Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.2.2020, 18:24   #1381
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Ako ti je gameplay najveci problem, pusti neki screen lika, i opreme koju koristis. Tacno je da si u Morrowindu ekstra spor (i slab) na pocetku, ali se generalno posle mnogo brze kreces nego u nastavcima. Za razliku od Obliviona i Skyrima, Morrowind nema lvl scaling, pa zivotinje ostaju samo to, zivotinje, lik priblizno 20-og nivoa ubije bilo koju zivotinju iz osnovne igre za jednu do tri sekunde... Cliff Raceri svi osim zarazenih blightom ne bi trebali da prezive sneak shot iz luka.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2020, 18:28   #1382
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

@caine: Istini za volju, Gothic ne blista dijalozima, naprotiv. Nemci su operisani od bilo kog dijaloga koji nije u neposrednoj funkciji price. Sale, digresije i slicno, toga u Gothicu ima malo do nimalo. Ono sto je u Gothicu dobro je cvrsta prica, odlicno vodjen zaplet, realan svet, sa dnevnim aktivnostima gde se dinamika dana itekako postuje. Pri kraju prva dva Gothica zaista imas utisak da si deo necega znacajnog jer sredina itekako reaguje na sve sto se desava i ucestvuje u prici. U TES igrama uvek isti "meh" osecaj potpune irelevantnosti tvojih radnji u odnosu na svet iako je nominalni znacaj glavnog kvesta daleko veci za ceo svet u TES igrama nego u Gothicu gde je main quest u prvom delu npr od znacaja samo za kaznjenicku koloniju koja je relativno mala.


@Bascelik: koristim Dark Brotherhood armor, trigerovan Tribunal ali to tek po zavrsetku main questa (sa ubicom nisam imao nikakvih problema, bio je gotov za minut) - to je za level 10 i vise nego dobar laki oklop, imam par enchanted jednorucnih maceva i bodeza sto celicnih sto srebrnih (one handed mi je main skill ebg, to sam do sada gurao), stit ne znam koji, prilicno obican (ali vrlo efikasan jer sam ulagao u tu granu razvoja lika), Posto sam agent imam sasvim dobre osobine govornistva sto dobro dodje. Nevidljivost (korisna u pojedinim situacijama za prosunjavanje bez interakcije ali je za pickpocketing beskorisna). Adrenaline rush imam jer sam Redguard.. (tek par puta video vecu korist od toga). Redguard agent je dosta bolji izbor od kilavog tamnog vilenjaka na pocetku (i sa dark elfom imam oko 10-15 sati igre). On jeste magijsko stvorenje i u mage gildi prolazi brzo i lako ali brate, kilav je uzasno, agility slab, bar na pocetku.
Marksman vestine mi nisu bas sjajne i u dilemi sam da li da guram luk i strelu ili destruction/conjuration magic, kontam da bi se obe magic grane vise isplatile. Za 20 sati u igri mogao sam i vise da doguram ali nekako mi je lepse da istrazujem svet i ne namicem level po svaku cenu, zato sam valjda jos na 10 levelu.

Gledao sam da izbegnem da razvijam klasicnog mage lika i klasicnog tesko oklopljenog fajtera. Na pocetku igra i ne daje mnogo izbora, imas da se nabadas sa cudovistima one handed tj two handed i tacka. Cak ni moj magijski orijentisani dark elf najcesce to nije mogao da izbegne.


Citat:
Cliff Raceri svi osim zarazenih blightom ne bi trebali da prezive sneak shot iz luka.
Verovatno, ali ne na 10 levelu, nabadao ih macem ili gadjao strelama. Najefikasnija protiv njih je magija. Uspeli spell je uvek pogodak pa dark elf uz dobar destruction magic (bilo koji od spellova) prolazi super i sa level 4 dok redguard ima da se nabada nesto duze sa njima, jos ako je fetigue u bunaru (sto je veoma cesto slucaj kada se istrazuje a ovaj se spusti odozgo) nabadanje traje i duze.

