Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.3.2011, 9:14   #61
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Stvar je u tome sto je DA2 najnepopularnija igra meseca, ali dobro..
Popularnost je popularnost, bila ona u dobrom ili losem smislu.
Razumem tvoju ogorcenost na Bioware koji je pre desetak godina bio sinonim za RPG izdavacku kucu ali mislim da si svestan da ih je komercijalizacija zahvatila kao i sve ostale koji se bave tim poslom. Vise maltene nema igre koja nije vise platformska. Sto u neku ruku nije lose, realno i danas mozes da se udobno igras na racunaru koji je bio pristojan pre tri godine. Kriviti platforme za sve vecu povrsnost igara je suludo, trziste je prezasiceno, novih ideja ili nema, ili ljude sa dobrim idejama nema ko da finansira. Igranje na PC-u nije osudjeno na propast, igranje uopste je osudjeno na propast tj. barem u onoj formi koja je bila akutelna pre deset godina. Na prste se mogu nabrojati naslovi koji su stvarno imali nekog smeka u sebi a da su izasli u poslednjih 5 godina.
I opet, Dragon Age 2 jeste najpopularnija igra ovog meseca. Mozda se tebi i meni to ne svidja, meni se ni prvi deo nije svideo, ali je to cinjenica a mi mozemo samo da jadikujemo za onim sto je bilo nekada.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
bokela (30.3.2011), Doomche (31.3.2011), nameless1 (30.3.2011), r0nIn (31.3.2011), TearDrop (30.3.2011)
Stara 30.3.2011, 11:46   #62
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Ja samo da kazem da mi se svidja naslovna i da me dosta obradovala rubrika o flac formatu i naravno izvestaj sa CeBiT-a.

A sto se igre meseca tice,to me ne zanima dok ne polozim prijemni za fax.
A kad polozim videcemo sta valja od tih naslova.
Da ne bude da sam za dzabe kupio GTX460.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2011, 15:08   #63
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Popularnost je popularnost, bila ona u dobrom ili losem smislu.
Razumem tvoju ogorcenost na Bioware koji je pre desetak godina bio sinonim za RPG izdavacku kucu ali mislim da si svestan da ih je komercijalizacija zahvatila kao i sve ostale koji se bave tim poslom. Vise maltene nema igre koja nije vise platformska. Sto u neku ruku nije lose, realno i danas mozes da se udobno igras na racunaru koji je bio pristojan pre tri godine. Kriviti platforme za sve vecu povrsnost igara je suludo, trziste je prezasiceno, novih ideja ili nema, ili ljude sa dobrim idejama nema ko da finansira. Igranje na PC-u nije osudjeno na propast, igranje uopste je osudjeno na propast tj. barem u onoj formi koja je bila akutelna pre deset godina. Na prste se mogu nabrojati naslovi koji su stvarno imali nekog smeka u sebi a da su izasli u poslednjih 5 godina.
I opet, Dragon Age 2 jeste najpopularnija igra ovog meseca. Mozda se tebi i meni to ne svidja, meni se ni prvi deo nije svideo, ali je to cinjenica a mi mozemo samo da jadikujemo za onim sto je bilo nekada.
Ma ok, razumem ja to! Ali, mislim da casopis kao sto je SK, treba da populise PC igre, a igrom slucaja, imamo mnogo dobru PC only igru, koja se prodaje kao alva.. A umesto nje na naslovnoj, sta imamo? Igru kompanije, koja se prodala konzolama, port koji izlazi sest meseci posle konzolne verzije i na tronu igru koja je postavila rekord u zaglupljivanju u odnosu na prethodnika. Nije TW neki outsider, to je fransiza koja dominira PC gamingom vec deset godina, ima gomilu fanova; Shogun 2 je njihova jubilarna igra, povratak korenima, a na prvi pogled, SK je totalno nezainteresovan za nju..

