Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.11.2006, 18:59   #141
kameni
Član
 
Član od: 1.2.2006.
Lokacija: Zitiste
Poruke: 148
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku kameni
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Jel moguce nekako otkljucati sve jedinice tako da mogu da regrutujem jedinice koje se dobijaju i u zamku i u gradu
kameni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2006, 22:15   #142
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Ne može jer su skoro svi fajlovi u pakovima. Dok ne izađe peč i unpacker sa njime, ne može se ništa modovati.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2006, 2:13   #143
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Jel vam se dogodilo ovo: Sin hoce da zbaci cala sa vlasti i trazi pomoc od vas, a za uzvrat vasa dva kraljevstva postaju prijateljska? Ja odradio misiju i nista tj. samo mi se poboljsali odnosi sa tim kraljevstvom.

Zasto nema nijedna jedinica sa naznakom SERBIAN. Imaju Bosnian Archer-i i neki Croats Axmen. Jeste da ih batalim ko niko ali ipk ih ima u igrici. Mi smo na daleko bili poznati po snaznoj konjici.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2006, 15:21   #144
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Kako da mi umesto turn pisu godine?
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2006, 19:51   #145
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
DukeofSerbia kaže:
Ne može jer su skoro svi fajlovi u pakovima. Dok ne izađe peč i unpacker sa njime, ne može se ništa modovati.
Znaci rad na MTR jos nije poceo?
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2006, 22:33   #146
Bodin
Član
 
Član od: 18.11.2006.
Poruke: 60
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Komentar

Poceo sam sa Englezima, odigrao 80 turnova.RTW presao sa svim Italijanima, Grcima i Makedoncima ali samo osnovnu verziju 1.0 (nikako nisam mogao da pacthujem uvek prsne igrica, patch sam skidao sa nekoliko sajtova).Medieval I sa Dancima, Egipcanima i Vizantijom.
Mozda ce moji komentari biti preuranjeni, ali imam iskustva sa TW.
Slozicu se sa NEXTom da su trebali da uzmu diplomatiju iz KOHa (vec sam naveo da je diplomatija ekstra).
Moji komentari:
1) vratili su svestenike i foru sa princezom, sto je dobra stvar po meni
2) ubice mnogo glupe, jedva diplomatu ubijem. Mozda je to tako i bolje, ali onda stvarno gube smisao. Dok ja od njega napravim ubicu umrece
3) do sad mi je upad spijuna u protivnicki grad/tvrdjavu uvek 100% i uvek uspe. Mozda ima veze sa tim sto oni nemaju spijuna u gradu, ali nikako nisam naleteo na njihov grad koji ima spijuna, tako da ne znam kako bi izvodljivo tada bilo. Mislim da je ipak preterano da mogu uci u svaki grad. Nije bilo demokratije u to vreme
4) Dobra stvar je (zato sam i napisao da sam igrao samo osnovnu verziju RTW) sto oni sa sobom vuku i opsadno oruzje, i napadaju posle prvog kruga opsade. Takodje mi se svidja i to sto beze od strelaca, ne stoje vise kao u RTW na plazi i cekaju da ih gadjam strelcima, vec beze sa plaze.
5) zahtevnost je neopravdana (bar sto se graficke tice). Na minimum detaljima vidi se cvece!!
6) ispravljena je greska da opsada moze da se razbija vise od jednom (oni mi opsednu grad, ja strelce na zidine i udri, po nekad sam i 3 puta u jednom turnu (pricam o RTW))
7) i dalje losa diplomatija. Zar je toliko tesko napraviti da ako dva puta za****te nekog da taj vise ne zeli dobre odnose sa vama, ili bar da ne prihvata alijansu.
8) istorijski totalno losa igrica. ZAGREB!!!!! Dosta vas je o tome pisalo, tako da nepisem i ja.
9) Do sada nisam stigao da vidim kako izgleda kad se sukobi po 3000 ljudi. Svidja mi se KRV.
10) velika mana - Francuz salje krstase ka Antiochu dolazi iz Pariza u Kan i tu stoji non-stop. Sta bi sa onim "vojska ce dezertirati ukoliko se ne priblizavate gradu" to je poruka koju ja dobijem kad jedan krug ne mrdam "krstase"
11) Po oluji (jaka kisa, grmljavina,munje) moji strelci mnogo neprecizniji(imao sam samo jednu borbu do sada u ovim uslovima), katapulti njegovi sa vatrenim loptama raznose (oko ovog zamka opsada mu traje vec drugi krug, prvi put je katapultima ubio 20 strelaca, sad mi je urnisao 2 jedinice longvowmena). Jak vetar nosi strele, ali zar jaka kisa ne gasi vatru???Mozda je precizniji zbog tog vetra??
12) Prejaki REBELS brodovi.Njihov admiral sa 0 zvezdica i 1 brodom, potopio moja 2 broda (najjednostavnija, ovo se desilo u 5 turnu)

