Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.3.2010, 0:31   #221
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom

Odlicno, sigurno cu probati! Mene uglavnom jezik kochi, ne toliko oko chitanja nego oko zadavanja komandi, vjerovatno treba i iskustva malo... Mada, opet, na pocetku moze posluziti i pomoc walkthrougha.

Ja bi volio da odigram prve 3 Zork npr... Ocekivao sam da cu ih naci na ovom sajtu za Spectrum, ali igre uopste nijesu izlazile na toj platformi, vec za Atari, Commodore, Mac i Amstrad...

Ako imate preporuka za nesto sto mislite da su zaJista jaki txtovi, literalne vrijednosti... Shoot!

Btw... Evo nasao sam ipak nesto...

http://www.xs4all.nl/~pot/infocom/

Poslednja ispravka: Shlaymara (25.3.2010 u 1:01) Razlog: Spajanje postova
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2010, 1:08   #222
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Da, Infocomove avanture vaze za najbolje, mada ih ja nisam igrao. Nisam ja igrao mngo txt avantura, ali za onaj Anchorhead garantujem. Moderni parseri mogu da razumeju dosta reci i mnogo su laksi za koriscenje od starih tekstualnih avantura i ne bi trebalo da se igra sa resenjem. Od tih starijih mogu da preproucim Wolfmana (c64) jer zaista ima fenomenalne tekstualne opise.
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2010, 1:20   #223
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

...evo, nadjoh i online... Par prvih pasusa djeluju zaista obecavajuce!

http://www.ifiction.org/games/play.p...=231&mode=html
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2010, 15:49   #224
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
Neki vas izbor, indy avantura!
Od AGS avantura Cirque De Zale i Al Emmo su mi neke od najsmesnijih

Cirque De Zale je uradjen sa manjom produkcijom od Al Emma i ovih drugih spomenutih indy velikana ali je genijalno napisan za ljubitelje Simon The Sorcerera i slicnih komicnih igara

Poslednja ispravka: dijego_ (25.3.2010 u 18:28)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2010, 18:28   #225
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Jos samo jedan komentar za getawayblues-a: nekako je bezveze igrati u okviru browsera - mnogo je lepse iz Frotza kada se igra preko Fullscreen-a
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2010, 20:01   #226
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Pjana napisao u PA:
Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Ja da sam igrao avantura vremenski koliko si ti blejao u ovoj temi, presao bih sve sto ima da se predje , ukljucujuci i onu bubasvabu .
Teško. Avantura ima preko hiljadu, i nemoguće ih je odigrati sve za tri godine. Prosta računica kaže da bi neko ko to želi da izvede trebalo da igra po jednu avanturu dnevno svakog božjeg dana u te tri godine, što je, priznaćeš, nemoguće. Pa makar samo to da radiš.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2010, 20:15   #227
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Ovaaj... Zoki, htio sam nesto da te pitam (i diega, i Shlaymaru, i... question for anyone who cares, actually ): po tvom misljenju, iskljucivo vizuelno najbolje-najsvrsishodnije-najpribliznije necemu sto se umjetnoscu zove-avanture? Dakle, da zaobidjemo sve narativno-dijaloske elemente, da zaobidjemo zagonetke, i razmisljamo samo o igri boja i linija po monitoru, pixel po pixel... Nebitno, tehnoloska era, jer te neke stvari prezivljavaju zub vremena ("vjecna zublja", prim.prev.)... Nekako mi Discworld 2 odmah pada na'm, MI3, Grim Fandango, Day of The Tentacle naravno...
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2010, 21:15   #228
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Pjana napisao u PA:
Teško. Avantura ima preko hiljadu, i nemoguće ih je odigrati sve za tri godine. Prosta računica kaže da bi neko ko to želi da izvede trebalo da igra po jednu avanturu dnevno svakog božjeg dana u te tri godine, što je, priznaćeš, nemoguće. Pa makar samo to da radiš.
Koje 3 godine, mislio sam samo vreme koje si proveo u PA .
Znaci 3 avanture dnevno .
Sta je to, provozam par bubavsaba i voala .