Kukamo svi kako PC gaming umire.. pa kako da cveta, kada casopisi koji trebaju da ga promovisu, zanemaruju PC igre- Stalker: CoP je neuporedivo bolja igra od Bioshocka 2, ali eto potonja igra je uzela igru meseca, a CoP nije ni razmatran za igru godine na forumu (po misljenju redakcije), iako se zna koliko fanova taj serijal ima. Mozda je vreme da promenite politiku izbora igre meseca, da tu titulu zauzimaju najkvalitetnije igre, a ne one za kojima se dize hype (pre svega na konzolama)..

P.S. DA2 ima 100+ strana, ali 30% njih cine strahovanje ljudi da igra ne bude dumbed down sequel, ostalih 30% su postovi razocaranih igraca zato sto igra jeste dumbed down sequel, a ostalo cine postovi vezani za igru.. Half Life 2 ima desetak strana.. Da li to znaci da je igra nezapazena i nepopularna?
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
3LANCER (31.3.2011), Bokile (4.4.2011), Hard2geT (31.3.2011), r0nIn (31.3.2011), TearDrop (30.3.2011)
Stara 30.3.2011, 15:17   #64
TearDrop
Veteran
 
Član od: 23.5.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 878
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 408 puta na 221 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

^E to.... to je sustina.....Svaka ti cast ni sam ne znam kako bi to bolje srocio
TearDrop je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2011, 15:49   #65
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Da ne bi više bilo ovakvih komenatara o naslovnoj strani, od sledećeg broja nemojte da stavljate likove iz igara i sve što je vezano za iste na naslovnu.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2011, 15:51   #66
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Moram ti skrenuti paznju na cinjenicu da se od opisa najauktuelnijih proizvoda/igara zivi, najaktuelnije recenzije prodaju casopis pa se stoga na naslovnoj strani uvek i zaticu upravo takvi opisi.
Znam da sada mozes reci kako smo okrenuli ledja pravim vrednostima i kako se sve gleda kroz novac, ali mislim da su merodavni opisi bitniji od toga sta se pojavio na naslovnoj strani. Kao sto verujem da ni tebi ne bi smetalo to sto DAO2 prati pompa, reklama i sarenis a igra nije suplja kao sto jeste.

A malo i razmisli, sa cime se Dragon Age 2 uporedjuje na naslovnoj? Pucacinom cija je glavna asocijacija na dobru grafiku i arkadnom avanturom? Ne vidis ironiju u tome? Ako bolje razmislis, uvideces da je zapravo DAO na toj slici upravo tamo gde mu je i mesto i da neku kvalitetniju igru i ne bi zeleo da vidis u tom drustvu.
U svakom slucaju, ne sudi o knjizi po njenim koricama, sacekaj jos dva dana, procitaj recenziju DAO2, procataj recenziju strategije za koju se bunis sto je nema na naslovnoj, uporedi ocene, uporedi zamereke i videces da se misljenje autora ne razlikuje previse od tvog, mog i misljenja vecine onih koji igre igraju radi uzivanja a ne radi ubijanja vremena.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
bokela (30.3.2011)
Stara 30.3.2011, 15:57   #67
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Ne treba to meni da pričaš Sve mi je bilo jasno to što si napisao. Bolje objasni ovima što se bune što je neka igra zauzela prvo mesto u ovom mesecu.
Uskoro ću moći da isprobam ove tri igre kod mene na računaru, pa ću i sam zaključiti koja je bolja, ako uopšte mogu da se porede.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2011, 17:42   #68
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
... Ma dobili su pare, svima je to jasno!!
Urednik igara brčka se u kadi dok mu sinjorine sipaju vino i masiraju ... leđa, i ćaska sa direktorom stanovite kompanije o daljem promovisanju njihovih vrhunskih igara za konzole. Pritom množe broj nula koje će za to dobiti SK. Qzma je kupio džip sa zatamnjenim staklima od novca za samo jednu recenziju, opremio ga Gajgerovim brojačem i krenuo u Černobil, pa posle u Japan. Glavni urednik je u Centralnom zatvoru gde ga pobornici EU gađaju tortama i kolačima, i povremeno bičuju, dok se urednik softverske rubrike nalazi u Fraunhofer institutu gde ga ispituju odakle mu je sinula ideja da je FLAC bolji od MP3. nVidia je otkupila ceo tiraž SK ne bi li uništila tragove postojanja nove najbrže dvoglave grafičke i poslala plaćenike ne bi li ulovile urednika te rubrike.

