Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.8.2014, 23:33   #1201
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Ceprkam nesto po temi i naletim na best post ever:

Citat:
flaster kaže: Pregled poruke
Kako postati zao u Morrowindu?

Prodjoh mapu i uzduz i poprijeko. Pomagah djevama u nevolji i ubogoj sirotinji raji. Usput gradih svoj karakter u borbama sa grdobama i karakondzulama raznim. Ali zadovoljstva ja ne nadjoh u tome.

Ni raskosna oprava, ni napitci carobni, niti skrolovi za hitro beganje mi ne dadose utjehu.

Pozelih da budem malo los. Odjenem se u crnu odezdu i zavucem pod neku planinu i vladam gnusobnim svijetom tame i straha.

Stoga, dragi Morrowind ljubitelji, cijenio bih ako mozete da mi date savjet kako da se izopacim i izgradim svoju utvrdu u sjeni.

Jer dosadno je biti fin.
Citat:
flaster kaže: Pregled poruke
Odjenem se u crnu odezdu i zavucem pod neku planinu i vladam gnusobnim svijetom tame i straha.


Ni ovo nije lose:

Citat:
jozvan_Kg kaže: Pregled poruke
Jes' vala, ništa lepše mi nije bilo, krenem iz Seyda Neen-a, peške, i dok stignem u Vivec, nabijem 5 levela, prošetam po prirodi, naberem kilo ludara i tripujem po kanalizaciji posle sa skooma džankijima..Ah, good old days..
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku Skenderevo na korisnoj poruci:
Al Capone (5.12.2014), Asmodeus (7.8.2014), Belphegor (7.8.2014), bokela (7.8.2014), Grond (5.12.2014), jozvan_Kg (7.8.2014), Krilce (7.8.2014), LoshMeeBre (7.8.2014), zokocx (12.8.2014)
Stara 13.8.2014, 14:46   #1202
Abaris
Novi član
 
Član od: 12.8.2014.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Kada sam prvi put zaigrao Morrowind pre nekih desetak godina, osećao sam istu onu euforiju kao '98 kada sam sa ''sega mege'' i Sonika prešao na playstation i Resident Evil 2. Razlog zbog čega je ova igra zauzela prvo mesto na mojoj listi najboljih svih vremena jeste to što je ona živ organizam koji raste, pulsira i čiji filozofsko/moralni koncepti imaju daleko viši uticaj i primenu od samo gaming iskustva per se.
Pre nekih godinu/dve dana usled viška slobodnog vremena, vratio sam se igri i odlučio da je obogatim modovima i ekspanzijama. Rezultat? Igra u svom novom ruhu evocira stara dobra vremena vanile ali odnosi iskustvo korak dalje. Odgovorno tvrdim da Morrowind u kombinaciji sa određenim modovima i modofikacijama nema premca u istoriji video igara.

Finalna verzija Morrowind Overhaul-a je, po meni, sve što treba na planu grafičkog poboljšanja. Nisam paćenik i fetišista po tom pitanju - grafika koju overhaul donosi je dovoljno dobra da se Morrowind igra sad ili za 30 godina.
Bloodmoon, Tribunal i poslednja verzija Tamriel Rebuilt-a (koji bi trebao uskoro da se proširi) su osnovne ekspanzije koje daju Morrowindu masu i veličnu vrednu divljenja i strahopoštovanja i što je najbolje, overhaul se odnosi i na njih. Mogao bih sad da nabrajam desetine drugih modova koje koristim - od dodavanja zanimljivih npc likova, kvestova, novih animacija, proširenih, unapređenih gradova, modifikacija na polju dodatno realizma i role play iskustva.. ako se modifikacija odradi sa ukusom i što je važnije, ako je striktno lore friendly, Morrowind postaje pravi monstrum koji guta ljudske živote.
Još nešto, ESO je po meni loš potez. Verovatno ima i drugih koji misle poput mene i koji žele Elder Scrolls svet samo za sebe. Ako bi Tamriel Rebuilt tim zaista odradio ceo kontinent Tamriel u ovom stilu krajnji rezultat bi bio sve ono što ESO nije - pravi Elder Scrolls doživljaj (nisam siguran da li je to njihov cilj, ako i jeste verovatno su potrebne godine sudeći po vremenu potrebnim da završe samo Morrowind, a tu je i pitanje licence siguran sam).

