Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.5.2015, 12:50   #2481
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: GTA V za PC

Generalno nikada nisam rush-ovao gta igre, ovu sam poceo dosta lagano ali poslednjih 5-6 misija su me zakucale za stolicu posteno i eto, zavrsih main storyline.

Rockstar je pravi majstor svog zanata. Ovo uvodjenje tri glavna lika je ogromno osvezenje za serijal. Dinamika i odnosi izmedju njih je ono sto zaista nosi ovu igru.

Najvise sam lunjao sa Majklom, nekako mi se i cini da je on ipak "glavni" lik ovde. Franklin i njegovo okruzenje imaju taj SA vibe i to mi se mnogo svidelo. Trevor mi je bio najmanje omiljen za igru, jednostavno ne mogu da rezonujem sa njegovim mentalnim sklopom. Cim bih zavrsio neku misiju s njim, prebacio bih se nazad na nekog od ove dvojice. Doduse imao je i T neke svoje momente, tipa onaj odnos sa Patricia-om, plakao sam od smeha

Misije su odlicne, pljacke naravno dominiraju. Pretposlednji (FIB) heist me je oduvao. Sam kraj igre mi se medjutim nije preterano svideo. Tj. onaj izbor koji se nudi igracu zapravo i nije neki izbor. Postoji samo jedna opcija koja nudi dostojan zavrsetak igre, druge dve su apsolutna propast. Srecom, napravio sam quick save na vreme tako da sam mogao da isprobam sva tri zavrsetka. Dobro de, probao sam samo dva...
Spoiler za :
...nemam srca da krenem na Majkla jbt. Kako to

Kolicina side-aktivnosti na mapi je vrlo obilata. Los Santos Customs mi je sigurno uzeo par sati gameplay-a, nivo custom-izacije skoro na nivou NFSU2. Tenis djuskao malo, golf nisam jos. Inace, jeste li znali da LS ima metro sistem? Mozete se voziti metroom kroz grad i gledati kroz prozor dok se djirate

Za kraj, tehnikalije. Bogovi optimizacije su nam se osmehnuli ovaj put, dobili smo odlican port. Ja sam sa svojom konf. iz profila gurao sve na High u fullHD uz retke padove ispod 60fps. A igra izgleda prelepo... jednostavno prelepo. Pogotovo pred zalaske sunca i nocu dok se vozam helijem, oci su mi ispadale. Najlepsi osecaj mi je bio kad izadjem na terasu Frenklinove vile i gledam u svetla grada u daljini a znam da to nije samo fensi tekstura nalepljena na pozadinu vec "pravi", zivi grad. Zvuk takodje na nivou, dovoljno samo da odete u pustinju i da stanete na sekund i oslusnete malo okolo, neverovatna kolicina detalja u zvuku. I generalno, posvecenost detaljima kroz celu igru je fascinatna, voleo bih da vise kompanija ima tu privilegiju da rastegne razvoj na pola decenije i da ovakve bisere dobijamo cesce. Jedino me je AI vozaca ponekad iritirao, pogotovo kad skrecem u neku ulicu a neki idiot se zakuca u mene sa 50 na sat iako me je video pre 100 metara da skrecem imao je sve vreme sveta da stane.

Imao sam mozda jos neke utiske da prospem ali ne mogu sad da se setim u momentu.

GTA V je svakako jedna od najboljih igara u poslednjih deset godina, a na mojoj listi skida sa trona GTA:SA ciji je puni, pravi naslednik.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku uros@3D na korisnoj poruci:
goranmax (3.5.2015), Leonida (3.5.2015), Red Marquis (3.5.2015), Skenderevo (4.5.2015), tommy gun (3.5.2015)
Stara 3.5.2015, 13:11   #2482
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 23 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Al Capone (4.5.2015), DiNDiNBrE (3.5.2015), dulezmaj (3.5.2015), Ekiman (4.5.2015), Fabriek (3.5.2015), Filip89x (4.5.2015), filpan (3.5.2015), fisfikus (3.5.2015), Game fever (3.5.2015), Helldiver (4.5.2015), JzmA (4.5.2015), Laza7 (3.5.2015), Leonida (3.5.2015), Lord Vucko (4.5.2015), markos807 (3.5.2015), Monarh (3.5.2015), neusatz (4.5.2015), Nikola16789 (4.5.2015), Red Marquis (3.5.2015), sloba (3.5.2015), sloba89 (3.5.2015), Stenmark (3.5.2015), tommy gun (3.5.2015)
Stara 3.5.2015, 13:34   #2483
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: GTA V za PC

