Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.12.2011, 13:33   #161
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2011

Meni zapade Batman.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2011, 15:54   #162
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2011

Igra godine je World of Tanks, bre!
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2011, 16:58   #163
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2011

Dobro bre ljudi (iz redakcije),što smanjiste onoliko I/O Port ??
Sve manje teksta,sve više ... svačega .
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2011, 18:30   #164
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2011

Šta reći o ovom broju a ne zaplakati. Naravno da se šalim, međutim ovog puta ima malo i zbilje.
Da pokušam da krenem redom, hard soft scene. Naravno da je pozitivno što se vratila na viši nivo tj. na stari broj strana. Postoji greška u GFK tabeli, bode oči. Naime prvi ili drugi grafikon je prepisan. Takođe glupost meseca naravno nije glupost, ili je to vama iz mnogih razloga koji su samo vama znani. Naravno da ne može naj jača kartica da bude u paketu, kako bi je potencijalni kupci kloknuli. Ona najveća i onako radi na ludačke frekvencije i troši nenormalno mnogo struje. Gde je draž u toj igri bez granica. Verovatno ova nVidia 560 ima prostora za takve igrarije. O dodatnom paketu ili po vama bespotrebnom nema se šta dodati. Neko to jednostavno želi.
Prst na čelo omladino, pročitajte obavezno Vesićevu kolumnu.
Vremenska mašina obara rekorde u popularnosti, bravo.
Hvala na podatcima koje smo dobili iz teksta istražitelji i računari. Najbolji tkst je u vezi struje, to je nešto jednostavno neizbežno i na našu sreću počele su i kompanije da se prilagođavaju tim stvarima. Tačno je da će u narednom periodu biti mnogo proizvoda i takvih tehnologija, ali gutaćemo mi još nus produkte od nafte, uglja i nuklearnih elektrana.
Što se hardvera tiče ovog puta ste dosta omanuli. Da nema ultrabooka ili onih monitora otišla bi mas' u propast. Zašto konačno ne testirate neku plazmu ili napredni LCD TV. I onako mnogi takve spravice koriste kao klasične monitore. Ima tu kod vas u redakciji ljubitelja takvih stvari poput npr. Oluje. Verujem da i Kuzmanović gotivi takve stvari s' obzirom da provodi dosta vremena ispred nekakvog high tech monitora.
Dosta informacija iz internet oblasti. Nemam tu šta dodati, problem je u državi koja teško prihvata nove stvari. Jednostavno ne razume neke stvari. Šta znači Internet Kuracija? Dosta preporuka za internet stranice, ali nekako nema tematskih. Baš mi je drago što sam ja u onih 1.81% korisnika Opere. Imam je na tri mesta instaliranu i opet smo tako retki.
Što se test runa tiče ima svega i svačega ali dok ne testirate konačno neki od Corel paketa ne računam vas za ozbiljne.
Kod lakih pingvna je interesantan tekst o slobodnim operativnim sistemima.
Što se ovih telefona tiče pošto je na forumu naj popularniji tekst o Alcatelu 990, mogli bi i Vi da se udostojite i konačno testirate taj gedget iz vašeg ugla.
Vrlo zanimljiv Google Goggles.
I na kraju jedan od interesannijih tekstova je Mali Kućni Oblak.
Dosta više, ostalo više manje prosek, možda Kuzmina kolumna ima smisla u ovom broju.
p.s. Vratite nam intervjue!!!
Omašio sam ceo mesec!!! Izvinjavam se i molim moderatore da obrišu identičan tekst iz 11/2011.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2011, 20:04   #165
nickaveli
Član
 
Član od: 15.4.2009.
Poruke: 65
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 34 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2011

Auuu evo ja danas uzeo ovaj nov broj sa Batman-om i odusevljen sam svakim tekstom koji sam procitao,znaci fenomalno.Sve sto me interesovalo se naslo u ovom casopisu.Definitivno cu ga nabavljati svakog meseca od sad. Najbolji i najkvalitetniji casopis nema dalje !

