Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.6.2013, 13:13   #1
draxcp6
Novi član
 
Član od: 12.6.2013.
Poruke: 5
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Da li neko ima iskustva sa ASUS (KimTec) servisom?

Pozdrav

Kao što naslov kaže, zanima me da li neko ima iskustva sa ASUS-ovim servisom (ovlašćeni im je KimTec)?

Tražim po netu ali su sve uglavnom starije teme i ima dosta malo o tome.

Evo šta sam do sad našao:
http://www.elitesecurity.org/t406622...enog-servisera
http://www.pcberza.rs/forum/topic.ph...rid=27&katid=6
http://forum.benchmark.rs/showthread...enog-servisera

Najviše me brinu ljudi što pljuju ASUS servis a ne iznose ništa konkretno (izuzev prvog linka). Ovima što su zadovoljni servisom su obično neke sitne popravke što bih mogao i sam da uradim (zamena HDD-a, update BIOS-a...).

Imam problema sa laptopom (verujem da je problem u ploči), slao bih ga kurirskom službom u servis (pod garancijom je) ali me je strah da ga ne izgrebu/oštete pošto ga dosta čuvam.

Hvala u napred
draxcp6 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2013, 16:08   #2
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Da li neko ima iskustva sa ASUS (KimTec) servisom?

Prijateljski savet: nikako ne salji TI u servis, vec ga odnesi/posalji u radnju u kojoj si ga kupio, pa neka oni rade sta znaju sa njim. Ja sam imao problem sa Asus tf300t tabletom, kupljen u firmi na G. s(to podseca na transformerse :-D) slao ga kod njih (G) na reklamaciju, vratili ga kao sve je ispravno.

Ja se zeznem, posaljem ga u Kimtec, kod njih je stajao 40 dana, priznali su kvar, status na sajtu je bio da su poruceni ekran, ploca i baterija, da bi mi na kraju poslali priznanicu da mogu da biram ili zamenu ili novac (sto bi trebalo da se odnosi na G). Tamo su mi rekli da mogu samo da dobijem zamenu (i to nakon mesec dana od podnosenja izvestaja iz Kimteca), jer oni zadrzavaju pravo da da sami rese reklamaciju, da li ce ti vratiti novac ili samo zamena, mimo Asusa i Kimteca ( a ja sam, jelte preskocio G servis i odmah poslao u Kimtec, jer mi je G servis vratio tablet neispravan kaka sam i poslao). Na kraju sam prihvatio zamenu, koja je odmah u prodavnici bila delimicno neispravna, te sam se pobunio i na kraju nekako dobio novac nazad.

Poenta je da ovi iz prodavnica ne racunaju vreme koje ti racunar stoji na servisu u Kimtecu, sto bi trebalo da bude maksimalno 45 dana, te ako ga Kimtec ne popravi, prodavnica ima pravo jos 45 dana da ti resava zahtev.

Cak sam bio i u inspekciji, i tamo su mi rekli da svaku reklamaciju ostvarujem iskljucivo u prodavnici gde je kupljeno, cak iako vas prodavac savetuje da posaljete u ovlasceni servis. Prodavnica je odgovorna za resavanje reklamacije, ne ovlasceni servisi.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
draxcp6 (13.6.2013), SlobaNBG (13.6.2013)
Stara 13.6.2013, 17:07   #3
draxcp6
Novi član
 
Član od: 12.6.2013.
Poruke: 5
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li neko ima iskustva sa ASUS (KimTec) servisom?

Hvala za informacije.
Koliko vidim, bolje je da ga ne šaljem nigde pošto ne mogu lično da dođem (nisam iz BG-a, isto u G-u sam kupio laptop).
draxcp6 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2013, 18:12   #4
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Da li neko ima iskustva sa ASUS (KimTec) servisom?

Pa ako imas problema sa laptopom, salji ga u G., samo prijavi kvar i oni salju kurira da pokupi. Ako ti rese problem, super, a ako krenu da te zavlace, mozes da posaljes u Kimtec, i ako ne srede komp, najgore sto mozes da prodjes je da dobijes nov (sto uopste nije lose, G. mora da ti zameni ako u Kimtecu utvrde kvar).