Morrowind gameplay, atmosfera i stil prošireni na čitav Tamriel? To bi za mene bio događaj ekvivalentan fukujamskoj utopiji i kraju ljudske istorije.
Abaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Abaris na korisnoj poruci:
Asmodeus (13.8.2014), Skenderevo (13.8.2014), vukodav (13.8.2014)
Stara 13.8.2014, 15:03   #1203
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Morrowind

Blood of Akatosh! Pa to bi osecam bila instalacija 200 GB sa "konzolaskim texturama".

A zamisli 4k texture i slicne "perverzije". Pa to na 2 TB HDD ne bi stalo. A mogu tek da zamislim 10 recenica koje ponavljaju 1000 cuvara! Ajoj!
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2014, 21:52   #1204
Abaris
Novi član
 
Član od: 12.8.2014.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Valjda je prvobitan plan bio da se odradi ceo Tamriel ali je vremenom to postalo nemoguće. Ma samo neka odrade ceo Morrowind. Kontinentalni deo će sveukupno biti najmanje tri puta veći od Vvanderfell-a. Izašla je nedavno alfa verzija nove mape koja, čini mi se, dodaje zapadni deo (granica sa Skyrim-om) i grad ''Almalexia'' koji u sebi sadrži poznati nam grad-hram svetla i magije ''Mournhold'' iz Tribunal ekspanzije.

Al' ajde da se vratimo još malo samo igri. Ono što Morrowind čini posebnim je neverovatna kompleksnost i metafizika. Isprepletanost i unutarnji sukobi velikih kuća, političke i religijske šizme, tajni motivi živih bogova tribunala, različita tumačenja događaja odigranih pre hiljadu godina i čiji odjek nastavlja da oblikuje tok istorije. Dok lutamo Morrowindom, zaista osećamo da je oko nas živi svet prožet brojnim konfliktima i koji nas uvlači sve dublje u sopstvenu agoniju. Tako nešto nisam osetio ni približno u ostalim delovima.
Priča o herojima i antiherojima, Viveku, Nerevaru i Dagoth Uru, njihovi životi i sukobi organski sjedinjeni u epski mit, isprepletani neraskidivim koncima sudbine, upakovani su u tragični ep koji se ne bi postideo Bhagavad gite.
Nema ovde definisanog dobra ili zla, ovo je pozornica bajronovskih antiheroja vođenih nevidljivom rukom Daedričkih prinčeva. Protagonista - Nerevar je ovde po meni tek nešto više od pukog posmatrača, personifikovanog mača Azure. On je tragičar poput ostalih, njegova ''pobeda'' je gorka. Zato on napušta Tamriel i odlazi na istok, daleko od svoje domovine. Ceo Morrowind je priča o neminovnoj tragediji koja izbija iz monitora kroz svaki piksel ove igre - bile to spekulacije Yagruma Bagarna o nestanku sopstvenog naroda, poslednjeg Dwemer-a koji dane broji okružen ludilom Korposarijuma ili možda poslednje reči hrabrog ali od života umornog orka Umbre koji čeka u golim brdima pokraj Surana da neko konačno završi njegovu egzistencijalnu patnju, shvatamo da je ovo svet krvi i znoja. I na kraju krajeva, zar nije sve završeno velikom tragedijom, padom meseca koji je razorio do temelja čitav Vvanderfell?

Duboko ispod ove epske priče, krije se možda nešto suptilnije. Vivekova propoved namerno rapoređena u 36 tomova rasutih po ostrvu, jesu metafore koje u sebi kriju priču o individuaciji i spoznavanju mistične CHIM suštine, onaj ko ih shvati možda i izbegne univerzalni točak reinkarnacije. Vivek je tek drugi na Tamrielu koji je spoznao CHIM i ne znamo uopšte gde je sada. Šteta što je ovakav potencija koji je Morrowind predstavljao žrtvovan zarad komercijalnog uspeha i prokletog dolara, ESO je samo poslednji, najslađi zalogaj u trbuhu Mammona koji se zadovoljno smeje uništenjem još jednog kultnog serijala kroz multiplerizaciju tj. spuštanjem kvaliteta na nivo prosečnog pleba željnog hleba i igara.
Abaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Abaris na korisnoj poruci:
Al Capone (5.12.2014), Asmodeus (14.8.2014), Grond (5.12.2014), Skenderevo (14.8.2014), vukodav (13.8.2014)
Stara 13.8.2014, 23:12   #1205
vukodav
Veteran
 