Poslednja ispravka: Laskaris (22.2.2020 u 19:25)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2020, 18:57   #1383
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Po meni, najveći kvalitet Gothica je uverljiv, brižljivo izvajan svet. Istraživanje mi je bilo mnogo interesantnije nego u TES naslovima.

Međutim, pre recimo tri godine ponovo sam počeo da igram nekada omiljeni Gothic 2, i smorio sam se negde na pola (u Jharkendaru). Izgleda da su to, bar za mene, igre za jedan prelazak, jer kad uđeš u štos sve postaje repetitivno, od borbe do strukture quest-linija (bar glavnih). Mislim, iako ranije nisam igrao Night of the Raven, stigao sam u Jharkendar, video da je opet ista priča, dve (ili tri, sad ne pamtim) nezanimljive suprotstavljene frakcije, koliko pamtim gotovo identična borba... znači veliki deja vu osećaj, ista priča kao u Korinisu i okolini, samo praktično drugi skin. Igra mi je postala laka i banalna, i tu sam prestao da igram.

Priča možda jeste dobro vođena, ali meni je bila na istom nivou kao dijalozi, znači, prilično neupečatljiva. I takvi dijalozi u Gothicima su mi bolji nego oni u Morrowindu i Oblivionu, svakako imaju više "ličnosti", ali celokupni kvalitet scenarija u Gothicima je na prilično niskom nivou. Samo okruženje je načelno zanimljivo (posebno u kecu, zatvorenička kolonija), ali to pre doprinosi uživljavanju u inače prilično uverljiv svet, nego što ima neku, nazovimo literarnu vrednost.

Štajaznam, imaju te igre svoje kvalitete i neki specifičan šmek (Khorinis je recimo jedan od najboljih gradova u roleplay naslovima), ali po mom mišljenju ima mnogo, daleko boljih RPG-ova. Gothici jesu vrlo dobri, drago mi je što sam prešao te igre kad su bile aktuelne, ali sad uopšte nemam razloga da im se vraćam.

Poslednja ispravka: caine (22.2.2020 u 19:07)
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2020, 19:23   #1384
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Replay value TES igara je veci, tu nema sumnje jer svet je ogroman - ako si u stanju da podneses puno fetch i kill'em questova.
Za Gothic se slazem, scenario nije neko cudo ali je prica sjajno vodjena a svet daleko realniji od bilo cega sto je Bethesda napravila. Jbt, udjes nekome u kucu vadi mac da te istera. Nisi kucao nemas ni prava da udjes, doduse i ne mozes da kucas ebg
U TES igrama udjes tj provalis nekom u kucu ogulis je do zidova i ako te nije video sta radis (jer imas dobar "stats" jelte) jos i popricas sa domacinom iako si mu nepozvan usred sobe u pola noci. Ubistveno za imerziju, svi cemo se sloziti. Bas zato izbegavam klasicne provale u TES igrama, potpuno neubedljivo deluju - ko je igrao Thief 1, 2 i 3 zna sta je dobra "provalnicka" igra.

Poslednja ispravka: Laskaris (22.2.2020 u 19:31)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2020, 19:23   #1385
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
@caine: Istini za volju, Gothic ne blista dijalozima, naprotiv. Nemci su operisani od bilo kog dijaloga koji nije u neposrednoj funkciji price.
Istina, dijalozi su loše napisani (ili loše prevedeni na engleski), ali nekako je uvek bilo zanimljivo razgovarati sa likovima jer oni aktivno učestvuju u priči.. pogotovo kada se iznenada nađu na nekoj lokaciji gde ih ne očekuješ. To je često bio slučaj sa Dijegom, Gornom i ostalom družinom.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2020, 19:27   #1386
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