Ja sam imao problem zato sto sam tri puta menjao tablet, prvo imao stariji Transformer koji od starta nije hteo da puni bateriju, zamene mi za drugi koji je imao mrtve piksele, pa posto nisu imali vise njega, doplatio sam za tf300t koji opet imao problema sa punjenem, jako izrazeno probijanje svetla na ekranu i jos par problemcica. Tada sam pukao i trazio novac nazad, jer je ocigledno problem u celoj seriji koju su imali, e tada su poceli problemi. Samo moras da se naoruzas pre svega zivcima, jer procedura je kod mene trajala nekoliko meseci.
Ako je neki kvar koji ti ometa rad na racunaru, salji na reklamaciju, jer zato sto se veliki broj ljudi miri sa situacijom, nase firme i rade tako kako rade.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
draxcp6 (13.6.2013)
Stara 13.6.2013, 18:59   #5
SlobaNBG
Veteran
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: N.Be o grad
Poruke: 763
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 154 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Da li neko ima iskustva sa ASUS (KimTec) servisom?

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Prijateljski savet: nikako ne salji TI u servis, vec ga odnesi/posalji u radnju u kojoj si ga kupio, pa neka oni rade sta znaju sa njim. Ja sam imao problem sa Asus tf300t tabletom, kupljen u firmi na G. s(to podseca na transformerse :-D) slao ga kod njih (G) na reklamaciju, vratili ga kao sve je ispravno.

Ja se zeznem, posaljem ga u Kimtec, kod njih je stajao 40 dana, priznali su kvar, status na sajtu je bio da su poruceni ekran, ploca i baterija, da bi mi na kraju poslali priznanicu da mogu da biram ili zamenu ili novac (sto bi trebalo da se odnosi na G). Tamo su mi rekli da mogu samo da dobijem zamenu (i to nakon mesec dana od podnosenja izvestaja iz Kimteca), jer oni zadrzavaju pravo da da sami rese reklamaciju, da li ce ti vratiti novac ili samo zamena, mimo Asusa i Kimteca ( a ja sam, jelte preskocio G servis i odmah poslao u Kimtec, jer mi je G servis vratio tablet neispravan kaka sam i poslao). Na kraju sam prihvatio zamenu, koja je odmah u prodavnici bila delimicno neispravna, te sam se pobunio i na kraju nekako dobio novac nazad.

Poenta je da ovi iz prodavnica ne racunaju vreme koje ti racunar stoji na servisu u Kimtecu, sto bi trebalo da bude maksimalno 45 dana, te ako ga Kimtec ne popravi, prodavnica ima pravo jos 45 dana da ti resava zahtev.

Cak sam bio i u inspekciji, i tamo su mi rekli da svaku reklamaciju ostvarujem iskljucivo u prodavnici gde je kupljeno, cak iako vas prodavac savetuje da posaljete u ovlasceni servis. Prodavnica je odgovorna za resavanje reklamacije, ne ovlasceni servisi.
Slicnu pricu sam imao sa newračunarom(nadam se da znate nakoju prodavnicu mislim ) i sva sreca pa sam bio uporan da to oni resavaju a ne da ja idem u ovlasceni servis itd itd.
SlobaNBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SlobaNBG na korisnoj poruci:
draxcp6 (13.6.2013)
Stara 13.6.2013, 21:17   #6
draxcp6
Novi član
 
Član od: 12.6.2013.
Poruke: 5
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li neko ima iskustva sa ASUS (KimTec) servisom?

Ok. Taman sad prolaze ispiti pa mi laptop neće biti preko potreban.
Pisaću na ovoj temi kako se odvija situacija.

Hvala vam
draxcp6 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2013, 18:59   #7
draxcp6
Novi član
 
Član od: 12.6.2013.
Poruke: 5
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li neko ima iskustva sa ASUS (KimTec) servisom?

Čisto da obavestim, ispostavilo se da je bug u drajverima, tako da ništa od servisiranja
draxcp6 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2013, 20:44   #8
draxcp6
Novi član
 
Član od: 12.6.2013.
Poruke: 5
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Re: Da li neko ima iskustva sa ASUS (KimTec) servisom?

