Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.4.2008, 21:09   #281
lokio
Član
 
Član od: 6.4.2008.
Poruke: 33
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Football Manager 2008

Citat:
Entoni Kidis kaže: Pregled poruke
Ja instalirao taj patch kad ono trazi CD a ja ga izgubio. I sad ne umem da obrisem patch i ne mogu da igram igru. Jel se jos kod koga to desavalo?
kod mene je isto. i ja sam dao nekom cd i sad ne znam šta ću,nigdje nemogu da nađam manager
lokio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2008, 23:07   #282
lokio
Član
 
Član od: 6.4.2008.
Poruke: 33
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Football Manager 2008

da li se na ovom menađeru mogu kupovat dionice kluba????
lokio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2008, 23:09   #283
MilosTintor
Član
 
Član od: 28.1.2008.
Poruke: 269
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 36 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2008

Citat:
lokio kaže: Pregled poruke
da li se na ovom menađeru mogu kupovat dionice kluba????
Ne, ne mogu!

Poslednja ispravka: DeCoy (9.4.2008 u 1:04)
MilosTintor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2008, 13:03   #284
GagiPappa
Član
 
Član od: 17.12.2007.
Poruke: 316
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 37 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2008

Koliko je postavka igraca i sama taktika bitna u ovom menadzeru? Pored ovoga imam jos nekoliko nedoumica sto se igre tice. Nime, vodim Newcastle, prvu sezonu sam zavrsio na 9. mestu, drugu na 6., trecu na 5. i to jedva. Imam maniju dovodjenja igraca pa ih dovedem po desetak i vise po sezoni.
Ovako mi izgleda ekipa odprilike:
GK Given, DR Faye DC Breno DC Andreassen DL T.Vermaleanen (nesto tako se pise, iz Ajaksa), ML N'Zogbia MC Diego MC Joao Moutinho MR Smith (Torje) AMC L.Jimenez FC Martins. Tu su jos Pedretti, Banega, Taarabt (koji vremenom postaje wonderkid ukoliko mu dajete sansu i slobodu igre), Jovetic, Gabriel (Brazilac, lud igrac), Jeremy Menez...
Po meni skroz OK ekipa. E sad, u drugoj sezoni mi se desi da od 21 utakmice u svim takmicenjima moja ekipa odigra 19 neresenih?!? Menjao sam sastav, igrao ofanzivno, defanzivno, ne vredi. Dodavanja malo na short, pa na long (ne valja bas cesto menjati). Gledajuci statistiku meca uvek sam nadjacao protivnika, posed lopte UVEK oko 60% i suteva u okvir gola koliko oces, a protivnicki golmani nikada nemaju ocenu ispod 8. Najvise problema mi zadaju ekipe koje igraju sa jednim spicem (sto mi je nelogicno) iako stavim flastera na njega a ovom drugom stavim zonal marking da nedodje do konfuzije pri preuzimanju.
U vezi onog pitanja sa pocetka. Trenutno sam 12., igram kuci sa Totenhemom koji je 5. a deli nas 3 boda (da, 3 boda). Namerno sam sacuvo pre tekme sto stvarno nikada ne radim reko bas da vidim kako ce se odvijati situacija. Verujte mi na rec, ucitavao sam iznova 15 puta i UVEK ista prica, oni postizu gol do 10. minuta i ili ostane tako ili daju jos jedan na kraju. Ali UVEK!!! Menjao sam formaciju, igrace, sa jednim spicem, pa dva, pa sa krilima, pa bez
ali ne vredi. Onda sam se zapitao da li igra obradi utakmicu i pre nego je pocnem? Jer da nije tako, barem NESTO bi bilo drugacije.
Inace, igram sa verzijom 8.0.2., pre ovoga menadzera igrao sam Championship manager 01/02 sa update-ovanim podacima vec nekih 6 godina tako da nisam bez iskustva. Da li se i vama nesto slicno desavalo, jel ovo neki bag ili sta?

Poslednja ispravka: GagiPappa (9.4.2008 u 13:13)
GagiPappa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2008, 13:19   #285
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2008

Definitivno ne sračunava rezultat pre početka utakmice!

Mislim da sam u 2006-ici baš vršio eksperimente pa sam 10 puta ponavljao istu utakmicu sa istim timom i istom taktikom. Pošto sam ja bio favorit u meču bilo je 7 mojih pobeda i 3 nerešena rezultata. Tad sam primetio da kad kompjuter igra bunker (što je u tom slučaju radio) i kada mu daš gol u prvom poluvremenu, on se otvori, njegovi igrači postaju nervozni i često se tada utakmica završi sa još 2-3 gola u njegovoj mreži. U slučaju da gol padne u drugom poluvremenu rezultat obično ostane 1:0. Tako da konačni rezultat itekako zavisi razvoja situacije na terenu u toku utakmice...

