Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.8.2020, 1:46   #1421
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Upravo odgledao najnoviji OpenMW update, svaka im čast šta su sve već odradili. Sviđaju mi se i komentari a ovaj je pobedio:

Citat:
In like five years, I'll be sitting in my room, just finished installing all my immersion mods and (full Tamriel) world mods, with a feature complete release of OpenMW. I will open the mini fridge I bought for that exact purpose (with a tag on it, reading "open in case of OpenMW 1.0.0"), and get myself a beer. I'll ready the piss bottle, and the hot pockets. I will lock every door in my house. And then, finally, I will play Morrowind until I die of natural causes.
Ovako otprilike i ja planiram provesti jesen i zimu svog života. Neverovatno da planiram nabavku jake mašine sa kojom ću kao igrati Starfield i TES6 a na kraju ću završiti uz Morrowind sa svim Tamriel ekspanzijama, dodam možda neke ispeglane vanila teksture i nema šta tu dalje da se priča. Iako sumnjam da će završiti ekspanzije za pet godina, već sada ima dovoljno materijala da se izgube meseci igranja.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Guerrinus na korisnoj poruci:
mvasic (11.8.2020), perablenta (11.8.2020)
Stara 11.8.2020, 11:53   #1422
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

OpenMW + normal maps teksture + Vtastek shader:

https://m.youtube.com/watch?v=B_GDWthyIV0

Nekoliko dobrih videa na ovom kanalu gde lik luta Morrowindom, bez komentara, a ovaj sam nasumično izabrao. Mislim da ću probati ovu kombinaciju na novoj mašini, ne izgleda loše, osim možda malo presaturisano.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2020, 7:42   #1423
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Završiću ovim tekstom serijal postova, makar na neko vreme jer avaj, posao zove. Ovo je slobodan prevod teksta koji sam napisao pre nekih 5, 6 godina, kada sam planirao napisati serijal putopisa kroz Morrowind, a ovaj je inspirisan mojim lutanjem kroz severni arhipelag.


U poslednje vreme često posećujem Šeogorad. Nekada to beše moj najnepoželjniji region, ali ne više. Jednostavno otplovim do mirne luke Dagon Fel-a i tumaram naokolo, upijajući svežinu usamljenog, ribarskog sela. A po silasku noći pogled mi privuku jedva primetni odsjaji aurore preko dalekog severnog neba, dok ispred umorne siluete napuštaju luku, ulegnulu i lelujavu, razglabajući o još jednom danu provedenom u ribolovu. Nordi su čudnovata sorta, a najčudniji su možda Nordi Dagon Fel-a. Naime, ima neke preteće iskre u pogledu rogobatnih severnjaka, obavijene tananim plaštom sumorne samotnosti, a lokalni Nordi, ćutljivi ribari Dagon Fel-a, nalik su okolnim stenama što izviru iz mutnih plićaka, oštri, nebrušeni, opasni, bez ijedne reči. Jedini zvuci koji iz njih proističu jesu zvuci talasa i kiše, što se o njih lome.

Kasnije, nakon što je noć dobro ulegla, ispunivši slankastom tminom i najstidljiviju pukotinu u steni, odmaram u krčmi "Kraj Sveta", i zaista osećam da sam tu, na kraju sveta, van rukohvata svih političkih i religijskih naglabanja koje more ostatak Vvardenfell-a. Ovde u iznenađujuće tihoj gostionici, dok pijem gustu medovinu, um mi i dalje okupira vizija lepršave aurore. Dremam tu, na stolu, i duhom lutam u savršenom polu-miru hrapavog smeha nekolicine prisutnih, pripitih Norda, smehu koji se lenjo razliva po krčmi i stapa sa šumom kiše koja neumorno kucka po razmazanim prozorima.

Mora biti da imam i ja kap nordijske krvi u sebi, kad me tako privlači pusta daljina regiona, i njegova suptilna melanholija iskazana nemo, kroz prisustvo drevnih ruina. Od sakralnih Veloti struktura među čijim su se zidinama pojale pokorne reči proroka Velota i mistične himne živog boga Vehka, preko oštrih, metalnih kula Dvemera, zvezdobrojaca nekih starih, izbrojanih dana, pa do amorfnih, skarletno-sivkastih dedričkih hramova čija antigeometrija asocira lavkraftovsko ludilo, istorija Šeogorada je haotični kolaž večne nestalnosti, ispunjena naslagama različitih epoha i tradicija koje tako sakupljene, proizvode čudnu, eteričnu notu tamrielske simfonije bez vidljivog početka i kraja.