Član od: 25.4.2010.
Lokacija: Galirad
Poruke: 543
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 93 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Jaoj... Ova poezija u poslednjih par postova me je naterala da pustim suzu-dve za starim, dobrim danima... A zamislite samo kako je Morrowind izgledao 2005. klincu od 11 godina, koji je imao hiper-aktivnu mastu! Ako neka igra zasluzuje remake, onda je to Morrowind.
vukodav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2014, 1:43   #1206
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
Abaris kaže: Pregled poruke
Vivek je tek drugi na Tamrielu koji je spoznao CHIM i ne znamo uopšte gde je sada.
Mozda se konacno odlucio za amaranth od kojeg se toliko klonio...

EDIT: U stvari, probudio bi Anu-a tako i unistio ovaj svet? Ili bi nastavio njega da sanja?

Poslednja ispravka: Andross (14.8.2014 u 1:50)
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2014, 10:55   #1207
Abaris
Novi član
 
Član od: 12.8.2014.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Ta ideja mi se daleko više dopada od teorija poput ''zarobljen u Oblivionu''. E sad, nisam siguran koliko je koncept Amaranth-a zvaničan lore, poput CHIM-a? Majkl Kirkbrajd, po mom mišljenju ima najveći autoritet po pitanju ES lore-a, iako je napustio Bethesd-u još u vreme stvaranja Morrowinda, za koji je, inače, najviše zaslužan. Lik redovno piše o ES univerzumu i za većinu su njegove priče poluzvanični lore. Mislim da Bethesda ima dosta opušten stav povodom tog pitanja i namerno ostavlja mnogo toga na nama i našem subjektivnom sudu..
Majkl je stvorio koncept CHIM-a tako da mislim da bi mogli da prihvatimo i njegov koncept Amaranth-a takođe, a šta je Amaranth ako ne druga i završna etapa koja je moguća samo kroz saznanje CHIM-a?

Mislim da je opasnost buđenja Anua zapravo moguća samo u prvoj fazi, kada CHIMer - onaj koji postaje lucidan u kosmičkom snu, koristi svoje metafizičko znanje i uticaj na svet do kritične tačke koja izaziva turbulenciju putem isuviše drastičnog uticaja subjektivne realnosti u objektivan svet koji je jasno održavan predefinisanim bio-mehaničkim silama tj. nemir u snu i ''buđenje'' primordijalnog boga. Smatra se da je Talos došao blizu te kritične tačke kada je izmenio geografiju Cyrodiil-a.

S druge strane, stanje Amaranth-a predstavlja konačan beg iz sna i stvaranje novog, odvojenog sna - univerzuma. To je čin odvajanja od uticaja Anua koji je sam Amaranth. Prva etapa je tako znanje o prirodi univerzuma i individuacija, ali i dalja egzistencija unutar sna pa samim tim i dalje postoji potencijal za njegovo uništenje a druga je svesno i konačno odvajanje. U tom procesu gubi se individualnost, gubi se sva moć ili svest i postaje se svojevrsna sveprožimajuća statična sila novonastalog univerzuma. U tom slučaju, Vivek je postao novi Anu i i zarad toga izgubio je svu svesnost.
Abaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2014, 11:09   #1208
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Nisam znao da Oskar Vajld igra Morrowind.

Ali slazem se, jedna od najboljih igara svih vremena...
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2014, 12:20   #1209
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Pa logicno je da ako pogledamo kroz prizmu egzistencijalizma, da ce subjektivni socijalizam biti utopijska stavka koju ni u samom Morrowindu ne mozemo da predvidimo zbog koordinirajucih prakticno vise dimenznionalnih uticaja koje su jedna drugoj metaforicki besmislne, a sa druge strane savrseno korelativne na toj sinusoidi - po kojoj vremenski i prostorno dolazimo do disbalansa sila koje deluju na indivudualno polje samog univerzuma.

Prosto se namece samo po sebi.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
Al Capone (5.12.2014), Skenderevo (14.8.2014)
Stara 14.8.2014, 12:46   #1210
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Pa logicno je da ako pogledamo kroz prizmu egzistencijalizma, da ce subjektivni socijalizam biti utopijska stavka koju ni u samom Morrowindu ne mozemo da predvidimo zbog koordinirajucih prakticno vise dimenznionalnih uticaja koje su jedna drugoj metaforicki besmislne, a sa druge strane savrseno korelativne na toj sinusoidi - po kojoj vremenski i prostorno dolazimo do disbalansa sila koje deluju na indivudualno polje samog univerzuma.