I koji je ovaj sto je otvorio temu:
Diego
Banned

Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2010, 22:03   #229
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
Zoki, htio sam nesto da te pitam...
Hm, grafika? Iako to nijedan avanturista koji drži do sebe neće otvoreno priznati, vizuelna strana avantura (kao i drugih igara, mada u manjoj meri) je izuzetno važna za sveukupni utisak koji iz njih ponesemo.
Na prvom mestu po grafici, tačnije celokupnom dizajnu igre, među avanturama (a, bogami, i šire) je remek-delo art dekoa - Grim Fandango. Za njim odmah sledi The Last Express (u, meni omiljenom, stilu art nuvo/secesija), pa The Curse of Monkey Island (oni predivni eterični oblaci!), Discworld Noir, (GF-u vizuelno sličan) Starship Titanic, The Longest Journey & Keepsake sa svojim oniričnim svetovima i Day of the Tentacle. Za DotT će mnogi da se sablaznu što sam ga ovde pomenuo, ali pogledajte samo kakve divne grafičke bravure su kreatori ovog мастерписа izveli pre skoro dvadeset godina, u vreme skučenih tehničkih mogućnosti, kad su pikseli bili (kako jednom predivno reče Šlajmara) "veličine pesnice" .

Ovo su prve igre koje mi po lepoti (koja je stvar ukusa) padaju na pamet, a ima mnogo drugih prelepih avantura (mahom one koje su klonovi najčuvenije i najprodavanije avanture na svetu) koje bih mogao do sutra da nabrajam, samo da sada ne gledam Arsenal i Barselonu (završi se pauza između poluvremena ).
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2010, 0:52   #230
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

I da se ne zaboravi The Neverhood. Ne samo da se "grafika" moze okarakterisati kao nesto vrlo priblizno klasicnoj umetnosti, nego je i muzika na veoma viskom nivou.
A sto je najbolje, mislim da bi se remake ove igre mogao vrlo lako napraviti, jedino treba povecati rezoluciju.
Sad bas pogledah na wiki, da je prodan u samo 41 000 primeraka
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2010, 1:06   #231
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Ko je ovaj Shlaymara .
Neki novajlija mora da je, mada me podseca na nekog, ah mora da je greska u mozgu zvana deja vu .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2010, 3:40   #232
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Posto je Zoran vec "pokrao" ono najbolje nema se puno sta dodati. Day of The Tentacle je stvarno domaci zadatak danasnjim avanturama u svojoj jednostavnosti boja i "whacky" cartoon stilu.

Sto se Curse-a tice lokacije jednostavno zrace romantizmom uz ostrva i mora i genijalnih scena sa berbernicom, brodom i slicno. Istovremeno je prisutno i bogatstvo i menjanje ambijenta (sto je Tales imitirao sa mracnijom cetvrtom epizodom) u vidu mediteranske arhitekture Puerta Polla, moderne plaze, dzungle, tmurnog Blood Islanda itd.

Naravno, sve sto vazi za Curse vazi i za prethodne delove, posebno za Monkey 2 gde je najbolji dokaz grafickog kvaliteta to kako je Lucasu sada tesko da napravi identicno dobre i detaljne pozadine poput originala. Monkey 2 je verovatno jedna od igara ciji je stil najteze imitirati sa specificnom mesavinom realizma, umetnosti i crtanog filma.

Posle Lukasa, valja spomenuti i nesto od Sierre. Kao ljubitelj FMV-a prvo sto mi pada na pamet je Gabriel Knight 2. Iako je gluma, posebno glavnog lika cesto na udaru u kritikama igre, utisak koji preovladjuje je profesionalnost kojom je sve to zamisljeno i izrezirano u tom smislu da je kvalitet glume krajnje nebitna stvar. Pored brojnih glumaca i video klipova, lokacija, medjuanimacija i sl. ja sam zapamtio da sam odigrao sjajnu avanturu sto je samo dokaz koriscenja vizuelnih dostignuca u funkciji igre i gameplaya, nesto sa cim vecina novijih igara ima problem da se izbori.

Ovako iz glave, tu su i Cryove igre koje su uvek donosile revoluciju u pogledu naprednih animacija i svojevrsne fantazijske atmosfere uz Omni3D engine i okretanje oko sopstvene ose. Bajkovitost u grafici igara poput Atlantis ili Dragon Lore su nesto sto su mnogi kopirali bas kao sto su Still Life, Art of Murderi i drugi kopirali "najbolju i najlepsu avanturu"
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2010, 10:52   #233
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Posle Lukasa, valja spomenuti i nesto od Sierre. Kao ljubitelj FMV-a prvo sto mi pada na pamet je Gabriel Knight 2. Iako je gluma, posebno glavnog lika cesto na udaru u kritikama igre, utisak koji preovladjuje je profesionalnost kojom je sve to zamisljeno i izrezirano u tom smislu da je kvalitet glume krajnje nebitna stvar. Pored brojnih glumaca i video klipova, lokacija, medjuanimacija i sl. ja sam zapamtio da sam odigrao sjajnu avanturu sto je samo dokaz koriscenja vizuelnih dostignuca u funkciji igre i gameplaya, nesto sa cim vecina novijih igara ima problem da se izbori.
Ja jos uvek ne shvatam zasto je FMV podzanr izumreo. Neko je davno rekao (u FMV temi ovde) da je dosta skup; ali niko vas ne tera da angazujete Denzel Vosingtona, Bred Pita, Andzelinu i J-Lo da igraju. Ja sam nazalost odigrao samo prvi chapter GB2; moram priznati da me gluma i nije toliko pogodila, koliko neki final touch. Produkcija mi je na vrlo niskom nivou. Lokacije jesu fenomenalne (ljubitelj sam Nemacke, Austrije, Shvice i zamkova), ali tu mi fali, mozda bolja post produkcija na koju npr. nemam zamerke u Ripper-u. Moj sud i nije nesto merodavan, jer sam na 1/6 igre (ili koliko vec ima chaptera), videcu dal ce se nesto promeniti kada je zavrsim.