Odoh da nastavim istrazivanje igrice
Sve u svemu, mnogi od vas su razocarani zbog toga sto se od TW mnogo ocekuje.

Poslednja ispravka: Bodin (27.11.2006 u 0:32)
Bodin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2006, 2:13   #147
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Komentar

Citat:
Bodin kaže:
Sve u svemu, mnogi od vas su razocarani zbog toga sto se od TW mnogo ocekuje.
Nismo razocarani. Barem ja nisam. Ova igrica me drzi na kompjuteru non stop vec proteklih 5 dana. Prosto nemogu a da nerazmisljam sta uraditi sledece.

Sto se tice onoga sa vojskom koja stoji igraj na vecem nivou tezine. rebel admiral te je pobedio mozda zato sto je imao stratesku prednost nije sve u brodovima.

Citat:
Bodin kaže:
4) Dobra stvar je (zato sam i napisao da sam igrao samo osnovnu verziju RTW) sto oni sa sobom vuku i opsadno oruzje, i napadaju posle prvog kruga opsade. Takodje mi se svidja i to sto beze od strelaca, ne stoje vise kao u RTW na plazi i cekaju da ih gadjam strelcima, vec beze sa plaze.
Prevedi molim te ja te nerazumem ko stoji a ko bezi sa plaze.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2006, 6:29   #148
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
dragomix kaže:
Obrnuo ja sa Engleskom i otvore mi se sve frakcije. Ja brze bolje uzmem Vizantiju i sav srecan krenem kampanju. I onda razocarenje. Ona vizantija je ubedljivo najgora. Sve neki strelasi na konjima i kopljasi koji nemaju pojma. Ovi sa zapada me ubise zivog. Na Medieval I Vizantija je bila najaca. Imali su one sa macem i trouglastim stitom kojima niko nije mogao nista. Cela moja taktika u kecu se zasnivala na njima, a sad ih nema. Inace odusevio sam se u borba kad se zaviori zastava sa 4S i nekim grbom koji je veoma slican nasem. Samo da nisu Ljubicasti nego Crveni extra. Moram da provalim neku novu taktiku, a do tad da se mucim. Inace extra je osecaj kad nema Pape da ti S**E non stop.
Pa ti pored gradova gledaj da imas i zamkove, u njima mozes praviti dosta bolju vojsku pogotovo konjicke jedinice. U gradovima je slabija vojska, tek kad se sve izgradis u gradu imas solidnu pesadiju a u zamkovima cudo.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2006, 6:34   #149
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
dragomix kaže:
Jel vam se dogodilo ovo: Sin hoce da zbaci cala sa vlasti i trazi pomoc od vas, a za uzvrat vasa dva kraljevstva postaju prijateljska? Ja odradio misiju i nista tj. samo mi se poboljsali odnosi sa tim kraljevstvom.

