Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.3.2011, 13:56   #81
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2011

@dxceltic
Dakle, dokle će(mo) ovako.
Razumeli smo se vrlo dobro. Ja sam probao jednim mlakim postom (uglavnom sa argumentima) da probam da sam uvidis da gresis i da se ispravis, ali izgleda da je tvrdoglavost - tvoja jaca osobina...

Upotrebio si (pre)teške reči. Nazvati nekog sramotom za svoj narod, zato što je radio za stranu kompaniju i napravio nešto na stranom jeziku, ustvari je tvoje bahato, uvredljivo i neozbiljno ponašanje.
I to si učinio olako, bez udubljivanja i uz očigledno nepoznavanje teme. "Papir" trpi sve, ali ne i njegovi čitaoci.
Ako si čak i mislio na poseban program na srpskom, van Microsofta, da sednu i naprave ti isti ljudi - to je klasična varijanta nepoznavanja autorskih prava i drugih zakona.

Znam da je hiperbola omiljena stilska figura u Srba, ali te (i ne samo tebe) molim da dobro razmisliš pre nego što nešto ovako kažeš. Ovo si ipak javno izgovorio, a ne u razgovoru ispred zadruge - ukoliko uopšte znaš razliku...
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dukes na korisnoj poruci:
Budimir_Trajkovic (4.3.2011)
Stara 4.3.2011, 14:28   #82
dxceltic
Član
 
Član od: 17.2.2009.
Lokacija: Subotica
Poruke: 62
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 22 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2011

Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
@dxceltic
Dakle, dokle će(mo) ovako.
Razumeli smo se vrlo dobro. Ja sam probao jednim mlakim postom (uglavnom sa argumentima) da probam da sam uvidis da gresis i da se ispravis, ali izgleda da je tvrdoglavost - tvoja jaca osobina...

Upotrebio si (pre)teške reči. Nazvati nekog sramotom za svoj narod, zato što je radio za stranu kompaniju i napravio nešto na stranom jeziku, ustvari je tvoje bahato, uvredljivo i neozbiljno ponašanje.
I to si učinio olako, bez udubljivanja i uz očigledno nepoznavanje teme. "Papir" trpi sve, ali ne i njegovi čitaoci.
Ako si čak i mislio na poseban program na srpskom, van Microsofta, da sednu i naprave ti isti ljudi - to je klasična varijanta nepoznavanja autorskih prava i drugih zakona.

Znam da je hiperbola omiljena stilska figura u Srba, ali te (i ne samo tebe) molim da dobro razmisliš pre nego što nešto ovako kažeš. Ovo si ipak javno izgovorio, a ne u razgovoru ispred zadruge - ukoliko uopšte znaš razliku...
Ne nisam tvrdoglav i neko ko ne priznaje svoje greške, vidim da sam navukao veoma lošu energiju na sebe, poenta onoga što sam pokušao da kažem i na šta sam kivan je to da će od tog programa da profitiraju negde tamo, a naša deca će i dalje da uče uz pomoć štapa i kanapa. Većina profesora zna i razume engleski jezik, ali na veliku žalost većina dece ne i to je tragično. Neću sada da pominjem sve prednosti lokalizacije softwarea ali kod nas se uglovi označavaju Grčkim alfabetom a ne latiničnim slovima itd... Žao mi je što veliki broj naše dece neće moći (biti u stanju) da iskoristi potencijale ovako dobrog programa. Svima koje sam uvredio želeo bih da se izvinem, a onima koji su neuki poželeo bih da se malo više načitaju (sociolozi-demografi). Oprostite
dxceltic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2011, 14:50   #83
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2011

Citat:
dxceltic kaže: Pregled poruke
Ne nisam tvrdoglav i neko ko ne priznaje svoje greške, vidim da sam navukao veoma lošu energiju na sebe, poenta onoga što sam pokušao da kažem i na šta sam kivan je to da će od tog programa da profitiraju negde tamo, a naša deca će i dalje da uče uz pomoć štapa i kanapa...
Opusteno, svima se desi
Toj deci je data sansa da naprave nesto za najvecu softversku firmu na svetu a to trenutno moze vise da im znaci za nastavak karijere nego neki profit koji su sada mogli da uzmu na brzinu...
Citat:
dxceltic kaže: Pregled poruke
... Većina profesora zna i razume engleski jezik, ali na veliku žalost većina dece ne i to je tragično.
Tragicno je sto ne znaju ali to ne znaci da im sve treba sazvakati i dati na gotovo da se slucajno ne bi malo pomucili da usput nauce jos nesto... Moja generacija je sa "slatkom mukom" ucila taj strasni strani jezik (vremena pre nego sto je iko zamisljao internet) samo da bi resili neki problem sa racunarom ili odigrali neku dobru igru...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
DragonSlayer (6.3.2011), dxceltic (4.3.2011)
Stara 4.3.2011, 14:50   #84
dušica
Član
 
