Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Zvuk na računaru

ŠDK - Zvuk na računaru Saveti u vezi sa kupovinom zvučnih karti, zvučnika, slušalica...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.1.2006, 1:51   #121
bojongo
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NBGD
Poruke: 400
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnic do 100 evra ?

Tim protivnicima mozes da kazes da su G25 dobitnik nagrade IT Globus 2005 u kategoriji Multimedijska audio oprema. I usput ih pitaj sta se obicno desava sa volume potenciometrom na AL ATP3 posle par meseci.
I u buduce, cisto da znas, davno sam prestao da slusam ljude koji pojedinu komponentu nisu ni culi ni videli, a "znaju sve odlicno". Ako imas nameru da stavis zvucnike u sobu sasvim prosecne velicine, ovi su vise nego odlicni. Nisu za prevljenje diskoteke.
Uostalom, idi poslusaj ih po radnjama i doneses sopstveni zakljucak da li ti odgovaraju. Najgore je da drugi zakljucuju u tvoje ime.
bojongo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 7:22   #122
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnic do 100 evra ?

Citat:
bojongo kaže:
I usput ih pitaj sta se obicno desava sa volume potenciometrom na AL ATP3 posle par meseci.
Ja imam ATP3 prilično duže od "par meseci" i sa volume potenciometrom se nije desilo ama baš ništa, radi isto tako dobro kao i prvog dana. Moja primedba na ATP3 je da on nema baš toliko dobar zvuk kao što se obično priča (visoki tonovi nedovoljno definisani, srednji previše prigušeni).

Što se primedbe na ružnoću ATP3 satelita tiče... Ni ja ne mislim da su naročito lepi, ali zauzimaju baš malo mesta i neki drukčije dizajnirani teško da bi stali na moj tesan sto za komp.

Inače, VS4121 ima ulaz za slušalice na desnom zvučniku, što ATP3 nema, i ja mislim da je to velika prednost. Moj je utisak i da su ovi zvučnici više odignuti od podloge ka napred nego ATP3, čime je smanjeno prigušivanje srednjih tonova.

Poslednja ispravka: Wizard (20.1.2006 u 8:50)
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 12:43   #123
mezzano
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Pertate (selo kod Leskovca)
Poruke: 394
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mezzano
Određen forumom Re: Koji zvucnic do 100 evra ?

@bojongo
Naravno da cu sam da odlucim, nego sam hteo da, ipak cujem misljenja onih koji, mozda, poseduju te zvucnike, i da mi prenesu svoja iskustva. Pa i ljudi koji su strucni u svojim oblastima, kao sto su na primer novinari koji pisu za kompjuterske casopise, nisu uvek slozni po pitanju kvaliteta odredjenog proizvoda. Na primer, citao sam clanak u PC Press-u (mada nisam siguran da li je bas taj casopis ) o tome kako su neki defragmenteri doveli do neispravnosti sistema i da ih ne treba koristiti, medju njima se nasao i PerfectDisk 7, a u sk sam citao kako je PerfectDisk 7 odlican defragmenter?!!
mezzano je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 23:49   #124
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Koji zvucnic do 100 evra ?

Citat:
mezzano kaže:
@bojongo
Naravno da cu sam da odlucim, nego sam hteo da, ipak cujem misljenja onih koji, mozda, poseduju te zvucnike, i da mi prenesu svoja iskustva. Pa i ljudi koji su strucni u svojim oblastima, kao sto su na primer novinari koji pisu za kompjuterske casopise, nisu uvek slozni po pitanju kvaliteta odredjenog proizvoda. Na primer, citao sam clanak u PC Press-u (mada nisam siguran da li je bas taj casopis ) o tome kako su neki defragmenteri doveli do neispravnosti sistema i da ih ne treba koristiti, medju njima se nasao i PerfectDisk 7, a u sk sam citao kako je PerfectDisk 7 odlican defragmenter?!!
Evo ja sebe smatram starim audiofilom i poznavocem akustike. Mezzano taj primer koji si naveo oko softvera nikako se ne moze primeniti na akustiku. Dobre zvucnike ni vreme ne moze pregaziti.
@Wiz pitanje je kakav izvor zvuka koristis. Mozda sa kartice dobijas prigusene srednje tonove. Imam ATP3 i Audigy 2 i jako lepo radi ceo frekventni opseg za te pare. Cak i vishe.
Inace ATP3 traje pune cetiri godine i najprodavaniji je 2.1 system na svetu. To sve govori o ovim zvucnicima. Inace potenciometar je i meni zaglavio pa sam ga podmazao sa WD40 i sve je OK. Nije ni cudno sto se ovo desava jer se pomenuti system vise ne proizvodi, pa se sa lagera uzimaju komponente i sklapaju zvucnici i nije neverovatno da negde gde stoje pokupe prasinu. Ovo vazi za zadnju turu ATP3 dok oni koji su ih uzeli pre godinu dve nemaju tih problema.
SW-G25 imaju da guraju do 2010 i da ostanu u vrhu ako zele da pomrace slavu jednog Altec ATP3 budimo realni. A vreme je pravi sudija.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2006, 3:08   #125
mezzano
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Pertate (selo kod Leskovca)
Poruke: 394
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mezzano
Određen forumom Re: Koji zvucnic do 100 evra ?