Nisam igrao na 8.0.2 ali do sada nikada ni u jednom izdanju FM-a nisam naišao na to što ti pričaš
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2008, 14:11   #286
GagiPappa
Član
 
Član od: 17.12.2007.
Poruke: 316
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 37 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2008

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Definitivno ne sračunava rezultat pre početka utakmice!

Mislim da sam u 2006-ici baš vršio eksperimente pa sam 10 puta ponavljao istu utakmicu sa istim timom i istom taktikom. Pošto sam ja bio favorit u meču bilo je 7 mojih pobeda i 3 nerešena rezultata. Tad sam primetio da kad kompjuter igra bunker (što je u tom slučaju radio) i kada mu daš gol u prvom poluvremenu, on se otvori, njegovi igrači postaju nervozni i često se tada utakmica završi sa još 2-3 gola u njegovoj mreži. U slučaju da gol padne u drugom poluvremenu rezultat obično ostane 1:0. Tako da konačni rezultat itekako zavisi razvoja situacije na terenu u toku utakmice...

Nisam igrao na 8.0.2 ali do sada nikada ni u jednom izdanju FM-a nisam naišao na to što ti pričaš
nisam igrao predhodna izdanja tako da ne mogu da pricam o tome, mislio sam konkretno na 08. Po postovima sam i ja zakljucio da niko od tu prisutnih nije imao ovakav porblem ili bar nisu pricali o tome smatrajuci da je po nekoj cudnoj logici to normalno. Razmisljao sam da odustanem od Newcastla al mi iskreno zao pa reko da vidim da nema neka "zackoljica". Jednostavno nekako mi je najlogicnije da mi je igra obradila tekmu i pre pocetka, kao da ima neku vec spremnu "semu". Neznam sto mi nisu zabili 5,6 golova kada sam u jednom od tih ponavljanja stavio dva DC, dva wingera, dva MC i cetiri FW nego mi i u tom slucaju daju 1-2 gola kao i kada igram najstrasniju bunkericu. I to obavezno prvi gol u razmaku od 1.-10. minuta?
GagiPappa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2008, 19:55   #287
MilosTintor
Član
 
Član od: 28.1.2008.
Poruke: 269
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 36 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2008

ljudi pokusavam da stavim logoe iz srbije ali imam problemcic nemogu da nadjem folder gde da ih stavim ako neko moze da mi posalje (ono C:\Program Files \ Sports Interactive\Football Menager 2008 i i sta dalje ??? Koji folder? Nemogu da ga nadjem a znam da ima posto sam jednom kopirao zastavice odatle )!??Please prekopirajte pa mi posaljite !
MilosTintor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2008, 19:58   #288
Antony Kidis
Veteran
 
Član od: 29.10.2007.
Lokacija: Grad u kome je glupo voziti skejt
Poruke: 710
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 509 puta na 176 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Antony Kidis Slanje poruke preko Yahooa korisniku Antony Kidis Slanje poruke preko Skypea korisniku Antony Kidis
Određen forumom Re: Football Manager 2008

C:\Documents and Settings\Administrator\My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2008
Antony Kidis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2008, 20:02   #289
MilosTintor
Član
 
Član od: 28.1.2008.
Poruke: 269
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 36 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2008

Citat:
Entoni Kidis kaže: Pregled poruke
C:\Documents and Settings\Administrator\My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2008
hvala! ali nije tu! U svakom slucaju hvala na pomoci!
MilosTintor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2008, 20:16   #290
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2008

@MilosTintor

Evo objašnjenja kako se postavljaju grafički dodaci (kits, logos i slično) u FM2008...

Citat:
Installing Graphics, everything except Skins
Got to My DocumentsSports InteractiveFootball Manager 2008 and create the following folders:

1) Create a folder and call it "graphics"
2) Inside the folder called graphics, create four folders entitled "logos", "kits", "facepacks" and "backgrounds".
3) After you've downloaded a graphic pack it will generally be either a ".rar" or a ".zip" you will need to extract this file into the relevant folder (e.g: if its facepacks you've downloaded extract it to the facepacks folder)
4) Go into FM, load up your save game, go to preferences and click the "display and sound" tab.
5) First off, the box "use skin cache" should be ticked, untick it now.
6) Secondly, the box "always reload skin on confirm" should be unticked, tick it.
7) Confirm your changes to the settings and wait for it to load, this could take a few minutes if you're adding a lot of graphics.
8) Your new graphics should now be appearing, go back into the preferences screen and the display and sound tab, and undo what you just did, by ticking the "use skin cache" box and unticking the "always reload skin on confirm" box.