@nameless: igrao sam igre i u originalu na nemackom, posto ga tecno govorim. Isto je. Da, ta neocekivanost je pojam za TES igre. U njima su svi zakucani za svoje pozicije i ne mrdaju iz sobe dalje od predsoblja a ako i mrdnu mrdaju napolju u radijusu od 50 metara. U Gothicu za pricu relevantne NPC-ove nalazis na raznim mestima u svetu igre sto je ekstra promena.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2020, 20:04   #1387
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
imam par enchanted jednorucnih maceva i bodeza sto celicnih sto srebrnih (one handed mi je main skill ebg, to sam do sada gurao), stit ne znam koji, prilicno obican (ali vrlo efikasan jer sam ulagao u tu granu razvoja lika)
Obrati samo paznju da ne postoji one handed skill, short blade ili long blade (bar kad su seciva u pitanju), tako da short sword i bodezi spadaju u jednu kategoriju, jednorucni longsword i 2h macevi u drugu. Mada bodeze generalno ne bi preporucio, jer su najlosije oruzje u igri, pored stapova i onih raznih strelica i zvezdi za bacanje, bar u startu, ima solidnih bodeza kasnije, mada je i dalje short blade najlosiji skill sto se tice borbe prsa u prsa.

Moj ti je savet da na samom pocetku pare iskljucivo trosis na trening, za razliku od Obliviona i Skyrima, u Morrowindu mozes da treniras koliko hoces, tj. dok imas para, i naravno limit NPC-a koji te trenira. Pomaze dosta na samom pocetku, posle nije toliko bitno.

Za Fatigue, nije lose da nosis napitke Restore Fatigue, ili magicnu opremu koja radi isto.

Poslednja ispravka: Bascelik (22.2.2020 u 20:12)
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2020, 20:16   #1388
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

@Bascelik: ma znam, to sam jos u prvih par sati skapirao. Na oklop i oruzje nisam dao zutu banku, sve pare sam spucao na treninge. Oruzje sam sto dobio sto pokupio. Oklop sam skinuo assasinu i od tada ga samo popravljam. Treba izdrzati gnjavazu borbe do 15-20 nivoa tada je kapiram sve mnogo bolje. Vidim da ima zanimljivih resenja, levitiranja i napucavanja odozgo..to je dobra taktika za ranged combat. Ali ne verujem da pre 15 levela kao Redguard trenutno bez marksman vestina i destruction magije mogu da racunam na nesto od toga.
Nosim pun inventar raznoraznih bocica kad izadjem iz veceg mesta, ali znas kako je, kad si u divljini i istrazujes, ponestane relativno brzo tih napitaka. Ima izuzetno nezgodnih delova mape, gde naselja i nema, a cudovista koliko hoces. Ako ne znas kuda si posao i sta tu radis, bolje je da se vratis nazad pa kad se izlevelujes dodjes opet da lunjas okolo.

Poslednja ispravka: Laskaris (22.2.2020 u 20:27)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2020, 20:52   #1389
Schwabsteiger
Član
 
Član od: 19.1.2011.
Lokacija: Pancevo (Raccoon) City
Poruke: 342
Zahvalnice: 155
Zahvaljeno 115 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