Član od: 23.10.2010.
Lokacija: Bgd
Poruke: 31
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 21 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2011

Citat:
DragonSlayer kaže: Pregled poruke
Kupio juče, danas čitam, glasam ZA plavušu . . .
Ja glasam za Svetu, sa sve legendarnom tetovažom.
dušica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dušica na korisnoj poruci:
oluja (4.3.2011)
Stara 4.3.2011, 15:17   #85
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2011

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Hoće li biti nekih fotkica sa CeBIT-a
I pored gustog rasporeda izdvojio sam nekoliko fotki u temi CeBIT 2011 sa lica mesta (1. - 6. mart, Hanover, Nemačka) kako bih vam barem malo dočarao atmosferu. Uživajte i komentarišite.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Chivan na korisnoj poruci:
3LANCER (5.3.2011), Highl1 (9.3.2011), miša topola (4.3.2011), oluja (4.3.2011), TearDrop (4.3.2011)
Stara 4.3.2011, 15:33   #86
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2011

Citat:
dxceltic kaže: Pregled poruke
Neću sada da pominjem sve prednosti lokalizacije softwarea ali kod nas se uglovi označavaju Grčkim alfabetom a ne latiničnim slovima itd...
Oluja je na ostalo lepo odgovorio. Ali mi je ostala još "trunčica" nejasnoće:
A kako se obeležavaju uglovi u Francuskoj? U Nemačkoj? U Japanu? Kini? SAD?

I usput - a zašto da se obeležavaju latinicom? Zašto ne ćirilicom?

Uopšteno, problem mlađih generacija nije toliko u engleskom jeziku. Bore se oni sa tim stranim jezikom - evo jednog primera: koliko ima korisnika lokalizovanog Windowsa? Vrlo mali procenat.
Problem je mnogo širi, ali nikako ne treba da se "lomi" na autorima ovog dobrog i korisnog programa. Pre svega - oni nisu ni zaduženi za lokalizaciju.
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2011, 17:33   #87
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2011

Citat:
dxceltic kaže: Pregled poruke
Ne nisam tvrdoglav i neko ko ne priznaje svoje greške, vidim da sam navukao veoma lošu energiju na sebe, poenta onoga što sam pokušao da kažem i na šta sam kivan je to da će od tog programa da profitiraju negde tamo, a naša deca će i dalje da uče uz pomoć štapa i kanapa. Većina profesora zna i razume engleski jezik, ali na veliku žalost većina dece ne i to je tragično. Neću sada da pominjem sve prednosti lokalizacije softwarea ali kod nas se uglovi označavaju Grčkim alfabetom a ne latiničnim slovima itd... Žao mi je što veliki broj naše dece neće moći (biti u stanju) da iskoristi potencijale ovako dobrog programa. Svima koje sam uvredio želeo bih da se izvinem, a onima koji su neuki poželeo bih da se malo više načitaju (sociolozi-demografi). Oprostite
Pa nije M$ pravio MM u dogovoru sa srpskim Ministartsvom obrazovanja, niti je za to imao ikakvu podšku od strane domaćih institucija. Program je komercijalan, a ljudi koji su ga radili su ga radili za platu, iskustvo i šansu da napreduju u karijeri. Rečju, ni moralnu, ni zakonsku, niti bilo kakvu obavezu nisu imali da ga rade u lokalizovanoj varijanti. Da ne pominjemo koliko je tvoja ideja, o tome da se lokalizovane varijante rade od strane istih ljudi koji stvaraju osnovnu verziju programa, nerealna. To što si ti ljut na njih što nisu to učinili je tvoj lični, ne znam kakav, problem. Uostalom, koje uporište za tako nešto može imati čovek kojem je nik DXCELTIC. Jesi ti dečko Kelt? Što nisi ti lokalizovao svoj nik pa onda nekog nešto pitao?