Jednom recju svaka cast !
nickaveli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2011, 17:07   #166
razbijac89
Član
 
Član od: 1.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 337
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 23 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku razbijac89
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2011

novi januarski broj izlazi ranije jel tako beshe? (:
razbijac89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2011, 17:33   #167
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2011

Da, 26. decembra.
Uh, treba da promenim onu najavu u kalendaru na forumu...
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
Levčanin (20.12.2011)
Stara 22.12.2011, 14:47   #168
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2011

po meni je tekst o 'bezicnoj' struji najgori. reko bi da autor nema pojma o tome. o kakvim to magnetnim talasima pise? ako je promenljivo magnetno polje onda je odmah tu i elektricno, odnosno elektromagnetni talas. i kad je auto vec parkiran, onda je bolje jednostavno povezati zicama na mrezu. ta efikasnost 'bezicnog napajanja' je smesna, bez nekog novog velikog izuma od toga nema nista. te teorije zavere o Tesli isto ne piju vodu. da je tako bilo moguce sigurno bi do sad bilo u upotrebi. i nije uopste pomenut uticaj na zivi svet tolikog silnog zracenja.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2011, 15:43   #169
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2011

Citat:
orange47 kaže: Pregled poruke
po meni je tekst o 'bezicnoj' struji najgori. reko bi da autor nema pojma o tome.
Ti, naravno, znaš sve o tome?
Citat:
o kakvim to magnetnim talasima pise? ako je promenljivo magnetno polje onda je odmah tu i elektricno, odnosno elektromagnetni talas.
Naravno, ali za ovu primenu važan je samo magnetni efekat. Naravno, talasi takođe nisu bitni, bitna je indukcija.
Citat:
i kad je auto vec parkiran, onda je bolje jednostavno povezati zicama na mrezu.
Ti si, naravno, sasvim siguran da je tako bolje, zar ne?
Citat:
ta efikasnost 'bezicnog napajanja' je smesna, bez nekog novog velikog izuma od toga nema nista.
Ti si, naravno, sasvim ubeđen u to, zar ne, zato što se time baviš, te poznaješ materiju?
Citat:
te teorije zavere o Tesli isto ne piju vodu. da je tako bilo moguce sigurno bi do sad bilo u upotrebi. i nije uopste pomenut uticaj na zivi svet tolikog silnog zracenja.
Koje teorije zavere?

Ubr.,
Mnogo gore od teorije zavere jesu anti-teorije zavere. Jedni se iz petnih žila bore da dokažu da postoje sveCke zavere, dok se drugi takođe iz petnih žila trude da dokažu da nema ama baš nikakvijeh zavera. Lično sam sklon nekoj sredini između ta dva ekstrema. Što reče paranoik - to što ja patim od manije gonjenja ne znači da me neko zaista ne juri
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
tchalle (22.12.2011)
Stara 22.12.2011, 15:57   #170
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2011

ne Vojo, nisam neki strucnjak, ali vidim svet oko sebe i u njemu avione, automobile, rakete i sl koji svi trose skupoceno gorivo. da je nesto tako moguce sa sadasnjim stepenom tehnologije (naravno, voleo bih da jeste) davno bi to koristili bogati a ne vidim kako bi mogli da sakriju. ali molim te, prosvetli me, i objasni kako radi taj famozni bezicni prenos energije na daljinu. (ne racuna se nista krace od par kilometara)

Poslednja ispravka: orange47 (22.12.2011 u 16:10)
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2011, 16:32   #171
mentolbrebombona
Veteran
 
Član od: 22.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 702
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 166 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2011

Tražio sam Betmena i jedva sam uspeo, uglavnom najviše ima "žutih" i "plavih". Na Zelenjaku sam naleteo, mala jedna radnja kod početne 56ice, bukvalno jedan jedini broj i to onaj pravi
mentolbrebombona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2011, 16:41   #172
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2011

Pa... sve u svemu odličan broj. Gomila dobrih igara je svakako veliki plus ali i tekstovi "oguglasmo na lajkovanje" i "Mož to i bez kabla" su odlični a vrlo korisan je i "Penzija za flash". Ostalo (internet, test run...) standardno dobro uključujući i "Ja, igrač".
Lepa ideja sa različitim coverima (ponovo), mada meni je to apsolutno nebitno.
Izdvojio bih samo kao nedobro i/o port koji se sastoji od 80% reklama iz ko zna kog razloga. To mi je jedna od omiljnijih i korisnijih rubrika i mislim da nema potrebe da se onoliko osakati jer kontam da ima stvarno dovoljno propagandnog prostora i poruka.
"Pre svega", vidim, definitvno nema više, nažalost.