Meni nakon poslednje zakrpe je pukao poslednji sejv, znaci kad ucitam- lik stoji rasirenih ruku u raspuklom svetu tekstura.. Ali ucitavanjem preposlednjeg sejva - sve radi kao podmazano, cini mi se bolji FPS (nisam merio)... Inace juce sam igrao 2h i na kraju sam skontao da ni jednu misiju nisam zavrsio Izgleda da sam se lepo zabavljao uletajuci u raaazne situacije po gradu...kul!
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2015, 13:42   #2484
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: GTA V za PC

@uros@3D

Meni je Trevor lik koji je ubačen da bi opravdao celo to nasilje koje Grand Theft Auto serijal prati.

Bezbrižno gaženje pešaka, nasumična pucnjava na sve što se kreće, ubijanje prostitutki posle seksa, sečenje udova, maltretiranja i sve ostale poganosti koje ste radili sa ostalim likovima kroz serijal. Ipak, svi likovi kroz ovaj serijal imaju neku savest koja ih po nekoj zdravoj logici koči u tim radnjama, ako se dovoljno uživite u igru. Iskreno, Majkl nije tip ličnosti koji će da pravi haos po gradu, ali je zato Trevor tu koji je napravljen kao mašina za prerađivanje mira u nasilje i haos.

Trevor mu dođe kao Begbi iz "Trainspotting"-a.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2015, 13:51   #2485
Monarh
Banned
 
Član od: 6.7.2013.
Lokacija: Monarhinja
Poruke: 914
Zahvalnice: 346
Zahvaljeno 241 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

E dame i gospodo, uglavnom gospodo, dama ni na vidiku, mada mi ovaj deximir miriše na damu, previše prefinjenih postova ja reših problem sa nestajućim teksturama na Windows 8.1 64bit, ko je na ovom sistemu, ima nade, nema potrebe vraćanje na 7.

Situacija je daleko od idealne, još je tu onih problemčića razne prirode, stuttering-a i tome slično ali sve se to da rešiti na ovaj ili onaj način, glavni problem sam rešio, a evo valja ga podeliti sa "svijetom" što se kaže, dakle, "without further adieu" ajmo na rešenje:

Primetio sam još i ranije kako mi GTA5.exe startuje u below normal varijanti u task manager-u, začudo se nisam time bavio od ranije, menjao sam proces na high pa sam tu činjenicu STARTNOG below normal potpuno zanemario. Elem, raspitujući se i dalje o pomenutom problemu (u pauzama Golf Club-a ) naišao sam na jednu sugestiju pisanja batch fajla za automatsko pokretanje GTA5.exe procesa u high priority-u bez ALT+TAB, ali ikakvog ALT+TAB-a dok je igra u radnom režimu!
Pomenuti batch mi nije pomogao, igra i dalje počinje na "below normal" u task manager-u, onda čačkajući tako po webu naiđem na ovo, a ko ima probleme sa neučitavanjem sveta, da skine koliko podhitno:

https://bitsum.com/processlasso/

Jedan fenomenalan programčić koji vodi računa o svim aktivnim procesima. Sad ide glavnica rešenja, NAKON POKRETANJA IGRE IZAĆI PREKO ALT+TAB NA PROCESS LASSO PROZOR, OZNAČITI GTA5.EXE DESNIM KLIKOM, IĆI NA PRIORITY CLASS, PA ALWAYS I OZNAČITI HIGH. (mogu se dodatni procesi poput GTAVLauncher.exe i PlayGTAV.exe spustiti istim principom na idle, da ne opterećuju dodatno). IDU DALJE VELIKA SLOVA VRATITI SE U IGRU I IZAĆI. ONDA POKRENITE OPET IGRU I GLEDAJTE KAKO SE SVET GTA V UČITAVA PRED VAŠIM OČIMA SA SVE DETALJIMA POPUT MAJSTOROVOG PIVA NA HLADNOM ASFALTU (ne videh samo koje je marke pivo, ali važno je da je ladno )