Prosto se namece samo po sebi.
Ne *****j po covekovom utisku. To sto ti ne mozes da dozivis igru na nivou na kom je Abaris uspeo je tvoj nedostatak, zato fuck off!
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2014, 13:12   #1211
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Ne znam, ja nisam ni igrao Morrowind Al bilo je jace od mene, plus mi je dosadno na poslu!!!
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2014, 13:21   #1212
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Re: Morrowind

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Ne znam, ja nisam ni igrao Morrowind Al bilo je jace od mene, plus mi je dosadno na poslu!!!
Zato nam i ide ovako, jer u radno vreme umesto da se radi, piskara se po kojekakvim forumima...

PS
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
Asmodeus (14.8.2014), Rainman (14.8.2014)
Stara 14.8.2014, 13:33   #1213
James Vega
Član
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 441
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 183 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Nisam ja dovoljno intelektualan za ove postove. Ae mi preporučte neke postove da su ko ovi a da su manje intelektualni!!
James Vega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku James Vega na korisnoj poruci:
Rainman (14.8.2014)
Stara 14.8.2014, 13:39   #1214
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
Abaris kaže: Pregled poruke
Ta ideja mi se daleko više dopada od teorija poput ''zarobljen u Oblivionu''. E sad, nisam siguran koliko je koncept Amaranth-a zvaničan lore, poput CHIM-a? Majkl Kirkbrajd, po mom mišljenju ima najveći autoritet po pitanju ES .....
Citat:
James Vega kaže: Pregled poruke
Nisam ja dovoljno intelektualan za ove postove. Ae mi preporučte neke postove da su ko ovi a da su manje intelektualni!!
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
James Vega (14.8.2014)
Stara 5.12.2014, 12:23   #1215
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Glavna tema igre je bez ikakve sumnje godhood. Poenta cele price u sustini.
Eh u sta se TES pretvorio bar sto se tice price (a bogami i mnogih drugih elemenata). I dalje ih gotivim,ali nije to taj nivo vise.
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2014, 16:01   #1216
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Morrowind ми је најдража игра икад, а ово је тек први пост који остављам на овој теми. Хтео сам да питам нешто са чиме нисам упознат, јер дуго не пратим модинг сцену игре, а то је да ли Tamriel Rebuilt мод има неки свој лични печат, неку своју индивидуалност или је само накецан генерички материјал да би се стекао утисак масивности? Да ли је у складу са основним Morrowindom и његовим тако специфично одрађеним светом или се промаља често траг аматеризма? Мени чак ни Bloodmoon није баш скроз уклопљен у TES 3, док је Tribunal само делимично... Види се да је узенгије преузео метиљави Хјуард.
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2014, 17:08   #1217
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Morrowind

Da si pogledao tri i po skrinsota video bi da ne spada ni u sta sto si naveo.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2014, 21:37   #1218
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

А'си ми рек'о... Погледао сам више од тога али тешко је закључити када се углавном користе asset-и из оригиналне игре, зато сам и питао. Мод нисам пробао.
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2014, 22:39   #1219
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Morrowind

Pa s'obzirom da ti se ni oficijelni dodaci ne svidjaju sta drugo da ti covek kaze sem da probas sam i vidis dal ce da te radi. Onaj deo TR-a koji sam nesto malo probao valja, sto ti opet ne znaci nista, a i sumnjam da ima dvoje ljudi koje je probalo TR kako treba tako da ces morati sam da probas, ali uglavnom po netu svi imaju pozitivne utiske.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2014, 23:01   #1220
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
Grond kaže: Pregled poruke
Мени чак ни Bloodmoon није баш скроз уклопљен у TES 3, док је Tribunal само делимично...
Tribunal mi se bas nekako uklapa u ceo taj Morrowind feel, dok se za Bloodmoon slazem. Odjednom, iz prasnjave goleti posute gigantskim pecurkama , dodjosmo u nesto potpuno drugacije.
Ali opet, to bijase prava ekspanzija za razliku od danasnjeg DLC BS-a.

A za ovaj Tamriel Rebuilt, iskreno nemam pojma
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
elder scrools, morrowind

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com