@ AstraLogos
De qustibus non est disputandum! To je bila moja ideja da napravim paralelu izmedju tekstova o defragmenterima i rasprava o dobrim i losim zvucnicima. Nekome se svidja Altec ATP3, nekome ne, nekome se svidja Neo SW-G25, nekome ne, sve je to subjektivno. Ne moze niko da kaze da je nesto sto se njemu svidja apsolutno najbolje. Video sam ( procitao ) ja na forumima da je ATP3 jedan od najzastupljenijih i najpostovanijih 2.1 sistema, ali to ne znaci automatski da je i najbolji. Meni se licno, estetski, uopste ne svidja, i ne razmisljam o njemu. Svidjaju mi se Altec 2100, VS2221, Logitech X-230 i Neo SW-G25, i odlucicu se za jedan od tih modela, kad dodje vreme (skupim pare) da kupim zvucnike.
mezzano je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2006, 12:32   #126
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Koji zvucnic do 100 evra ?

Citat:
mezzano kaže:
@ AstraLogos
De qustibus non est disputandum! To je bila moja ideja da napravim paralelu izmedju tekstova o defragmenterima i rasprava o dobrim i losim zvucnicima. Nekome se svidja Altec ATP3, nekome ne, nekome se svidja Neo SW-G25, nekome ne, sve je to subjektivno. Ne moze niko da kaze da je nesto sto se njemu svidja apsolutno najbolje. Video sam ( procitao ) ja na forumima da je ATP3 jedan od najzastupljenijih i najpostovanijih 2.1 sistema, ali to ne znaci automatski da je i najbolji. Meni se licno, estetski, uopste ne svidja, i ne razmisljam o njemu. Svidjaju mi se Altec 2100, VS2221, Logitech X-230 i Neo SW-G25, i odlucicu se za jedan od tih modela, kad dodje vreme (skupim pare) da kupim zvucnike.
mezzano druze ne vidim u cemu je problem. Tacno je da o ukusima ne treba raspravljati kada je zvuk u pitanju. Ali se neki parametri ipak moraju uvaziti. U akustici je to vreme i uspesnost modela. ATP3 ispunjava oba uslova. Kada ce i da li ce jos neki model biti toliko uspesan pokazace vreme. ATP3 je otisao u penziju posle 4 godine zasluzeno!
Neki novi klinci su dosli i tek trebaju da se dokazu.
Ono sto sam ja pisao uglavnom se svodilo ne na tvoje pisanje, vec pojasnjenje zasto zadnja tura ATP3 ima problema sa potenciometrom i kako resiti problem. Na Benchu sam dao detaljan opis u slikama i smatram da sam bio od koristi. Ako neko bude i ovde na forumu zatrazio kako da otvori satelite i da ocisti potenciometre bicu mu na pomoci.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2006, 14:11   #127
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnic do 100 evra ?

Citat:
AstraLogos kaže:
@Wiz pitanje je kakav izvor zvuka koristis. Mozda sa kartice dobijas prigusene srednje tonove.
Koristim AC97 "integrušu" i uopšte ne isključujem da je deo problema do toga. Ali mišljenja su više nego podeljena i ja ni vrlo temeljnim pretraživanjem Interneta nisam uspeo da dokučim da li bi kupovina bolje kartice bitno poboljšala zvuk, a uopšte nisam raspoložen da dam 100 evra eda bi se posle pokazalo da je reč o nijansama.

Dizajn kakav ima ATP3 čini da kvalitet srednjih tonova izuzetno mnogo zavisi od podloge na kojoj zvučnici stoje, a ja stvarno nisam u prilici da tu podlogu menjam i da s tim eksperimentišem. Činjenica je da ovaj dizajn uopšte nije čest i činjenica je da je i Altec Lansing uglavnom napustio ovakav dizajn zvučnika (od mnogobrojnih aktuelnih modela takav dizajn ima jedino VS4221) što, možda, ipak ponešto govori.