Installing FM2008 Skins
Installing FM2008 Skins is even easier than other graphics, Sports Interactive have very kindly created a 'skins' folder in "My DocumentsSports InteractiveFootball Manager 2008" ready for you, so just extract a skin you've downloaded into that folder and then go to the 'display and sound' tab in preferences and use the drop down box to select which skin you wish to use.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
MilosTintor (10.4.2008)
Stara 10.4.2008, 21:03   #291
MilosTintor
Član
 
Član od: 28.1.2008.
Poruke: 269
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 36 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2008

To je! hvala Majstore DeCoy! Nema ovde ako ne saznas neces nigde!
MilosTintor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2008, 22:55   #292
lokio
Član
 
Član od: 6.4.2008.
Poruke: 33
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Football Manager 2008

instaliro sam onaj patch 8.0.2 i nemogu ući u igricu. piše mi UNABLE TO FIND THE FOOTBALL MANAGER CD PLEASE MAKE SURE IT IS IN THE DRIVE. ubacim cd opet neće. da li tebam izbrisat patch ili potpuno deinstalirat manager pa ga ponovno instalirat. što treba da uradim
lokio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2008, 23:32   #293
MilosTintor
Član
 
Član od: 28.1.2008.
Poruke: 269
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 36 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2008

Citat:
lokio kaže: Pregled poruke
instaliro sam onaj patch 8.0.2 i nemogu ući u igricu. piše mi UNABLE TO FIND THE FOOTBALL MANAGER CD PLEASE MAKE SURE IT IS IN THE DRIVE. ubacim cd opet neće. da li tebam izbrisat patch ili potpuno deinstalirat manager pa ga ponovno instalirat. što treba da uradim
igrica je Pirat to je problem! Nisi smeo instalirati Patch ! Izbrisi pa ponovo ali bez 8.0.2!Nove prenvetivne mere od Sports Interactive-a Sta ces!
MilosTintor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2008, 12:55   #294
Renche
Starosedelac
 
Član od: 30.12.2007.
Lokacija: Šid
Poruke: 1.582
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 473 puta na 241 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2008

Pazite ovako:
Igram drugu sezonu sa Atletico Madrid-om i veoma sam nezadovoljan
igram sa taktikom 4-4-2. A igraju mi sledeci igraci:

GK - Leo Franco
DL - Antonio Lopez
DR - Sergey Ignashevich
DC - Pablo Ibanez
DC - Ze Castro
DMC - Ever Banega
ML - Antonio Reyes
MR - Maxi Rodriguez
AMC - Juan Roman Riquelme
FC - Javier Saviola
FC - Sergio Aguero

U prvoj sezoni sam bio na 7. mestu i veoma sam nezadovoljan plasmanom iako je ekipa na vrhunskom nivou, ne znam sta vise da uradim.
Sada sam poceo drugu sezonu i imam 2 pobede, 5 remija, i 6 poraza.
Skroz sam poludeo i ne znam kako da pocnem da pobedjujem.
Jel ima neko pametan savet sta da uradim sa ekipom i sta da podesim da igraju bolje?!
Renche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2008, 13:27   #295
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2008

Pa menjaj taktiku. Ako vidiš da sa jednom ne ide, eksperimentiši malo...Zar misliš da su Venger i Ferguson uspeli zato što su kroz celu karijeru furali jednu te istu taktiku...

Rotiraj malo igrače, ubaci i one slabije u igru, ako vidiš da zvezdama i zvezdicama ne ide najbolje...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Renche (11.4.2008)
Stara 13.4.2008, 1:52   #296
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2008

Evo završih sezonu sa Zenitom, bio sam treći u Rusiji iza Spartaka i CSKA. I u Kupu UEFA se nisam proslavio završio sam takmičenje kao 4. u grupi
Zenit - Everton 1:1
Bayern M. - Zenit 4:3
Zenit - Heerenveen 0:0
OFI - Zenit 0:0