Uz prvu svetlost zore napuštam selo i polazim dalje, na sever. Severno, najsevernije, do obala Mora Duhova, gde se nadam osetiti tačku kraja, i spajanja Vvardenfella sa prostranstvom severne misterije. Nalazim pečurku veličine drveta kako se naginje, tu na obali, ogledajući se u tamnoplavom, šljinkovitom plićaku. Krijem se, od lenje jutarnje kiše, ispod njene modre kapice i zamišljam udaljene, ledene obale Atmore, tog carstva mita i legendi koje se stidljivo pruža iza horizonta, pod ognjenim plaštom aurore. Vulkanska aktivnost crvenog kolosa dopire i ovde. Umesto snega i leda, Šeogoradom vladaju tople, ispucane stene, gola oštra trava i prerasle, vlažne pečurke. Toplota je skoro neprirodno prisutna, obavija se vlagom oko tela poput nevidljivog prekrivača. Vazduh je bogata smeša egzotične soli, drevnog, finog pepela, sveže jutarnje vlage i sočne gljive, prokuvana dubokom magmom i servirana mlako, nakon hlađenja atmorskim vetrom. Ta opijenost čula je opasna, jer je čitav arhipelag prožet opasnošću.

Omamljen i sam, tu na obali, instinktivno se budim ozaren citrinskim suncem dubokog popodneva, svestan opasnosti koja vreba pod svakim kamenom. Osvrnuh se, ali oko mene je tada bila jedino tišina.

Da, drevni vampiri ovde zaista love usamljene, nesmotrene putnike pod plaštom zvezdanog neba, nekromanseri, dobro skriveni u svojim učmalim jazbinama izvode profane rituale dok se ludi obožavaoci dedra mole svojom demonima. Da, svi oni Šeogorad nazivaju svojom domom. Ali očarani aurom regiona duboko zaspalog u kasno popodne, barem na momenat, svi bejasmo u miru, jedni do drugih. Ovde, na kraju sveta.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Guerrinus na korisnoj poruci:
Bascelik (12.8.2020), Krilce (12.8.2020), perablenta (12.8.2020), Psychon@ut (12.8.2020), Skenderevo (12.8.2020), voodoo_ (12.8.2020)
Stara 12.8.2020, 8:53   #1424
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

OpenMW je zanimljiv projekat, za poshtovanje ali jos nije 100 posto upotrebljiv. Efekti prozirnosti vode i senki i refleksija na vodi i dalje zahtevaju puno resursa procesora, menjanje daljine za isrctavanje sveta cesto izaziva pucanje tekstura i glitcheve (OK, to se jos uvek radi preko ini falja pa kapiram da nije zvanicno podrzano). Mislim da OpenMW zapravo vise ima u fokusu "vanila iskustvo" tj da se igra sa daljinom iscrtavanja sveta iz vanila verzije.

Poslednja ispravka: Laskaris (12.8.2020 u 9:09)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2020, 12:37   #1425
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

U trenutnoj verziji 0.46 dostant view je u eksperimentalnoj fazi. I dok je povećana daljina dobra za skrinšotove, mislim da je vanila pogodnija za igranje.
Znao sam da igram sa ucrtanih 20+ cell-ova pa sam svako malo stajao i divio se pogledu, umesto da igram. Suviše odvraća pažnju pa sam spustio na oko 3 ili 4 cell-a i to mi je sad idealno.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2020, 19:31   #1426
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Morrowind

Novi skywind gameplay demo
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
Bascelik (16.8.2020), BigYak (14.8.2020), Krilce (15.8.2020), perablenta (14.8.2020)
Stara 24.8.2020, 8:58   #1427
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Od nekog ko je na Skywind gledao sa gađenjem, moram priznati da mi sada deluje sve to vrlo simpatično. Drago mi je da će Skyrimovci imati prilike da, makar ovako, u vidu Skyrimu moda, osete miris Vvardenfella.

Da li su svi vanila dijalozi u kompletu "pričljivi"? Ako da, onda je to zaista za svaku pohvalu s obzirom koliko tu ima teksta.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2020, 14:15   #1428
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Ne znam da li je bilo, ali još skupljam vilicu sa poda.