@Laskaris:
Fatigue zaista ume da bude problem na startu i na tim nekim početnim level-ima, ali se to kasnije jako lako da rešiti. Jedno od efikasnijih rešenja je da se pozabaviš malo enchant-ovanjem (kada budeš bio u mogućnosti ofc) i enchant-uješ neki ring ili amulet sa constant restore fatigue spell-om (naravno, ovo podrazumeva da imaš kvalitetniji soul gem i item koji enchant-uješ zarad boljeg efekta) koji će ti restore-ovati fatigue svake sekunde. Kad to budeš odradio, fatigue loss ti više neće predstavljati nikakav problem
Takođe jako korisna stvar je i Mark/Recall combo koji ti stvara mogućnost neke vrste fast travel-a, pogotovo ako se "useliš" nekom od NPC-eva u kuću i želiš da skupljaš iteme zarad kasnije prodaje. Ako često pickpocket-uješ i lockpick-uješ, onda bih ti definitivno preporučio korisćenje što boljeg Chameleon spell-a umesto Invisibility-a jer je mnogo korisniji i bolji za stealth igranje, baš iz razloga što spell ostaje aktivan čak iako razgovaraš sa nekim, otvaraš vrata/chest ili uzimaš neki item.
Ovo su zaista jedne od krucijalnijih stvari koje bih preporučio svakome ko igra igru prvi put, jer će mu olakšati mnogo toga u igranju. Ima tu još gomilu rešenja za svakojake probleme koje te mogu zadesiti u igri ( i baš iz ovog razloga i obožavam Morrowind, jer eto primera radi, same Enchanting i Spellmaking mehanike su tako dobro i dublje odrađene od bilo koje druge TES igre, da bukvalno možeš da se poigravaš i praviš spell-ove i efekte kakve poželiš, a koje ti mogu mnogo pomoći u raznoraznim situacijama.
Schwabsteiger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2020, 7:25   #1390
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Preporucio bih pocetnicima barem jedan ofanzivni skill da bude 40 na pocetku igre. Long blade ili blunt, po mogucstvu. I paziti na fatigue, kada je nizak dosta je teze udariti neprijatelja. Alhemicari ce preporuciti najlaksi nacin za spravljenje napitaka za staminu (I kako se najlakse obogatiti spamovanjem alhemije) ali ja nikada nisam koristio alhemiju.
Dokle god je skill 40+ a stamina relativno visoka, borbe ce biti lake i bez puno promasivanja.

Sto se tice kvestova, oni su meni uvek nesto usputno a ne srz igre. Tako sam i Skyrim igrao par godina pre zavrsetka glavne kampanje. Morrowind je odlican za istrazivanje jer je garantovano da cete svaki put otkriti nesto novo. Ili "osetiti" neki predeo drugacije. Recimo, godinama sam izbegavao Vivec city jer mi nisu lezali oni kantoni i silno trcanje po njima. Odlazio sam samo po potrebi. Odnedavno moi lik zivi u jednom malom apartmanu sa pogledom na lebdeci mesec i obozavam da provodim vreme u Vivecu, citajuci knjige izmedju avantura. Ili recimo Redoran naselja sa onim prostranim kucama nacinjenim of dzinovskih izumrlih kraba. Pre su mi bili meh a danas totalno kul. Redorani su kao nekakvi space samurai.
Inace politika u Morrowindu je dosta kompleksnija, ako se citaju svi dijalozi I knjige, shbata se da je u toku pravi mali rat izmedju velikih kuca Dunmera, te Tribunala i kulta Nerevara itd.

Jos jedna stvar, igra je u mnogome "osakacena" (mada i kao takva je odlicna a meni najbolja). Recimo kompletan Imperial Cult je trebao biti daleko kompleksniji I ostavljen za expansion pack, ali nije bilo vremena jer je Bethesda tada bila na ivici bankrota.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2020, 8:57   #1391
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Hvala na sugestijama. Zaista, kako vreme odmice sve je lakse igrati ali ipak se mora priznati da gameplay sto se tice combat sistema nije jaca strana igre. Dizajn Viveca...repetitivnoscu podseca na Novi Beograd i blokove. Koliko god se dobro u blokovima snalazio i cak ih i voleo (rodjen i odrastao) toliko je repetitivni i dosadni dizajn Viveca zamoran u igri. Jedva cekam da izadjem iz njega kad god imam nekog posla tamo.