Zasto nema nijedna jedinica sa naznakom SERBIAN. Imaju Bosnian Archer-i i neki Croats Axmen. Jeste da ih batalim ko niko ali ipk ih ima u igrici. Mi smo na daleko bili poznati po snaznoj konjici.
Ima ali pojavljuje se tek 1300 i neke posle te godine na podrucju balkana, Serbian knights (koji su odlicni po ocenama mozda i najbolji mercenarys) i Serbian hasars, jos ih nisam probao tako da neznam (oni su pesadija)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2006, 11:52   #150
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Moram i to da vidim. Sto se tice Vizantije naso sam im jedinicu koja ima bolje ocene od svih drugih koje sam do sad video, a i jeftina je tako da je sa njima lako zauzimati gradove i ostalo.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2006, 13:46   #151
Bodin
Član
 
Član od: 18.11.2006.
Poruke: 60
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Komentar

Citat:
dragomix kaže:
Sto se tice onoga sa vojskom koja stoji igraj na vecem nivou tezine. rebel admiral te je pobedio mozda zato sto je imao stratesku prednost nije sve u brodovima.
Sve mi je podeseno na very hard

Citat:
dragomix kaže:
Prevedi molim te ja te nerazumem ko stoji a ko bezi sa plaze.
U RTW-u kad mu ostane jedna vojska, ona je na plazi, ja oko plaze postavim strelce i gadjam ga, on ni da mrdne
U MedievalII kada sam probao to njegova vojska je odmah napustila plazu.

Stvar koja me je zacudila u RTW je ta da je na (slagacu), da li na very easy ili normal kompjuter mnogo bolje vodio borbu nego na very hard-u. Taj zakljucak sam doneo na osnovu broja izgubljenih jedinica, broja borbi, i prema njegovoj taktici. Na very hard mi je ivek slao generala u prve redove, dok na iziju ili normalu, cuvao je generala.

Za DUKE-a mozes im predloziti da naprave normalni multiplayer mode. ja imam 10 ortaka koji bi igrali u normalnom modu igricu, ne samo borbe. Zahtevnost je velika zbog borbi, neverujem da im je neki problem da naprave pravi multiplayer. Zamisli da mozes protiv 10 ljudi da igras isto kao protiv kompa. Da li misle da ljudi ne bi zeleli to da igraju ili sta...?
Bodin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2006, 17:17   #152
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
dragomix kaže:
Moram i to da vidim. Sto se tice Vizantije naso sam im jedinicu koja ima bolje ocene od svih drugih koje sam do sad video, a i jeftina je tako da je sa njima lako zauzimati gradove i ostalo.
A de de prijatelju reci mi o kojoj se jedinici radi, ajde pogledaj kako se zovu pa reci da ih i ja probam.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2006, 21:17   #153
Rinswind
Novi član
 
Član od: 10.11.2006.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Je se meni cini ili svi na ovom forumu igraju sa Vizantijom?
Rinswind je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2006, 21:18   #154
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Komentar

Citat:
Bodin kaže:
U RTW-u kad mu ostane jedna vojska, ona je na plazi, ja oko plaze postavim strelce i gadjam ga, on ni da mrdne
Izvini ali ja neznam o kakvoj vojsci pricas. Ako te nemrzi molim te jasnije objasni, ali nemoj da mi zameris sto te pitam ponovo.

Primetio sam da si za spy-ove rekao da nose sa sobom opremu za opsadu? Jel si to mislio?
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2006, 21:25   #155
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
Nestor kaže:
A de de prijatelju reci mi o kojoj se jedinici radi, ajde pogledaj kako se zovu pa reci da ih i ja probam.
Varangian Guard. Atack 20 i Difence 15. Napao me Milan 3 puta sa 3 skoro pune vojske na grad VENECIJU i ja se 3 puta odbranio zahvaljujuci njima. Uvek ginu do zadnjeg, a tamane tudje vojske ko ludi. Oni vitezovi Milanovi padaju ko svece. Prave se u gradu. Jos nisam doveo tvrdjavu do nivoa da vidim tamo najace jedinice. I da svi igramo sa vizantijom. 4S tebra. Ko da su srbi na gey paradi ali dobro, opet ko da su srbi.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2006, 23:45   #156
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Imam jedno pitanje u vezi moda. Znam da od onog moda sto pravi Duke on nece imati nikakvu novcanu korist. Da li to znaci da je mod Freewere i da ce moci da se salje postom?
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2006, 0:01   #157
Bodin
Član
 