Ali mi je zato ovo bilo jako važno


Igrao sam u sastavu...
GK Malafeev
DC Lombaerts
DC Skrtel (na polovini sezone tražio da ide u veći klub i otišao u West Brom, pa ga je zamenio Matoukou)
WBL Sepsi
WBR Anyukov
MC Tymoschuk
AMC Denisov
AMR Arshavin
AML Sirl
FC Stancu
FC Pogrebnyak
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2008, 23:57   #297
lokio
Član
 
Član od: 6.4.2008.
Poruke: 33
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Football Manager 2008

Citat:
Renche kaže: Pregled poruke
Pazite ovako:
Igram drugu sezonu sa Atletico Madrid-om i veoma sam nezadovoljan
igram sa taktikom 4-4-2. A igraju mi sledeci igraci:

GK - Leo Franco
DL - Antonio Lopez
DR - Sergey Ignashevich
DC - Pablo Ibanez
DC - Ze Castro
DMC - Ever Banega
ML - Antonio Reyes
MR - Maxi Rodriguez
AMC - Juan Roman Riquelme
FC - Javier Saviola
FC - Sergio Aguero

U prvoj sezoni sam bio na 7. mestu i veoma sam nezadovoljan plasmanom iako je ekipa na vrhunskom nivou, ne znam sta vise da uradim.
Sada sam poceo drugu sezonu i imam 2 pobede, 5 remija, i 6 poraza.
Skroz sam poludeo i ne znam kako da pocnem da pobedjujem.
Jel ima neko pametan savet sta da uradim sa ekipom i sta da podesim da igraju bolje?!
probaj malo zvjezde odmarat ili kritizuj igraća s kojim si nezadovoljan,mjenjaj formaciju, ja sam igro s atleticom na 2006 manageru sastavio sam ekipu koju kad sad pogledam nemogu da vjerujem kakve sam igraće pokupovo.odigro sam 5 sezona, dvaput sam osvojio prvenstvo, jednom kup i jednom bio u finalu lige prvaka a jednom u polufinalu.
ima li na 2008 manageru kakvih wunderkidova,
lokio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 16:52   #298
Renche
Starosedelac
 
Član od: 30.12.2007.
Lokacija: Šid
Poruke: 1.582
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 473 puta na 241 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2008

Kome treba neka se posluži:
GRAPHIC PACK,
LOGOS,
FACEPACK
Renche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2008, 8:45   #299
LICH F@N
Novi član
 
Član od: 17.6.2007.
Lokacija: Beograd, krug dvojke
Poruke: 29
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2008

Citat:
Renche kaže: Pregled poruke
Pazite ovako:
Igram drugu sezonu sa Atletico Madrid-om i veoma sam nezadovoljan
igram sa taktikom 4-4-2. A igraju mi sledeci igraci:

GK - Leo Franco
DL - Antonio Lopez
DR - Sergey Ignashevich
DC - Pablo Ibanez
DC - Ze Castro
DMC - Ever Banega
ML - Antonio Reyes
MR - Maxi Rodriguez
AMC - Juan Roman Riquelme
FC - Javier Saviola
FC - Sergio Aguero

U prvoj sezoni sam bio na 7. mestu i veoma sam nezadovoljan plasmanom iako je ekipa na vrhunskom nivou, ne znam sta vise da uradim.
Sada sam poceo drugu sezonu i imam 2 pobede, 5 remija, i 6 poraza.
Skroz sam poludeo i ne znam kako da pocnem da pobedjujem.
Jel ima neko pametan savet sta da uradim sa ekipom i sta da podesim da igraju bolje?!
Ja neznam koji je vaš problem ja sa sam sa atletikom igrao 5 sezona svih 5 i liga i kup i liga šampiona mogao bi malo neke nove igrače npr. Carlos Vela,Arouca,Iago,Nicolas Milan,Toto Tamuz (obavezno Vela i Tamuz) itd. ima ih još dosta.....Ako se onda ne popraviš onda je problem u tebi.Mogao bi da probaš sa Španijom da kreneš imaju ubedljivo najbolji tim na svetu....

Poslednja ispravka: DeCoy (15.4.2008 u 10:22) Razlog: smajliji
LICH F@N je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2008, 0:31   #300
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2008

Ne znam da je wunderkid ali ima super ocene a dolazi za Dž (4000E)

Luis Escalada


Poslednja ispravka: DeCoy (16.4.2008 u 20:09)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
lokio (16.4.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Football Manager 2006 dodgeme Online susreti 6 26.9.2008 22:11
Football Manager 2007 vladale Online susreti 3 26.8.2007 20:35
The Best Uninstall Manager Predrag Stankovic Aplikativni softver 5 29.1.2007 12:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com