Igra dopusta prelaz iz npr Redguard agenta u neku vrstu maga ali Redguardu definitivno treba vise vremena u pravcu magije nego npr Dark Elfu. Kvestovi su poceli da bivaju nesto bolji iako su fetch ili kill kvestovi svi odreda. Prilicno je lako resiti konfliktne kvestove bez losih posledica po sebe tj ostanak u obe gilde - taunt pa kill tu resava problem u vecini situacija. Pojedini Thieves guild kvestovi zahtevaju solidno visok security inace ih je nemoguce zavrsiti, cak ni pomocu skrolova tj magije ili lockpickinga uz visok luck bonus. To znaci da je istovremeno blago guranje dijametralno razlicitih osobina tokom razvoja lika gotovo nemoguce. Uz puno novca naravno da moze - to je i mana vecine RPG igara, novcem mozes da kupis sve.

Boots of Blinding Speed mogu da se koriste bez dodatne magije-enchantinga prateci minimapu u uglu, ali to je iznudjeno "tehnicko" a ne elegantno iz igre resenje. Videcu da enchantujem neki predmet protiv tog slepila.

I pored meni prilicno nedopadljivog dizajna (navjise mi se dopada dizajn Caldere i slicnih mesta, tamo cu da se naselim ako se moze) i, bar na pocetku, zamornog borbenog sistema, igra ima nekog kvaliteta koji tera na igranje dalje. Best RPG ever? Za mene ne, ali moze da se igra.

Poslednja ispravka: Laskaris (25.2.2020 u 10:50)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2020, 11:30   #1392
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Boots of Blinding Speed mogu da se koriste bez dodatne magije-enchantinga prateci minimapu u uglu, ali to je iznudjeno "tehnicko" a ne elegantno iz igre resenje. Videcu da enchantujem neki predmet protiv tog slepila.
Napravi resist magicka 100% za 1 sekundu. Treba ti samo da resistujes blind kad ih stavis.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
Laskaris (25.2.2020)
Stara 25.2.2020, 11:31   #1393
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Caldera je sjajan gradic a mozes se komotno useliti u Ghorak manor, medju onim orcima, a tu je i Creeper. Cak mozes ukrasti bilo sta bez kazne. Samo nemoj pobiti orke jer je jedan clan deo jednog vrlo zanimljivog kvesta..

U sustini Morrowind uvek igram uz blagi roleplay. Nista spektakularno ali dovoljno da se unesem u pricu I opravdam pojedina ogranicenja. Recimo posto volim lawful good paladine, nikada ne kradem, podmicujem niti ubijam nevine ljude. Sa solidnom pozadinom karaktera igra je zanimljivija.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Guerrinus na korisnoj poruci:
Laskaris (25.2.2020)
Stara 25.2.2020, 13:44   #1394
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Pa naravno da roleplay treba igrati, inace se zanr ne bi zvao tako. Combat system mu je jbni rollplay ali ok, za to vreme valjda je bilo jos prihvatljivo. Mada su podjednako stare igre imale bolji sistem - Gothic npr.
Ja u igri lupam samo quicksave (ok, autosave se radi automatski pri odmaranju) i ne vracam se nazad posle neke odluke - ucinio sam onako kako sam smatrao da treba (roleplayed) i nema nazad, zivim sa posledicama svojih odluka.
Ako bi se igralo bas ono lawfull good - nema sanse proci lep broj thieves guild kvestova. Ja gledam da ne kradem u igri, osim kad bas bas moram, da ne ubijam nevine. OK, ubio sam par "nevinih" ali u okviru kvestova, ne mogu da kazem da mi se to dopalo - zato sam se i zalio na rigidan sistem dodeljivanja kvestova. Od jednog lika dobijas kvestove samo sekvencijalno. Nenasilni pristup prema "nevinim" NPC-ovima je, da bi se zavrsio kvest, cesto nemoguc. Onaj prefrigani kajit se pravi lud oko onih dwemer artefakata - da bi nenasilno resio kvest neophodne su nestvarne (za taj nivo tako rano u igri) stealth vestine. Ne resis taj kvest moras da trazis u istoj gildi kvestove na tri druga mesta do kojih jos treba i stici a preslab si u igri. Najlakse je (bar na pocetku) ufurati se u mages guild - kvestovi su dosta jednostavni, nekonfliktni i primereni ranom razvoju lika. Thieves guild kvestovi su za nizi stepen razvoja lika veoma zahtevni da bi se igrao lawfull good pristup... (a i kontradiktorno je ebg, lawfull good a krades)