Evo da napravim update na temu.
Nedavno sam morao da pošaljem laptop u servis (otkazivala mi grafička kartica).
Prvi put kad sam poslao (sve sa svom opremom i u kutiji kako sam ga kupio, tako su tražili iz servisa), napisao sam im konkretno problem (i malu molbu da pripaze na okvir laptopa jer je prilično osetljiv na ogrebotine), stavio kopije računa i napravio par videa gde se tačno vidi u čemu je stvar. Oni su to prihvatili, poručili ploču i grafičku novo, zamenili i vratili mi laptop bez ogrebotine lepo upakovan (sve se odvilo u nekih 20ak dana - najduže je trajalo čekanje na delove).

Međutim, ploča koju su dobili je bila neispravna (imala je mali problem, eksterni zvučnik mi nije radio).
Zvao sam ih, oni su prihvatili i preuzeli opet laptop (ovaj put sam samo naveo problem). Na sajtu sam pratio šta se dešava sa laptopom:
  • za dijagnostiku im je trebalo nekih 5-6 dana
  • poručivanje delova 1. put - poručena zvučna kartica (nisam ni znao da je odvojena od matične ploče) - trajalo nekih nedelju dana
  • poručivanje delova 2. put - poručena matična ploča i tastatura (nekih 15ak dana trajalo)
Nakon nekih mesec dana mi je stigao laptop popravljen (sa dve manje ogrebotine na okviru i malo "aljkavo" upakovan - papir koji ga štiti je bio izgužvan i nije dobro postavljen). A tastaturu su menjali (predpostavljam) jer je serviser pokvario (nemam drugo objašnjenje jer je bila potpuno ispravna).

I da, svaki put kad su mi vratili laptop, na kutiji je bilo izlepljeno puno "nalepnica" (neki papiri koje lepe kuriri i serviseri).

Deluje mi da nije isti serviser radio laptop oba puta (ili sam trebao opet napomenuti da pripaze), ali uglavnom sam zadovoljan popravkom (laptop mi sad daje bolje performanse i duže mi traje baterija, kao da nije bio samo problem u grafičkoj - verovatno su zato menjali i ploču).

Iz mog iskustva mogu da preporučim KimTec servis za servisiranje. Ljudi sa kojima sam pričao su pristojni (nisu me zavrtali pitanjima, već samo da kažem serijski broj, opišem kratko šta je problem, oni zavedu, pošalju kurira da pokupi/vrati laptop - potpuno besplatno jer je laptop još u garanciji).

Nadam se da će nekome biti od koristi
draxcp6 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2013, 21:28   #9
IvanSBC
Član
 
Član od: 5.8.2013.
Poruke: 120
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Da li neko ima iskustva sa ASUS (KimTec) servisom?

Ja imam veoma lose iskustvo,na laptopu pokvarila se neka slova na tastaturi,dao sam u servis kurir sluzba je dosla odnela,ga i laptop na popravci je bio preko 2 meseca,naravno prvo su rekli da sam nesto "prosuo" sto naravno nisam i naturili su mi jos neke delove da su losi..

Naravno morao sam platiti 6500,nakon toga cekanje od 2 meseca za neke delove iz Holandije(mislio sam da mi nece ni vratiti laptop,citav oktobar i novembar sam cekao)

Naravno nisu obavestili kad je laptop bio gotov,nego sam ja zvao,a bio je vec par dana popravljen,poslali su ga kurirskom sluzbom sto sam naravno ja morao da platim....

Jednom recju bar meni NEPROFESIONALNO.
IvanSBC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2013, 23:18   #10
Markob
Član
 
Član od: 31.10.2010.
Poruke: 52
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Da li neko ima iskustva sa ASUS (KimTec) servisom?

Imao sam jednom iskustvo sa kimtekom, krajnje su bili ljubazni i profi, sredili mi komp, sve ok
Markob je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
asus, garancija, iskustva, kimtec, servis


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ima li neko iskustva sa laptopom MSI GE620DX-602NL musemarina ŠDK - Prenosni računari 9 27.1.2013 11:47
[Laptop] Asus K53TK-SX117 doctor Opisi, recenzije i testovi 8 18.10.2012 2:44
Asus overclocker 2010 (25.07.2010 - 25.08.2010) Spacemaster Dešavanja i događaji 9 8.9.2010 16:55
ASUS Immensity X58 Hydra sa Radeon HD 5770 GPU Dusan Despotovic Vesti 11 7.6.2010 20:40
Barton 2600+ dex1 Overklok 30 17.5.2006 2:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com