Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.9.2012, 19:39   #101
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Za pravljenje fotki na takvim mestima ti treba nešto poput GoPro HERO.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2012, 20:10   #102
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

@SU17killer Android je opsteprihvacen kao bolji sistem, svidelo ti se to ili ne. E sad da raspravljamo necemo, zato sto postoji milion argumenata na obe strane. Cinjenica je da samo Android omogucava ono ka cemu idemo- totalnu integraciju sa tehnologijom (Google Googles recimo) i da pruza mnogo vece mogucnosti u tom smislu. Dzaba hardver ako nema aplikacija da ga iskoriste. Na stranu to...
Nokia mora da proda daleko vise od milion telefona kako bi se 808 isplatila. Skoro da mogu da potpisem da ce Nokia biti u jos vecoj buli. To sto ne mozes da ga nadjes ne znaci da je prevelika potraznja, vec da Nokia gresi sa nabavkom, etc...
Ovo za Xenon blic obrisi, i nikad vise ne spominji,smejace ti se. Kakve veze, aman ima lampa sa softverom. Drugo, veruj mi da je moguce itekako uglaviti ovaj senzor na Android, samo sto NEMA potrebe. Meni, kao i 99 posto normalnih kupaca je kamera od 5 do 8 MP sasvim dovoljna...uostalom, ne pravim bilborde.
Kako bilo, ne zelim dalju raspravu. Ti si zapeo da je Symbian bolji, ja sam zacepio za Android i nastavak diskusije neminovno vodi svadji, ruznim recima i ultimativno banu
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2012, 20:20   #103
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Voleo bih da mi neko iz redakcije objasni šta su to fiksirani računari, ako nije u pitanju lapsus?
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2012, 21:25   #104
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Ne secam se da sam to primetio... Moguce da su u pitanju terminali, kao fiksirani (fiksni ?) racunari... Izgleda je lapsus
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2012, 21:38   #105
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.850 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Citat:
su27killer kaže: Pregled poruke
Jesam. Ali je isto pisano sitnim slovima a u testu je naglaseno da je telefon los (sto nije tacno jer sve telefonske funkcije obavlja odlicno i brzo i ima milion aplikacija u vezi telefoniranja i snimanja razgovora, neki androidi i wp recimo to nemaju).
Nije bitno da li je pisano malim slovima ili ne. Svaki tekst ima potpis autora sa razlogom. U konkretnom slucaju autor teksta iznosi svoje utiske i misljenje a postoji u prilogu i nesto sto zovemo jos jedno misljenje koje ne mora da se podudara sa glavnim tekstom...

Citat:
su27killer kaže: Pregled poruke
Zato sam i rekao zoomirane, razlika u detaljima bi se jasno vidjela..recimo mogli ste da napravite poredjenje izmedju ip4s/808/neki compact i neki dslr po danu i nocu..i izvucete zoom to je 8 slicica koje bi uzele donju cetvrtinu strane i sve bi se fino vidjelo
Vec sam napisao da imam losa iskustva sa stampanjem uporednih slika (cak i kad su zumirane). Sama tehnologija stampe unosi sopstveni sum na stampanu sliku (raster), kada su razlike male i kada se porede na ekranu monitora jos teze ce se videti u stampi.
Nije nemoguce, ali trazi dosta mesta na strani da se sve to lepo slozi i jos vise vremena da se to sve organizuje i fotografise (vreme koje nismo imali na raspolaganju). Smatramo da je nase pisano misljenje vaznije od uporednih slika zato sto vecina ljudi ni ne vidi suptilne/tehnicke razlike u kvalitetu pogotovo ako su u startu male. Imao sam u vise navrata situaciju da nekim clanovima redakcije moram da objasnim tehnicke razlike izmedju slika sa DSLR i compakt fotoaparata da bi videli razliku u kvalitetu (slicno je i sa ljudima koji ne cuju razliku u kvalitetu izmedju mp3 i FLAC formata)...