Ima još tu nekih dodatnih tvikova, bar kod mene na sistemu, za bolju optimizaciju, ali evo, ko ima probleme sa teksturama, pop-in-om, za mene koji sam sve živo probao, rešenje je lansirati GTA5.exe u high priority-u bez izlaska u Windows.
Monarh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2015, 15:49   #2486
Laza7
Član
 
Član od: 4.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 203
Zahvalnice: 86
Zahvaljeno 27 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Laza7 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Laza7
Određen forumom Re: GTA V za PC

Neko je stavio mene kao metu, ko me ubije dobija lovu. Stizu mi pretece poruke na mob . Kako da se izvucem iz toga ? Pricam za online.

EDIT: Ubili su me i sada nisam vise meta xD ! A neko je zaradio 7000 zbog toga...

Poslednja ispravka: Laza7 (3.5.2015 u 16:41)
Laza7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laza7 na korisnoj poruci:
miloshbg (4.5.2015)
Stara 3.5.2015, 16:49   #2487
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Predjoh je i ja. Main story mi se razvukao na dobre dve i po nedelje, damn fakultet

Sto se mene tice, sve je odlicno - prica, likovi (sva tri lika su mi odlicna i svaki je na svoj nacin interesantan, cak i psihopata trevor), MISIJE (ovo je ubedljivo najveci pomak u GTA serijalu, imao sam osecaj kao da gledam neki akcioni film), i naravno, optimizacija. Kad je izasao GTA IV, mislim da sam ga krsteno odigrao tek posle 1.07 patcha :O

Ono sto mi se nije svidjalo je to sto se auto vise nije mogao prevrnuti (tj. ne za trajno) i sto je previse izdrzljiv, odnosno unistenje automobila je losije odradjeno.

Kad smo kod kraja, mislim da su prve dve opcije odabrali samo oni koji su mislili da ce trecom
Spoiler za SPOILER:
Frenklin umreti umesto ove dvojice. Jednostavno, ne ide ni uz tok pricu ni uz lik Frenklina. Lik isao na Kineze da spasi Majkla i pomogao Trevoru da rokne onu bracu, a sad ce da ubije nekog od njih zbog pretnje debilcine Devina (retko iritantan lik)


Sve u svemu, GTA V je definitivno kod mene postavio visoku lestvicu za nadolazece Witcher 3 i Arkham Knight igre, s obzirom da su te 3 igre za mene najiscekivanije ove godine.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2015, 21:58   #2488
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: GTA V za PC

Gde se čuvaju slike koje uradimo telefonom?
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2015, 23:57   #2489
Monarh
Banned
 
Član od: 6.7.2013.
Lokacija: Monarhinja
Poruke: 914
Zahvalnice: 346
Zahvaljeno 241 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
neusatz kaže: Pregled poruke
Meni je novi update unistio igru... Sad imam stuteringa toliko da je neigrivo. A proguglao sam ceo net i nemam resenja...
Meni takođe, dobra im "optimizacija"
Monarh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2015, 23:59   #2490
Red Marquis
Član
 
Član od: 8.12.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 267
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 98 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
tommy gun kaže: Pregled poruke
Gde se čuvaju slike koje uradimo telefonom?
Tamo gde su ti i sejvovi. Prebaciš u drugi folder, dodaš .jpg na kraj. Windows Photo Viewer ne otvara, ali ACDSee, Irfanview ili šta već imaš hoće.
Red Marquis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Red Marquis na korisnoj poruci:
Laza7 (4.5.2015)
Stara 4.5.2015, 0:16   #2491
Monarh
Banned
 
Član od: 6.7.2013.
Lokacija: Monarhinja
Poruke: 914
Zahvalnice: 346
Zahvaljeno 241 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Dešava li se kome da mu se nekad ne učita komandna tabla u kolima? Ovo mi se posle poslednjeg patcha redovno dešava...
Monarh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2015, 1:45   #2492
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
Monarh kaže: Pregled poruke
Dešava li se kome da mu se nekad ne učita komandna tabla u kolima? Ovo mi se posle poslednjeg patcha redovno dešava...
Suzbijaju modove i first person kameru za onaj autenticni gta feel
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2015, 8:00   #2493
night
Veteran
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Niksic
Poruke: 842
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 99 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
Laza7 kaže: Pregled poruke
Neko je stavio mene kao metu, ko me ubije dobija lovu. Stizu mi pretece poruke na mob . Kako da se izvucem iz toga ? Pricam za online.