Poslednja ispravka: Laskaris (25.2.2020 u 19:12)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2020, 14:31   #1395
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

O tome sam bas pisao na prethodnim stranama, igram Morrowind maltene od izlaska a nikada nisam ni prisao thieves guildu, kamoli se uclanio. Jednostavno nemam potrebu za kradjom i slicno jer igra nudi toliko prostora.

A u situacijama kada treba da iznudim novac (recimo u onom baru u Suranu) koristim high speechcraft i personality. Sa visokim personalitijem cesto me i banditi ne napadaju ili im treba vise vremena da postanu agresivni.
Isto tako nikada nisam koristio enchant, pravio spellove, razvijao alhemiju..
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2020, 9:02   #1396
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Heh, Thieves guild kvest kada treba ukrasti onaj bodez u sedistu mages guild-a Ald'Ruhn-u je malo cudan. Otisli svi, treba da ukrades bodez u chestu koji je lock level 75... to je sve ok ali je totalno bez veze da ovaj kvest izgleda nema neki vremenski limit. Mages guild ostaje prazan i posle deset dana. Hoce li se carobnjaci vratiti ikada ili se ceka da uspesno ukradem taj bodez pa da se vrate? Ako je tako zaista je prilicno tupavo. Da ne pominjem da se tako blokira dobijanje svih kvestova od mages guild-a iz Ald'Ruhna. Jos nisam naisao ni na jedan jedini kvest koji mozes da "fejlujes". Moras da ga resis na neki nacin ili je progres po toj kvest grani (dobijanje sledeceg kvesta od te osobe) blokiran. Mogli su da stave bas da neki bude i takav, bilo bi uverljivije. Pathfinding cudovista je cesto presmesan, imaju tendenciju da se zaglavljuju na liticama, oko saobracajnih znakova...

Poslednja ispravka: Laskaris (27.2.2020 u 9:12)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2020, 15:01   #1397
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Morrowind

Meni je Moon and Star quest jedan od najboljih questova u istoriji cRPG.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2020, 15:28   #1398
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Ovaj?
Spoiler za Quest:


Isto.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
mvasic (27.2.2020)
Stara 27.2.2020, 17:57   #1399
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Morrowind

^Taj
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2020, 16:02   #1400
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Koliko sam tumarao Vvardenfellom u potrazi za pecinom, ali isplatilo se na kraju. Definitivno u tom trenutku cela prica dobija na dramaticnosti.

Moji omiljeni kvestovi:

Dreams of a White Guar - tako mali ali sladak detalj koji obogacuje igru bajkovitoscu..

The Necromancer of Vas - opet, nista posebno ali ona mlada dunmerka clanica Buoyant Armigera sa kojom saradjujemo u ciscenju dungeona od nekromansera mi je bas kul. Voleo bih da je duze u igri I da je potencijalni follower..

Battle at Nchurdamz - Gde lovimo onog daedrota sa zenskom ratnicom koja ima jedinstveni dijalog. (ovog bi verovatno bilo vise da je Bethesda imala vise vremena na raspolaganju).

Mysterious Killings in Vivec - Ovaj kvest me je bas istripovao prilikom prvog igranja. Malo igre detektiva, misteriozni ubica..

Ima jos mnogo toga, ovo mi je prvo palo na pamet. Za razliku od vecine meni su kvestovi u Morrowindu najomiljeniji.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Guerrinus na korisnoj poruci:
mvasic (28.2.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
elder scrools, morrowind

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com