Citat:
su27killer kaže: Pregled poruke
pa tim jos gore f1 radi jednu i samo jednu stvar, ovo radi vise stvari odjednom i jedini je uredjaj na trzistu koji je dobar i kao telefon i kao fotoparat, evo priznajem da nije dobar kao tablet(da ima 100 milijardi android aplikacija) ali to nigdje nisu ni naveli da jeste
Klarkson bi rekao da je brze uvek bolje

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Voleo bih da mi neko iz redakcije objasni šta su to fiksirani računari, ako nije u pitanju lapsus?
Koja strana?
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2012, 22:49   #106
su27killer
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 39 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

OK oluja neka bude tako, ali meni se i dalje cini da je dobar dio glavnog teksta prepisan sa jednog stranog sajta jer taj browser bez obzira sto je spor poprilicno moze da zavrsi posao(a nije ni spor kad se iskljuce neke manje-vise nebitne stvari)

http://www.youtube.com/watch?v=KbB-IHtpIZg


Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
@SU17killer Android je opsteprihvacen kao bolji sistem, svidelo ti se to ili ne. E sad da raspravljamo necemo, zato sto postoji milion argumenata na obe strane. Cinjenica je da samo Android omogucava ono ka cemu idemo- totalnu integraciju sa tehnologijom (Google Googles recimo) i da pruza mnogo vece mogucnosti u tom smislu. Dzaba hardver ako nema aplikacija da ga iskoriste. Na stranu to...
Nokia mora da proda daleko vise od milion telefona kako bi se 808 isplatila. Skoro da mogu da potpisem da ce Nokia biti u jos vecoj buli. To sto ne mozes da ga nadjes ne znaci da je prevelika potraznja, vec da Nokia gresi sa nabavkom, etc...
Ovo za Xenon blic obrisi, i nikad vise ne spominji,smejace ti se. Kakve veze, aman ima lampa sa softverom. Drugo, veruj mi da je moguce itekako uglaviti ovaj senzor na Android, samo sto NEMA potrebe. Meni, kao i 99 posto normalnih kupaca je kamera od 5 do 8 MP sasvim dovoljna...uostalom, ne pravim bilborde.
Kako bilo, ne zelim dalju raspravu. Ti si zapeo da je Symbian bolji, ja sam zacepio za Android i nastavak diskusije neminovno vodi svadji, ruznim recima i ultimativno banu
aman ja vec napisah da imam jedan Android...Android je bolji kod nekih stvari Symbian kod drugih, isto kao sto svjetski superkompjuteri ne rade na Windows 7ci vec uglavnom na nekoj distribuciji Unixa

trziste je trenutno takvo(i marketing i sva podrska) da Android ima ogromnu prednost i to je svakome jasno, ali neke specificne stvari je mnogo lakse odraditi na manje zahtjevnom sistemu, takodje meni su ovaj hardverski unlock na N8 + sat i notifikacije na lock screenu mnogo korisnije nego aplikacije koje mi ne trebaju
su27killer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2012, 22:56   #107
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Da bi nesto bilo telefon, mora da ima dve osnovne funkcije- pozive i SMS poruke. Tako nesto mogu lagano da obave i Nokie 3310, i stoji da onima kojima je to glavno kod telefona bez problema mogu da uzmu Symbian, jer te poslove vrsi podjednako dobro, ako ne i bolje kod Androida. Medjutim, Android je definitivno podrzaniji, i funkcionalniji, a sve van toga su ukusi
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2012, 8:46   #108
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Koja strana?
Neću da ti kažem ćelavi.

Jel' to neko ne čita časopis od korice do korice? Ccc...

Strana 78.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2012, 14:03   #109
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Odem da kupim SK i odma belaj. Stavili ste 2 cijene za isto trziste. BiH cijena 4,5KM, Republika Srpska 4,00KM. Naravno naplacuje se veci iznos.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2012, 14:38   #110
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Znamo, nažalost, u pitanju je greška. I to samo delimično naša...
Veći iznos je onaj pravi.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2012, 15:22   #111
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Znam da se mnoge italijanske novine u italijanskim kantonima Švajcarske prodaju po nešto nižoj ceni nego u ostalim kantonima. Možda bi i SK to mogao da uradi za Srpsku?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2012, 15:44   #112
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Citat:
su27killer kaže: Pregled poruke
OK oluja neka bude tako, ali meni se i dalje cini da je dobar dio glavnog teksta prepisan sa jednog stranog sajta jer taj browser bez obzira sto je spor poprilicno moze da zavrsi posao(a nije ni spor kad se iskljuce neke manje-vise nebitne stvari)