Nije neka, jer sam siguran da imate bolje teorije zavere...
Samo ih nemojte ovde iznositi - jer:
Kome čavka na glavi, viče: "Iš, iš, iš!!!"

Poslednja ispravka: Dukes (30.3.2011 u 18:18)
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 15 korisnika se zahvaljuje korisniku Dukes na korisnoj poruci:
bokela (30.3.2011), cope05 (31.3.2011), Doomche (31.3.2011), EpicG (30.3.2011), Great_Sun_Jester (31.3.2011), Half-Life boy (31.3.2011), Mario Pavićević (31.3.2011), nameless1 (30.3.2011), Packy (31.3.2011), player1 (30.3.2011), Psycho13 (30.3.2011), Thaedass (31.3.2011), todos (30.3.2011), urke (30.3.2011), Vulee (30.3.2011)
Stara 30.3.2011, 19:02   #69
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Moram ti skrenuti paznju na cinjenicu da se od opisa najauktuelnijih proizvoda/igara zivi, najaktuelnije recenzije prodaju casopis pa se stoga na naslovnoj strani uvek i zaticu upravo takvi opisi.
Znam da sada mozes reci kako smo okrenuli ledja pravim vrednostima i kako se sve gleda kroz novac, ali mislim da su merodavni opisi bitniji od toga sta se pojavio na naslovnoj strani. Kao sto verujem da ni tebi ne bi smetalo to sto DAO2 prati pompa, reklama i sarenis a igra nije suplja kao sto jeste.

A malo i razmisli, sa cime se Dragon Age 2 uporedjuje na naslovnoj? Pucacinom cija je glavna asocijacija na dobru grafiku i arkadnom avanturom? Ne vidis ironiju u tome? Ako bolje razmislis, uvideces da je zapravo DAO na toj slici upravo tamo gde mu je i mesto i da neku kvalitetniju igru i ne bi zeleo da vidis u tom drustvu.
U svakom slucaju, ne sudi o knjizi po njenim koricama, sacekaj jos dva dana, procitaj recenziju DAO2, procataj recenziju strategije za koju se bunis sto je nema na naslovnoj, uporedi ocene, uporedi zamereke i videces da se misljenje autora ne razlikuje previse od tvog, mog i misljenja vecine onih koji igre igraju radi uzivanja a ne radi ubijanja vremena.
To je to! Objasnio je!

Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
Urednik igara brčka se u kadi dok mu sinjorine sipaju vino i masiraju ... leđa, i ćaska sa direktorom stanovite kompanije o daljem promovisanju njihovih vrhunskih igara za konzole. Pritom množe broj nula koje će za to dobiti SK. Qzma je kupio džip sa zatamnjenim staklima od novca za samo jednu recenziju, opremio ga Gajgerovim brojačem i krenuo u Černobil, pa posle u Japan. Glavni urednik je u Centralnom zatvoru gde ga pobornici EU gađaju tortama i kolačima, i povremeno bičuju, dok se urednik softverske rubrike nalazi u Fraunhofer institutu gde ga ispituju odakle mu je sinula ideja da je FLAC bolji od MP3. nVidia je otkupila ceo tiraž SK ne bi li uništila tragove postojanja nove najbrže dvoglave grafičke i poslala plaćenike ne bi li ulovile urednika te rubrike.