Član od: 18.11.2006.
Poruke: 60
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Komentar

Citat:
dragomix kaže:
Izvini ali ja neznam o kakvoj vojsci pricas. Ako te nemrzi molim te jasnije objasni, ali nemoj da mi zameris sto te pitam ponovo.
on grad, npr, brani sa 10 jedinica (vojski - svaku jedinicu ja posmatram kao vojsku). 1 jedinica mu je uvek na plazi i on tu jedinicu nece mrdati dok god neko ne udje na plazu, cim stanes na njegovu plazu ta jedinica te napada. Sa druge strane, ako postavis strelce oko plaze i gadjas mu tu jedinicu oni nece mrdnuti dok ih ili ne pobijes sve ili ne krocis na plazu. Nadam se da sam uspeo da ti objasnim!

Citat:
dragomix kaže:
Primetio sam da si za spy-ove rekao da nose sa sobom opremu za opsadu? Jel si to mislio?
nisam na to mislio. istripovao si me
Bodin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2006, 0:02   #158
Bodin
Član
 
Član od: 18.11.2006.
Poruke: 60
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Thumbs up Za DUKE

Duke ako nekako mozemo da ti pomognemo, javi. mozda nesto i znam
Bodin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2006, 0:04   #159
Milan Djurdjevic
Član
 
Član od: 20.7.2006.
Poruke: 137
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Komentar

Za DUKE-a mozes im predloziti da naprave normalni multiplayer mode. ja imam 10 ortaka koji bi igrali u normalnom modu igricu, ne samo borbe. Zahtevnost je velika zbog borbi, neverujem da im je neki problem da naprave pravi multiplayer. Zamisli da mozes protiv 10 ljudi da igras isto kao protiv kompa. Da li misle da ljudi ne bi zeleli to da igraju ili sta...?[/QUOTE]


To je nesto idealno zamisli 10 ljudi gde svako vodi svoju drzavu ali mislim da to jos nije izvodljivo.
Milan Djurdjevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2006, 2:16   #160
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Komentar

Citat:
Bodin kaže:
on grad, npr, brani sa 10 jedinica (vojski - svaku jedinicu ja posmatram kao vojsku). 1 jedinica mu je uvek na plazi i on tu jedinicu nece mrdati dok god neko ne udje na plazu, cim stanes na njegovu plazu ta jedinica te napada. Sa druge strane, ako postavis strelce oko plaze i gadjas mu tu jedinicu oni nece mrdnuti dok ih ili ne pobijes sve ili ne krocis na plazu. Nadam se da sam uspeo da ti objasnim!


nisam na to mislio. istripovao si me
OK. Mislim da sam sad razumeo. Ako on ima jedinicu i ti tu jedinicu napadas strelama on ce da je pomeri. To jeste poboljsano. A ono o spijunima, mogli su i u Rome TW da otvaraju kapije ako si to mislio, a ja mislim da jesi (opet ako sam nesto pogresno razumeo slobodno me prepravi).

Meni se sve vise cini da ovi sto su pravili igricu nisu uspeli lepo da docaraju atmosferu srednjeg veka. Sve se nesto osecam prazno dok igram. Jeste da igram i da non stop razmisljam sta sledece da uradim (pa cak i u skoli), ali atmosfera u samoj igri nije nesto bolja od RTW. Ustvari ista je. Nadam se da ce Total Realisam mod napraviti bolju atmosferu .
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
medieval, patch, total war

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval Total War + Viking Invasion DukeofSerbia Strateške igre 100 9.8.2012 11:25
Medieval II Total War - najava!!! DukeofSerbia Strateške igre 544 8.11.2006 21:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com