Mozda je sada ovo malo off, ali nije mi jasno zasto ima tako malo avantura? Posto sam programer, pored logickih igara, najjednostavnije je napraviti avanturu, FMV, PnC, kvazi 3D, you name it. Sve se svodi na par meseci kodiranja, a blago meni, barem danas ima dizajnera i story teller-a koliko hocete. Ako je neko zainteresovan za takav poduhvat, let me know
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2010, 13:29   #234
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Ima avantura, nije da ih nema. Nego ih sad uglavnom rade samo niskobudzetni timovi (cast izuzecima), sto dovodi do manje prisutnosti zbog slabije reklame.

Za vecinu novih avantura prvi put cujem kad se pojavne na nekom "scenskom" sajtu, sto stvarno znaci da je marketinska pokrivenost uzasna.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2010, 14:34   #235
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

O, svidjaju mi se odgovori... DoTT kao savrsen skolski primjer za vjeki vjekov, MI3 (iako je kritikovan da se malo udaljio od originalnog koncepta), svidja mi se i to sto se FMV pomenuo, iako nije "grafika u klasicnom smislu"... Syberiju niko nije pomenuo, dobro je.

Meni se npr. dizajn Keepsake nije svidio... Ali je nijesam do kraja odigrao, tako da opet nemam pravo da sudim... E da, kool je sto niko nije pomenuo Runaway - jer koliko god bila sharena i bogata detaljima - nekako je naspram ovih nasih klasicnih art primjera - kao spot Lady Gage .

FMV... Nekako mi kao najkvalitetnije ipak Overseer i Pandora Directive... Phantasmagoria, sa sve gameplay rupama i praznim hodom... GK1 sa sve lovljenjem piksela i mucenjem, opet je savrseno elegantna igra, sasvim svoja...
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2010, 14:39   #236
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

I naravno (Dzej) Syberia . Sokal...

TLJ ima odlicnu grafiku, tu se moram sloziti sa Zokijem, predivni svetovi, odlicno nacrtani i docharani .
Mada i Dreamfall TLJ2 ima odlicnu grafiku, magicnu rekao bih, al to je ipak vec full 3D (avantura ), i bolje da je nisam ni spomenuo .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2010, 14:43   #237
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Pjano, ako mora Sokal... Onda neka bude prvo Amerzone!
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2010, 15:33   #238
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
Pjano, ako mora Sokal... Onda neka bude prvo Amerzone!
Nesam igrala... U 20.veku sam bio (iskljucivo) fps gamer .
Jel sam propustio mnogo ?
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2010, 16:30   #239
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
... U 20.veku sam bio (iskljucivo) fps gamer .
Strašna dijagnoza .
Bio si bolestan, sine, ali već treću godinu zaredom ideš na terapiju u Klinički centar (V)PA (na Banjici), pa se polako lečiš.

Da me ne kamenuju mnogobrojni ljubitelji pucačina (koje i sam volim - pucačine, ne ljubitelje - ali ne igram često): nemam ništa protiv FPS-ova, samo više volim zanimljive priče, istraživanje predela, mračne i ostale tajne, rešavanje svakojakih problema, pa su mi avanture mnogo bliže srcu.

Poslednja ispravka: zoran845 (1.4.2010 u 16:43)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Pjanovic (1.4.2010)
Stara 1.4.2010, 16:36   #240
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Hronicno oboljenje, nema leka .
Idem da igram Metro 2... khm ovaj Still Life 2 .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, avanture po defaultu

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zasto su zamrle FMV avanture? Patton Avanturističke igre 28 8.4.2016 18:41
Lucas Artsove avanture caine Stare igre 23 20.5.2008 21:19
Stare domace tekstualne avanture za spectrum Shkomi Stare igre 7 5.11.2007 19:19
Stare avanture N_i_k_o_l_a Avanturističke igre 42 15.5.2007 16:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com