene ne zaboravite da je mišljenje ko i d*pe svi ga imamo
trut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2010, 2:14   #116
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Citat:
Međutim, neke stvari moraju da budu izuzete - softver, kao i sve što je organsko (životinje i biljke). Tu se ne radi o izumima već o derivatima iz postojećih stvari.
Razlog da ne podržim Piratsku stranku, jer ovi očito ne znaju šta znači programiranje.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2010, 10:29   #117
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Ma neverovatno glupo sve to sročeno. Ja molim Urednika da ovo prihvati dostojanstveno i dobronamerno.
Hvala. I više nego dostojanstveno

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Otkako citam SK nisam procito uvodnu rijec,ali sam po prvi put procitu ovu u ovom broju. OK je sve ono sto je receno,ali me malo nervira to sto nekako SK nenamjerno odvaja mladju publiku od ostalih i posvecuje im mnogo paznje kao da je neki udzbenik. Ne znam ni sam da li je to mana ili vrlina.
Možda je odgovor u tome što nisi do sada čitao uvodnu reč...
Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Klikni bezbjedno je ja mislim ovim dijelom zaokruzio cjelinu,i smatram da nema sta vise da se kaze,vec da je sve sazeto. NE bi bilo lose da se u sledecem broju samo rezimira sve receno. Dodao bih samo jos na ono,posto ima svakakvih roditelja, da ne shvataju onoliko ozbiljno ono receno zbog toga sto ce neki staviti "okove" svojoj djeci i izazvati odredjenu dozu strepnje itd.
Drugim rečima: slažem se da ima svakakvih roditelja, pa molim da većina (koja nema pojma o čemu pišemo i nonšalantno se ponaša) proba makar delić da shvati i prihvati izneseno u tim tekstovima.
Videćemo za nastavak, nije loša ideja.
Citat:
ivan90BG kaže: Pregled poruke
Primećujem da je u WWW vodiču sajt WikiLeaks koji ste verovatno ubacili kad se pročuo na televiziji. Sviđa mi se detaljan opis Turk-a. Ali kao i sa WikiLeaks-om ne mogu da se otmem utisku da ste opisali softver Neural Communicator samo zato što je svojim kreatorima doneo visoki plasman na IT takmičenju.
Da, mi gledamo TV i prepisujemo sve šta se tamo pojavi. Provalio si nas...
Neural Communicator je opisan iz nekoliko razloga: odmah upotrebljiv i primenljiv, domaći i sa potpuno neobičnim pristupom... Malo li je?
Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Razlog da ne podržim Piratsku stranku, jer ovi očito ne znaju šta znači programiranje.
Čisto me zanima - da li si ovu poruku napisao na računaru sa legalnim OS-om i svim ostalim softverom?
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2010, 10:38   #118
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Citat:
trut kaže: Pregled poruke
Ovaj broj po meni ništa posebno, Quzma se sve više gubi izgleda da ga stižu godine . Pun pogodak Lunarni rat samo se bojim da ne odlutate suviše. Najviše me je razočarao opis SC2 totalno bezze ako ovako treba da izgleda opis igre nemojte više, ostatak standardno dobar od svega po malo kao i uvek. Pre nego se neko obruši na mene ne zaboravite da je mišljenje ko i d*pe svi ga imamo
Nećemo se uopšte obrušiti zbog mišljenja koje si iskazao, to je tvoje pravo.

Jedino što koristiš neke čudne reči. Recimo, ne razumem šta znači "bezze"...
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2010, 13:20   #119
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

offtopic
@Dukes
XP je piratski (ionako ne može da se kupi), MS Office je piratski (instaliran samo Word, Excel, PowerPoint i Access), kao i Nero, PowerDVD, Advanced MP3 Converter i MathType.
Za KAV sam kupio licencu, dobio besplatno za WinRAR 3.8, VirtualCD 9, O&O Defrag 11.5, Paragon Paragon Partition Manager Personal 11, USB Safely Remove i EVEREST Ultimate 4.6. Ostatak čine besplatni i opensource programi poput: Blodshed Dev-C++, Firefox, Thunderbird, JDownloader, eMule, uTorrent, Ad-Aware Free, Malwarebytes' Anti-Malware, COMODO Firewall, COMODO System Cleaner, VMware Player, Winamp, Celestia, ArtMoney, HWMonitor, Divx Plus, besplatne verzije Futuremark-ovih alata, Adobe Reader, Inkscape, Paint.NET i Audacity. Od igara sam uspio da nađem samo Red Alert 2, ostale se više ni ne prodaju (osim kao dio neke kolekcije starih igara, ali to niko ne uvozi).
Rado bih izdvojio novac i kupio programe sa vrha kad bi neko u mojoj državi bio njihov distributer ili kad bi neka banka izdavala VISA kartice čiji broj sadrži dodatne četiri cifre pa da ga kupim preko Interneta.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2010, 13:31   #120
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
offtopic
@Dukes
XP je piratski (ionako ne može da se kupi), MS Office je piratski (instaliran samo Word, Excel, PowerPoint i Access), kao i Nero, PowerDVD, Advanced MP3 Converter i MathType.
Za KAV sam kupio licencu, dobio besplatno za WinRAR 3.8, VirtualCD 9, O&O Defrag 11.5, Paragon Paragon Partition Manager Personal 11, USB Safely Remove i EVEREST Ultimate 4.6. Ostatak čine besplatni i opensource programi poput: Blodshed Dev-C++, Firefox, Thunderbird, JDownloader, eMule, uTorrent, Ad-Aware Free, Malwarebytes' Anti-Malware, COMODO Firewall, COMODO System Cleaner, VMware Player, Winamp, Celestia, ArtMoney, HWMonitor, Divx Plus, besplatne verzije Futuremark-ovih alata, Adobe Reader, Inkscape, Paint.NET i Audacity. Od igara sam uspio da nađem samo Red Alert 2, ostale se više ni ne prodaju (osim kao dio neke kolekcije starih igara, ali to niko ne uvozi).
Rado bih izdvojio novac i kupio programe sa vrha kad bi neko u mojoj državi bio njihov distributer ili kad bi neka banka izdavala VISA kartice čiji broj sadrži dodatne četiri cifre pa da ga kupim preko Interneta.
Hvala na iscrpnoj informaciji! Eh, da nam je više takvih koji cene programerski poziv
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 06/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 134 27.7.2009 15:11
Svet kompjutera 01/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 200 24.1.2009 21:36
Svet kompjutera 7/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 149 23.7.2008 17:24
Svet kompjutera 2/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 215 20.2.2007 22:41
Svet kompjutera 10/2006 oluja Sadržaj novog broja SK 224 12.10.2006 19:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com