http://www.youtube.com/watch?v=KbB-IHtpIZg




aman ja vec napisah da imam jedan Android...Android je bolji kod nekih stvari Symbian kod drugih, isto kao sto svjetski superkompjuteri ne rade na Windows 7ci vec uglavnom na nekoj distribuciji Unixa

trziste je trenutno takvo(i marketing i sva podrska) da Android ima ogromnu prednost i to je svakome jasno, ali neke specificne stvari je mnogo lakse odraditi na manje zahtjevnom sistemu, takodje meni su ovaj hardverski unlock na N8 + sat i notifikacije na lock screenu mnogo korisnije nego aplikacije koje mi ne trebaju
A, prepisivali ste znaci! Nista cudno, meni su vec odavno neke stvari sumnjive!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2012, 18:44   #113
su27killer
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 39 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
Da bi nesto bilo telefon, mora da ima dve osnovne funkcije- pozive i SMS poruke. Tako nesto mogu lagano da obave i Nokie 3310, i stoji da onima kojima je to glavno kod telefona bez problema mogu da uzmu Symbian, jer te poslove vrsi podjednako dobro, ako ne i bolje kod Androida. Medjutim, Android je definitivno podrzaniji, i funkcionalniji, a sve van toga su ukusi
pitanje je kome sve treba bas tolika podrzanost i funkcionalnost, 808 ima izvanrednu integraciju sa socijalnim mrezama (Gravity) i brdo aplikacija u vezi same telefonije (blokiranje poziva snimanje razgovora itd.) vecina ljudi u danasnje doba samo to i koristi
su27killer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2012, 20:12   #114
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.850 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
A, prepisivali ste znaci! Nista cudno, meni su vec odavno neke stvari sumnjive!
Ja to dozivljavam kao kompliment (sa obzirom da je 808 za dlaku zakasnio za prosli broj i opis je dosta cekao da bude objavljen) da imamo slicna razmisljanja i utiske...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
todos (11.9.2012)
Stara 25.9.2012, 18:48   #115
fla-vor-aid
Član
 
Član od: 14.9.2012.
Poruke: 50
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Odličan broj !
fla-vor-aid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2012, 0:28   #116
alexandarv
Član
 
Član od: 30.9.2006.
Poruke: 104
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Pozdrav, imam jednu nedoumicu a podgrejao j uje tekst iz novog broja sk - "BEZ WINDOWSA" gde se govori o alternativnim sistemima za racunare sa slabim hardverom. Ovde je kao najmanje zahtevan naveden Papy linux. Interesuje me, posto mogu povoljn oda nabavim (bar mi se cini povoljno) Apple imac g4 - racunar sa najlepsim dizajnom ikad ali vremesan sa slabim hardverom: Procesor 700mhz, ram oko 350...

Interesuje me da li cu moci sa nekim od linuks distribucija da podesim da radi:
-Mp3 muzika
-Divx filmovi
-Internet (standardni surf i youtube video)?

Da li ce moci da se koristi makar za gore navedeno a da se ne vuce...
alexandarv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2012, 8:27   #117
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Sa takvim hardverom možeš slobodno da staviš i neku jaču distribuciju, npr. stari dobri Ubuntu 10.04.

http://cdimage.ubuntu.com/ports/releases/lucid/release/

Evo ovde kako radi na G4:

http://www.youtube.com/watch?v=f3kZ4Gw7-fs
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2012, 9:32   #118
alexandarv
Član
 
Član od: 30.9.2006.
Poruke: 104
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Imate li kakvo licno iskustvo oko instalacije linux-a na apple racunarima, hoce li da butuje cd sam ili treba nesto da se uradi pre instalacije... - da mi date neki savet, na sta da obratim paznju? Na internetu se svasta pise - dosta i lazu, npr na youtube sam gledao snimak na kome g4 navodno tera neki od novijih osx sistema tecno i bez seckanja... a jasno se vidi po pokretima ruku snimatelja da je snimak ubrzan...
alexandarv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2012, 13:23   #119
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Butuješ sa CD-a isto ko i na PC-u, tokom instalacije dobićeš mogućnost da namestiš particije (ili da pustiš da Ubuntu sam to uradi) tako da ne trebaju nikakve pripreme.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09
Svet kompjutera 01/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 200 24.1.2009 21:36
Svet kompjutera 7/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 149 23.7.2008 17:24
Svet kompjutera 2/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 215 20.2.2007 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com