Spoiler za offtopic:
Što se mog izjednačavanja nacionalizma i šovinizma tiče, živo me zanima šta ti znaš o tome? Koliko si vremena proveo istražujući savremene ili istorijske oblike ovih fenomena? KOliko studija koji se bave suštinom nacionalizma/šovinizma pročitao, koliko si ih kritički obradio, a koliko razumeo? Tvoje znanje o tome da je nacionalizam nešto drugačiji od šovinizma je najobičnija laž, koju izgovaraju političari, neupućeni ili angažovani novinari i zapaljeni nacionalisti koji nemaju previše razloga da se ponose svojim životom pa se ponose kolektivom u kom su rođeni. No sve je to offtopic, pa da ne bi trovali ovde temu, najbolje da ovo ode na pp ili još bolje, da ne ode nigde.
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2011, 17:36   #88
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2011

Da li bi se iko naljutio da je kojim slucajem Killzone 3 proglasena igrom meseca?
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2011, 18:43   #89
Bratori
Starosedelac
 
Član od: 4.6.2010.
Lokacija: There… Earth. I wish you could see it like I do...
Poruke: 1.384
Zahvalnice: 357
Zahvaljeno 1.100 puta na 450 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2011

Citat:
Zuti Bar kaže: Pregled poruke
Da li bi se iko naljutio da je kojim slucajem Killzone 3 proglasena igrom meseca?
Ja. Jer igra to ne zasluzuje pored Bulletstorma...
Bratori je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Bratori na korisnoj poruci:
3LANCER (5.3.2011), Red Marquis (7.3.2011)
Stara 4.3.2011, 21:48   #90
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2011

Namece se pitanje da li je u redu igrama za konzole dati nekada i titulu igre meseca.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2011, 21:52   #91
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2011

^ Kako je krenulo, izgleda da će se konzolaške igre jedino moći i proglasiti igrom mjeseca.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2011, 22:33   #92
Bratori
Starosedelac
 
Član od: 4.6.2010.
Lokacija: There… Earth. I wish you could see it like I do...
Poruke: 1.384
Zahvalnice: 357
Zahvaljeno 1.100 puta na 450 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2011

Citat:
Zuti Bar kaže: Pregled poruke
Namece se pitanje da li je u redu igrama za konzole dati nekada i titulu igre meseca.
ako igra to zasluzuje, sto da ne. Ali se izbor igre meseca u sk ne zasniva samo na kvalitetu igre, tako da nece skoro nijedan console only naslov biti igra meseca.
Bratori je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bratori na korisnoj poruci:
oluja (4.3.2011)
Stara 4.3.2011, 23:16   #93
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2011

U bre, ni mali Teva više nije mali Lepo si odradio Operu...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Teva (23.3.2011)
Stara 5.3.2011, 0:11   #94
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2011

Citat:
Zuti Bar kaže: Pregled poruke
Da li bi se iko naljutio da je kojim slucajem Killzone 3 proglasena igrom meseca?
Nisam probao KZ3 ali dok sam igrao KZ2 vec posle polovine sam se nadao sto kracem zavrsetku te igre. Bulletstorm je cvecka druge sorte (zivopisne psovke itd.) ali je vrashki zabavan i jedan je od retkih shootera (u poslednjih nekoliko godina) koje sam momentalno uzeo da ponovo prelazim.
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2011, 19:28   #95
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2011

Čisto da pohvalim opise igara u ovom broju.
Mnogo mi se sviđa ono "još jedno mišljenje" za svaku opisanu igru.
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2011, 1:22   #96
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2011

Nisam procitao ceo broj ali je ovo do sada za svaku pohvalu.
(Casovi traju 30 min pa ne mogu puno da procitam. )

Samo reci hvale.