M2020
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2020, 14:25   #1429
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Morrowind

Kasnis jedno 5 godina najmanje
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2020, 16:23   #1430
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Izgleda da je video skinut.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2020, 16:58   #1431
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Morrowind

Kad ukucas na jutubu morrowind 2020 ima. Al' ne razlikuje se nista preterano od mgso-a koji je masu mator.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2020, 17:02   #1432
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Morrowind

If I only had 3 lifetimes to spare...

perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2020, 21:01   #1433
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Kad ukucas na jutubu morrowind 2020 ima. Al' ne razlikuje se nista preterano od mgso-a koji je masu mator.
Bogami ne bi bilo lose preci opet neki overhaul, Morrowind je i dalje klasa u odnosu na 99% igara koje danas izlaze.

Pero, za sve lepo ima vremena.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2020, 7:34   #1434
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Kad ukucas na jutubu morrowind 2020 ima. Al' ne razlikuje se nista preterano od mgso-a koji je masu mator.

Neverovatno šta je mgso uradio još 2012-e. A mnogi ga danas toliko blate.

@Krilce - Izašao skoro novi Rebirth, ako si na tako nešto mislio.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2020, 10:08   #1435
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Kasnis jedno 5 godina najmanje
Auuuu, zar ima toliko kako nisam pratio temu??!! Ovaj video mi izašao kao predlog, videh 2020, pa mislio da možda nije bilo...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2020, 11:44   #1436
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Morrowind

Oni svake godine izbace Morrowind 20xx, a razlike su nema ih
Meni je tu najveci problem sto vidim da noc jos nisu napravili krsteno, ambijentalnog osvetljenja nema a direkciono od meseca je tu, pa na jednu stranu sve vidis kako treba, na drugu je sve pitch black.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2020, 2:49   #1437
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Sheogorad Groves of the North - Sjajna prerada severnog regiona Šeogorad koja kombinuje arktički duh Solstheima sa vulkanskim predelima Vvardenfella, četinari, snegom prekrivene džinovske pečurke, nove tamnice...:

https://m.youtube.com/watch?v=eNIEDp3n-PA
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Guerrinus na korisnoj poruci:
Skenderevo (24.9.2020)
Stara 8.7.2021, 10:49   #1438
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Morrowind

Kome se opet igra Morrowind a ima neki pristojan android telefon moze da proba OpenMicroWave (google play, sajt) koji je fork OpenMW-a namenjen android telefonima. Na P40 pro na max draw distance u 2640x1200 radi na uglavnom preko 60fps sa povremenim dipom na 40.


Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
voodoo_ (24.11.2021)
Stara 24.11.2021, 7:49   #1439
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

https://www.youtube.com/watch?v=Yj6j...l=Mr.Moonshine

Morrowind danas može izgledati i ovako pod uslovom da imate infinite znanje, tehničke mogućnosti ali i vremena, živaca, i volje da provede najmanje jedan ceo dan (najverovatnije i dva) u modovanju. Ja, izgleda, nemam znanja, jer sam proveo poslednjih nekoliko dana u bezuspešnom pokušaju da modujem Morrowind, i da izgleda kao na datim primerima.
Pratio sam razne instrukcije, vodiče, korak po korak, ali uvek se potkrade neki gamebreaking error. Pa sam prešao na OpenMW, voljan da naučim kako se moduje, isto tako prateći instrukcije...

Modovanje Morrowinda je postalo isuviše komplikovano i zahtevno. Moraš maltene biti programer i imati pozamašan višak vremena. Svi su pljuvali po MGSO 3.0 ali je te drevne 2012. bio bog i batina. Jednostavno skineš paket, klikneš exe i sam te vodi kroz instalaciju. Za dvadesetak minuta imaš frišku modovanu igru spremnu za igranje.

Ovo danas te duhovno i mentalno iznuri. Imam utisak da svi ti youtuberi koji predstavljaju teško modovane Morrowinde i Skyrime zapravo i ne igraju više te igre, već se sve svelo na puko prezentovanje i hvaljenje. Ne znam, takav stičem utisak. Zato želim svim autorima tih iscrpnih, detljanih vodiča za modovanje Morrowinda a na kojima sam gubio vid, kosu i kilažu, da se nose tamo odakle su i došli, u tri lepe materine.

S tim u vezi, ne razumem zašto Bethesda ne reizda Morrowind (kao što to radi sa Skyrimom), ja sam spreman da platim punu cenu za Morrowind kao što je na postavljenm snimku.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2021, 9:37   #1440
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Meni ovo modovano ni ne liči na Morrowind, odnosno previše liči na Elder Scrolls Online: Morrowind koji ima potpuno drugačiji "vajb".
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
DeCoy (24.11.2021), Guerrinus (24.11.2021), Leonida (24.11.2021)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
elder scrools, morrowind

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com