Test play odavno nije bio ovoliko kvalitetan. Ne samo da su igre na višem nivou, i tekstovi su sasvim solidni. Npr AC je konačno dobio ocenu koju je trebalo odavno da dobije neki od njih (isključujući dvojku ostali ne zaslužuju iznad 8).

Sve u svemu jedan od boljih brojeva.
Samo napred pa i dogodine jedan ovakav
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NaraYan na korisnoj poruci:
Nenad Vasovic (23.12.2011)
Stara 22.12.2011, 20:27   #173
Novica89
Član
 
Član od: 25.9.2011.
Lokacija: From Sombor, living in NS
Poruke: 296
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 50 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Novica89
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2011

Dok god mirise na stampu duze od nedelju dana,meni je odlican.
Novica89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Novica89 na korisnoj poruci:
vonKitsch (7.2.2012)
Stara 16.2.2012, 14:50   #174
Strucnjak022
Novi član
 
Član od: 26.12.2011.
Lokacija: 022
Poruke: 21
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2011

Ja bi da kazem nesto u vezi onog dela o snimanju igara...

Nabrojali ste nekoliko programa..Fraps sam koristio,snimci su bili odlicni,ali video snimci su zauzimali 10gb i vise...ove ostale programe nisam koristio,a kako je fraps najvise hvaljen od svih navedenih u ovom broju SK,cenim da ih necu ni probati. Jedno vreme sam koristio i FastStone Capture,ali ni sa njim nisam bio zadovoljan.

Sada koristim WeGame client...stvar je odlicna,najbolje je da ga ostavite da se podize u startup-u posle kad udjete u bilo koju igru,vi mozete da snimate dovoljno je stisnuti F6 i snimanje pocinje,isto tako se i prekida...postoji dugme za screenshot i dalja podesavanja oko kvaliteta snimka...

Za sve koje zanima ovaj program,ja sam napravio video snimak...
http://www.youtube.com/watch?v=of9vmZTep4s

p.s. ovaj snimak je napravljen sa Camtasia Studio 7
Strucnjak022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2012, 19:00   #175
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2011

A sta je cudno sto snimak u FRAPS-u zauzima 10gb? U pitanju je nekompresovani video pa je i logicno da bude te velicine. A real-time kompresija videa te rezolucije je procesorski jako zahtevna, tj. osetio bi pad performansi pri igranju ukoliko bi FRAPS u isto vreme snimao i kompresovao snimljeni materijal a poenta je u sto manjem uticaju programa na igru.
Ukoliko zelis da smanjis velicinu, uvek mozes taj isti fajl kasnije encodovati zeljenim CODEC-om i sa zeljenim parametirma.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2012, 0:24   #176
Strucnjak022
Novi član
 
Član od: 26.12.2011.
Lokacija: 022
Poruke: 21
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2011

Nista nije cudno,samo sam dao primer clienta koji moze da se iskoristi u iste svrhe,a da video odmah zauzima manje prostora...wegame moze biti povezan sa yt (youtube) i snimke odmah nakon zavrsetka snimanja postaviti na yt...sto je veoma lagano za pocetnike...lakse nego da snimaju sa frapsom,pa onda sat vremena enkoduju i onda jos sat vremena prave upload...

p.s. nema razloga za ljutnju...
Strucnjak022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 14:13   #177
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2011

Od opisa igara, najviše mi se dopao Costume Quest.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09
Ajd da izglasamo najbolju 6600GT karticu Erdeljan Boris Grafika 60 18.6.2011 15:32
Svet kompjutera 01/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 200 24.1.2009 21:36
Svet kompjutera 7/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 149 23.7.2008 17:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com