Da li je trač ili istina da je ATP3 najprodavaniji sistem zvučnika ja zaista ne znam ali, ako jeste istina, to može govoriti o dobrom odnosu kvalitet-cena a ne o nekom apsolutnom kvalitetu. Mišljenja o ATP3 su veoma podeljena u "reviews" na Internetu i najčešći prigovori su upravo oni koje sam ja stavio (prigušenost srednjih tonova, pre svega).

Ima prigovora još... Ona 2x2 "visokotonca" u satelitima imaju izuzetno usku karakteristiku a nagib im je suviše mali tako da čak i na nešto nižim stolovima dolazi do gubitka visokih tonova, a o nekom kvalitetnom korišćenju kao sobnog sistema nema ni govora. Subwoofer je pak odličan i rezne frekvencije skretnice (bar za niske tonove) su odlično odabrane.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2006, 2:38   #128
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnic do 100 evra ?

Kao sto sam ranije napomenuo: Altec 251 a i da dodam tome Logitech x-530
za 100 jura bolje ne moze!
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2006, 12:58   #129
mezzano
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Pertate (selo kod Leskovca)
Poruke: 394
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mezzano
Određen forumom Re: Koji zvucnic do 100 evra ?

Odlucio sam da uzmem G25. Videcu da li sam napravio dobar izbor. @master neo. Ja trazim do 50 jura. Da imam 100 jura, uzeo bih Logitech Z-3
mezzano je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2006, 13:34   #130
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnic do 100 evra ?

Citat:
mezzano kaže:
Odlucio sam da uzmem G25. Videcu da li sam napravio dobar izbor. @master neo. Ja trazim do 50 jura. Da imam 100 jura, uzeo bih Logitech Z-3
Nisam citao ranije tvoje postove ali koliko vidim naziv teme je: koji zvucnici do 100 evra? Odgovorio sam u skladu sa temom, a ti ako trazis do 50 otvori novu temu pa trazi...Inace da neces mozda polovne, Altec 251 prodajem, u dobrom stanju...:-)
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2006, 14:35   #131
mezzano
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Pertate (selo kod Leskovca)
Poruke: 394
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mezzano
Određen forumom Re: Koji zvucnic do 100 evra ?

Nisam rekao da si pogresio u odgovoru, ti si dobro odgovorio. Postavio sam, ali su mi premestili post ovde.
mezzano je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2006, 16:42   #132
firefly
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Poruke: 408
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Wink Re: Koji zvucnic do 100 evra ?

Nemam pojma koliko kostaju ali su mnogo dobri (u kombinaciji sa Audigy2) Jazz9940 5.1
firefly je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2006, 22:35   #133
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Koji zvucnic do 100 evra ?

Citat:
Wizard kaže:
Koristim AC97 "integrušu" i uopšte ne isključujem da je deo problema do toga. Ali mišljenja su više nego podeljena i ja ni vrlo temeljnim pretraživanjem Interneta nisam uspeo da dokučim da li bi kupovina bolje kartice bitno poboljšala zvuk, a uopšte nisam raspoložen da dam 100 evra eda bi se posle pokazalo da je reč o nijansama.

Dizajn kakav ima ATP3 čini da kvalitet srednjih tonova izuzetno mnogo zavisi od podloge na kojoj zvučnici stoje, a ja stvarno nisam u prilici da tu podlogu menjam i da s tim eksperimentišem. Činjenica je da ovaj dizajn uopšte nije čest i činjenica je da je i Altec Lansing uglavnom napustio ovakav dizajn zvučnika (od mnogobrojnih aktuelnih modela takav dizajn ima jedino VS4221) što, možda, ipak ponešto govori.

Da li je trač ili istina da je ATP3 najprodavaniji sistem zvučnika ja zaista ne znam ali, ako jeste istina, to može govoriti o dobrom odnosu kvalitet-cena a ne o nekom apsolutnom kvalitetu. Mišljenja o ATP3 su veoma podeljena u "reviews" na Internetu i najčešći prigovori su upravo oni koje sam ja stavio (prigušenost srednjih tonova, pre svega).