Mnogo dobar broj.Izgleda da postajete sve bolji i bolji ili je pak IT scena zanimljivija.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 21:54   #97
Toxic8012
Član
 
Član od: 25.1.2011.
Poruke: 45
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2011

Imam ga jedan je od najboljih!Cestitam
Toxic8012 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2011, 11:29   #98
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2011

SK 03/2011
Prvo što mi je zapalo za oko u ovom broju je reklama za vivamagazin. Odavno nisam video nešto originalnije.
U pređašnjim komentarima digla se malo prašina oko ovih naših programera koji su izmislili matematiku. Treba da budemo ponosni da i mi u banana državi možemo da doprinesemo svetskom napretku. Što se optimizacije za srpski jezik tiče mislim da ona nije uopšte potrebna. I onako ceo svet se dogovara i sporazumeva na engleskom. I zbog toga tu ne treba ništa dirati.
Da se vratim na početak. Konačno jedna prava uvodna reč urednika koji se malo pribrao.
Zašto ima sve manje hard/soft scene? Da li ste na putu da je totalno eliminišete? Primetio sam da je u ovom broju i pingvin malo smršo?!
Oba teksta iz rubrike tržište su odlični, a naročito preletači. Interesantno je saznati nešto više i o takvim ljudima koji baš i nisu svaki dan glavna tema, a bez kojih se izgleda nije moglo.
Jako interesantna rubrika primena. Da li su komponente testirane na adekvatan način?
Što se hardvera tiče, svaka čast na izboru. Sve ono što je aktuelno i interesantno videlo je svetlo dana u ovom broju. Naročito Asusovi netbookovi. Vidi se da su oni predvodnici novih generacija istih. Samo mi malo nisu jasni, u stvari i jesu. Idu korak po korak. Uvode postepeno nove mogućnosti i brzine. Prilagođavaju se video standardima i grafici. Čak može i sad da se predvidi kako će izgledati i generacija koja ide posle ove. Po mom mišljenju procesor sa dva jezgra na 2GHz, dva brza grafička čipa, 2GB memorije i SSD karticom bi bio idealan. Ali verovatno tako nešto će izaći u nekoj sledećoj verziji. Dopao mi se opis Samsungovih monitora jer iz takvog opisa istih dijagonala je moguće odabrati prave. Može to da se uporedi i na netu, međutim ja i dalje smatram da je pisana stvar trenutno naj merodavnija. Sve više treba razmatrati opcije kao što su HP TS 810. Jesu skupe ali za one koji se ne igraju bezobrazno skupim igricama su bolja opcija od bilo kakvog drugog desktop računara. A tek ovaj ima sve kao i svaki drugi prosečan desktop pa i više od toga. O prostoru gde se postavi ne treba trošiti reči. Mada ovaj model ne verujem da je ispod 1000€+. Ne dopada mi se početak u dva teksta gde se pominje Cooler Master. Prvi bar ima logike ali drugi skoro nikako. Kada sam na brzinu prelistavao broj pomislio sam da je Ednetova podloga u stvari Coolerova jer mi je za oko zapao početak teksta. Mislim sama rečenica ima logike ali nekako pogrešno na prvu loptu.
E, internet je stvarno profesionalno odrađen. Nema se tu šta ni dodati ni oduzeti.
Što se programa tiče tu je perjanica Programi za dizajniranje logoa. Šteta samo što nema ni jedna besplatna verzija. U principu svako ko imalo poznaje vektorsku grafiku može da dizajnira šta god da je zamislio. Ali i tuđe ideje nisu na odmet. Sa Operom kao da ste malo zakasnili ali tekst je vredan pomena.
Sitna crevca i žive slike su jestive!!!
Ajte lepo da Vas zamolim i u moje i u ime mnogih sa foruma da izbacite ovu plavušu iz našeg lepog časopisa. Niti može šta da se nauči niti je smešno, ali zato iritira i srozava samo tako.
Eto toliko kad ovo pišem tek čitam I/O port i ja igrač tako da neću komentarisati ništa od toga. Još da dodam da antrfrlje u test play-u nisu potrebne. Ispada da ovi testeri u stvari igraju sve moguće igre. Kako li stignu da sve prelete?! Gubi se autentičnost glavnog autora.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2011, 21:18   #99
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2011

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Zašto ima sve manje hard/soft scene? Da li ste na putu da je totalno eliminišete?
Nije mi samo jasno da li misliš da bi trebalo da je eliminišemo?
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 10:18   #100
Denis
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Poruke: 155
Zahvalnice: 180
Zahvaljeno 70 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2011

Molim Vas izbacite plavušu, vređa inteligenciju koliko je besmislena.
Denis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 06/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 134 27.7.2009 15:11
Svet kompjutera 01/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 200 24.1.2009 21:36
Svet kompjutera 7/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 149 23.7.2008 17:24
Svet kompjutera 2/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 215 20.2.2007 22:41
Svet kompjutera 10/2006 oluja Sadržaj novog broja SK 224 12.10.2006 19:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com