Nije neka, jer sam siguran da imate bolje teorije zavere...
Samo ih nemojte ovde iznositi - jer:
Kome čavka na glavi, viče: "Iš, iš, iš!!!"
Hahahha, koma! Fino se ismejah!
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2011, 19:05   #70
AngeR
Član
 
Član od: 30.1.2011.
Poruke: 433
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 36 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku AngeR
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Naslovna je naj samo kao sto je vecina rekla nisam ocekivao DA 2 kao igru meseca...Mislio sam da ce to biti Crysis...
AngeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2011, 19:10   #71
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
Urednik igara brčka se u kadi dok mu sinjorine sipaju vino i masiraju ... leđa, i ćaska sa direktorom stanovite kompanije o daljem promovisanju njihovih vrhunskih igara za konzole. Pritom množe broj nula koje će za to dobiti SK. Qzma je kupio džip sa zatamnjenim staklima od novca za samo jednu recenziju, opremio ga Gajgerovim brojačem i krenuo u Černobil, pa posle u Japan. Glavni urednik je u Centralnom zatvoru gde ga pobornici EU gađaju tortama i kolačima, i povremeno bičuju, dok se urednik softverske rubrike nalazi u Fraunhofer institutu gde ga ispituju odakle mu je sinula ideja da je FLAC bolji od MP3. nVidia je otkupila ceo tiraž SK ne bi li uništila tragove postojanja nove najbrže dvoglave grafičke i poslala plaćenike ne bi li ulovile urednika te rubrike.
Ovo tako fine pasuje za neku buducu uvodnu rec. Steta sto je iskorisceno za obicnu poruku na forumu.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2011, 19:19   #72
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Ovo tako fine pasuje za neku buducu uvodnu rec. Steta sto je iskorisceno za obicnu poruku na forumu.
Izvor je izgleda nepresušan, tako da nije šteta...
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2011, 19:31   #73
Denis
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Poruke: 155
Zahvalnice: 180
Zahvaljeno 70 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
Kome čavka na glavi, viče: "Iš, iš, iš!!!"
Hahahahaha, ovako moj deda govori
Denis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2011, 20:01   #74
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Citat:
Denis kaže: Pregled poruke
Hahahahaha, ovako moj deda govori
Mora proverim krštenicu, izgleda se ubuđavila - čim izađem iz CZ-a...
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2011, 22:03   #75
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Citat:
dukes kaže: Pregled poruke
mora proverim krštenicu, izgleda se ubuđavila - čim izađem iz cz-a...
Да ти пошаљемо по Цеци?
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2011, 23:33   #76
Red Marquis
Član
 
Član od: 8.12.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 267
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 98 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Naslovnica izgleda vrlo lepo, iako mi je ukus apsolutno suprotan sto se tiče ove trojke na tronu. Mogu da razumem logiku da najpopularnija igra bude igra meseca, ali ako su unutra i ocene tih igara poređane tim redom (što implicira da je Shogun još niže) ima da povraćam.
Jasno mi je da se većina seče na RPG i FPS, ali vanserijski naslovi kao AC:B i Shogun 2 TW zaslužuju da imaju mnogo bolje ocene od dva razočarenja na prva dva mesta.
Red Marquis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2011, 23:47   #77
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

^ A odakle ti znaš da imaju manje ocjene kad broj još nije izašao?
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2011, 0:02   #78
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
^ A odakle ti znaš da imaju manje ocjene kad broj još nije izašao?
On nigde nije rekao da zna, vec da pretpostavlja.
Ja ipak mislim da je Shogun dobio najvecu ocenu, bez obzira sto je nisam igrao(jbg, ne palim se na samuraje).
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2011, 0:15   #79
ljubi
Član
 
Član od: 20.12.2009.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 103
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Bas me interesuje hoce li biti nesto na temu SP1 za W7.
ljubi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2011, 0:33   #80
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Citat:
ljubi kaže: Pregled poruke
Bas me interesuje hoce li biti nesto na temu SP1 za W7.
E da to bih bilo dobro.

A sto se tice igara ,jednostavno redakcija ima neki krirerijum i to je to.

I ja sam za da se tu nasla i Shogun 2 : Total War na tom tronu ,ali sta da se radi.
kuureee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 06/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 134 27.7.2009 15:11
Svet kompjutera 01/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 200 24.1.2009 21:36
Svet kompjutera 7/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 149 23.7.2008 17:24
Svet kompjutera 2/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 215 20.2.2007 22:41
Svet kompjutera 10/2006 oluja Sadržaj novog broja SK 224 12.10.2006 19:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com