Ima prigovora još... Ona 2x2 "visokotonca" u satelitima imaju izuzetno usku karakteristiku a nagib im je suviše mali tako da čak i na nešto nižim stolovima dolazi do gubitka visokih tonova, a o nekom kvalitetnom korišćenju kao sobnog sistema nema ni govora. Subwoofer je pak odličan i rezne frekvencije skretnice (bar za niske tonove) su odlično odabrane.
Wiz smatraj ovu diskusiju kao dobronamernu a ne nametljivu. Razlika izmedju integruse i prave zvucne u ovom slucaju Audigy 2 je ogromna. I ne samo zbog zvuka na ATP3 vec i zbog DVD autoringa.
Da u pravu si govori se o odnosu cena/kvalitet. Imam HI-FI liniju izrazenu u cetvorocifrenoj brojci pa znam sta je dobar zvuk a i pravio sam profi zvucne kutije davno.
Bilo koji kompjuterski zvucnici nece zadovoljiti kriterijum kavalitetnog zvuka pa ni ATP3. Jeste istina je da su najprodavaniji 2.1 system. Licno nemam zamerke na visokotonce sem cinjenice da je pojacivac u subwuferu mogao biti jaci sto bi bitno uticalo na bolji kvalitet zvuka. Sve do 60% snage svira korektno. Preko toga postaju naglaseni srednji tonovi i stvarno se visoki rasipaju i tu si u pravu. E kada bi i drugi uzeri posteno analizirali svoje systeme stvorili bi objektivniju sliku o tome sta koji zvucni system daje i u cemu je los. Savrsenih sigurno nema. A ono vadjenje tipa : "Za te pare dobro svira" cesto ne pije vodu.
Pozdrav Wizu.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2006, 22:43   #134
cold
Novi član
 
Član od: 3.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnic do 100 evra ?

ALtec Lansing 621
cold je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2006, 15:48   #135
eniac
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: zagreb
Poruke: 223
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 40 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnic do 100 evra ?

ja vec 6 mjeseci imam Logitech X530 5,1 system
prezadovoljan sa omjerom cjene, kvalitete zvuka i dizajna
platio sam ih oko 500kn=5000din

u svakom slucaju isplati ih se uzet
http://www.belnustec.com.br/catalogo...970114_640.jpg
eniac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2006, 17:31   #136
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnic do 100 evra ?

Jel imaju X530 snage, jel se javljaju neke smetnje i pucketanja kada odvrnes?
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2006, 18:30   #137
eniac
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: zagreb
Poruke: 223
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 40 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnic do 100 evra ?

ja u principu volim pojacat do one mjere kad se crta na potenciometru izjednaci sa lampicom
dalje ne idem
iznad toga ne zvuci bas najbolje
ali vjeruj i ovo je dovoljno
eniac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2006, 1:21   #138
Avenger
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 55
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnic do 100 evra ?

Evo ga jedan JBL kod nas...
http://www.itsvet.com/JBL-CREATURE-I...eakers-181-214
A i nije previše skup... ravno 100€ i dobro izgleda, stvarno moćno,ali sateliti su mali..

Šta sad? Taj Creature II ili puno jeftiniji ATP3? Po nekim opisima, mada je to i logično zbog mini satelita, kreaturama nedostaje mid-range zvuk. Sve mi se čini da je on, po tome, u rangu sa nekim prilično jeftinijim zvučnicima drugih proizvođača (npr gorepomenuti ATP3), mada to je ono što sam saznao preko raznih review-a. Da li ih neko čuo, pa da može da poredi?
Pa, barem neće biti problema sa VOLUME potenciometrom

http://www.digit-life.com/articles2/jbl-creature/ - evo još malo info o njemu

Poslednja ispravka: Avenger (5.2.2006 u 3:15)
Avenger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2006, 16:00   #139
stribog
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 125
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 48 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnic do 100 evra ?

Mozda je vec neko spomenuo, ali ja imam Altec lansing 221, 2.1 sustem, koji radi savrseno.Cak je i preglasan za stan u kojem zivim, jednosoban.Zvuk kristalno jasan i cist, basevi savrseni, a platio sam ga 3500 dinara.
stribog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 10:46   #140
Awax
Novi član
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: ToxicCity 013
Poruke: 25
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnic do 100 evra ?

Najbolje resenje za male pare je Altec Lansing 4100!Kosta manje od 100 evra, ima fenomenalan zvuk i neces pogresiti ako ih kupis...
Awax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
zvučni sistem, zvučnici

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Legalan Software kod nas!!! arsa Brbljaonica 113 22.4.2008 1:00
Kupovina gaming kompjutera do 900 evra Pjanovic Šta da kupim? 44 29.1.2007 18:01
Koji Mobilni do 260 evra? milcool Aparati i oprema 20 23.11.2006 0:57
Koji laptop do 1000 e ? zule ŠDK - Prenosni računari 1 6.9.2006 20:29
Koji laptop/notebook za 800 evra? Bole-M Šta da kupim? 0 31.12.2005 15:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com