EDIT: Ubili su me i sada nisam vise meta xD ! A neko je zaradio 7000 zbog toga...
Imaš opciju da ti skinu bounty dal u meniju ili da pozoveš mors mutual nemogu se sjetiti
night je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku night na korisnoj poruci:
Laza7 (4.5.2015)
Stara 4.5.2015, 11:01   #2494
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Po meni Trevor dize ceo osecaj oko glavnih likova na visi nivo...Franklin i De Santa imaju svoje momente, pogotovu odnosi u familiji De Santa, sa druge strane najvise igram sa Franklin-om jer sa njim imam LS Costumes i jos par zanimljivih biznisa . Plus od njega napravih pravog play-boy-a nasvirana kola, nafurana odeca, smuvah vecinu onih striptizeta, a tu je naravnoi Chop.

Sa Trevorom pak letim, svercujem, dilujem, pravim haos sa borbenim avionom koji sam jelte "pozajmio'' od vojkse...divljam po Bone Country, ponekad zakacim podmornicu za helis i bacim se u dubine Pacifika...i naravno nerviram organe reda i mira XD

Sa Michael-om igram trenutno najmanje, doduse najvise bisnis-a i stock berzi imam upravo sa njim, jer mi je nekako logicno da covek koji uziva u ''zasluzenoj'' penziji moze da se bogati od firmi koje je ''posteno'' zaradio.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2015, 15:50   #2495
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Veoma lep detalj koji su ubacili je: Kad posle vožnje izađeš iz auta i čuješ kako nešto pucketa. Hladi se motor i izduvni sistem.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Porsche na korisnoj poruci:
Acahakler (4.5.2015), Laza7 (4.5.2015), malo blesav (4.5.2015)
Stara 4.5.2015, 15:54   #2496
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Da i ja sam to primetio, prelepo.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2015, 15:54   #2497
Laza7
Član
 
Član od: 4.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 203
Zahvalnice: 86
Zahvaljeno 27 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Laza7 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Laza7
Određen forumom Re: GTA V za PC

Zasto mi se daily objectives ne "updateuje" ? Tipa prekjuce sam resio sve tri stavke i dalje mi ne daju nove zadatke. Kako je kod vas ?
Laza7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2015, 16:11   #2498
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
Porsche kaže: Pregled poruke
Veoma lep detalj koji su ubacili je: Kad posle vožnje izađeš iz auta i čuješ kako nešto pucketa. Hladi se motor i izduvni sistem.
Ali zato odredjeni semafori nece da upale zeleno svjetlo z apjesake ako nema NPC-ova da cekaju sa tobom
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2015, 16:15   #2499
night
Veteran
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Niksic
Poruke: 842
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 99 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
Laza7 kaže: Pregled poruke
Zasto mi se daily objectives ne "updateuje" ? Tipa prekjuce sam resio sve tri stavke i dalje mi ne daju nove zadatke. Kako je kod vas ?
Bugovani su daily zadaci, ja odradim recimo nekoliko death mečeva a i dalje mi stoji uncheck...
night je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2015, 16:18   #2500
Laza7
Član
 
Član od: 4.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 203
Zahvalnice: 86
Zahvaljeno 27 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Laza7 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Laza7
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
night kaže: Pregled poruke
Bugovani su daily zadaci, ja odradim recimo nekoliko death mečeva a i dalje mi stoji uncheck...
Svasta... Meni cekirano sve, dobio sam rp i kes. I nista. Proslo 2 dana i ne stizu mi novi zadaci za resavanje... Kapiram da bi svakog dana trebalo da se pojavljuju novi.
Laza7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com