Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.7.2006, 12:26   #1
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.573
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Cool Preporučite mi freeware File manager

Godinama sam koristio Norton Commander (DOS), pa sam koristio Total Commander, kojim sam oduševljen.

Sad me interesuje može li mi neko preporučiti neki freeware, TC-like file manager (tj. ima dva panela), sljedećih karakteristika :

- prečice da budu što je više sličnije TC-ovim, ili da se mogu konfigurisati (prije svega sam navikao na numeričku "*" za selekciju svih fajlova u folderu)

- što brži ulaz u foldere, selekcija fajlova i sl. Npr. probao sam Servant Salamander, koji je sasvim solidan, ali na momente stvarno spor

- ima neki svoj engine za kopiranje i premještanje fajlova. Dakle, da se ne oslanja na Explorer, pa da mi npr. prekine usred kopiranja nekoliko stotina fajlova zato što nije mogao pročitati jedan od njih. Po mogućnosti da izbaci mogućnosti "overwrite, rename, skip, skip all" ako npr. naiđe na odredištu na fajl istog imena, i sl.

- da desnim klikom na fajl mogu da dobijem explorer-ov context menu

- da bude što pregledniji, vezano za imena fajlova. Npr, postoji Midnight Commander za Windows, koji DOS-ovski izgleda, vrlo brz, prečice su mu OK, ali je vrlo nepregledan zbog DOS-ovskog izgleda (veliki font, malo redova na ekranu) - ili prikaže samo prvih par slova u imenu fajla/foldera, ili prikaže par prvih i posljednjih znakova, sa tildom umjesto sredine.

- po mogucnosti, iz managera da mogu da otvaram izvršne fajlove ili programe koji su asocirani sa datom ekstenzijom.

Sad kad pročitam zahtjeve, vidim da vjerovatno previše tražim (((( Dobro, neću zahtjevati TC-ovsko pretraživanje (ALT+F7), niti FTP klijenta ....

Da li neko uopšte koristi neki freeware file manager, makar približnih karakteristika? Ili funkcionalnu besplatnu verziju kojoj su isključene neke funkcionalnosti verzije koja se plaća. U principu, Servant Salamander mi je OK, osim sporosti, i njega uglavnom koristim

Pozdrav svima !
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2006, 13:16   #2
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Preporučite mi freeware File manager

A zbog cega ne koristis TC?shareware verzija radi sve sto i registorvana osim sto isace onaj dosadan prozor sa 1,2,3 svaki put kad udjes u njega ali opet nije to strasno sa obzirom sta nudi...
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2006, 13:30   #3
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.573
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi freeware File manager

Ma TC jeste funkcionalan, nego što ga zvanično ne smiješ koristiti duže od 30 dana, sve preko toga je kršenje autorskih prava, bla bla truć .....

Kući naravno koristim TC, nego mi treba neko freeware rješenje za firmu u kojoj radim.
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2006, 13:41   #4
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Preporučite mi freeware File manager

Nisam to primetio.Stvarno bezveze.Pa nece valjda taj inspektor da udje u program pa da vidi koliko moze da se koristi pa onda da udje u properties foldera da vidi kad je kreiran?ako bi tako radili ne bi zavrsili kontrolu jedne firme ni za 7 dana.Mislim da smes slobodno da instalrias sharwere bez brige na poslu.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2006, 14:30   #5
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Preporučite mi freeware File manager

Freeware File manager koji vredi ne postoji a firma moze izdvojiti 50-tak eura i pazariti Directory Opus
ATI` je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2006, 14:55   #6
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Preporučite mi freeware File manager

Citat:
ATI` kaže:
Freeware File manager koji vredi ne postoji a firma moze izdvojiti 50-tak eura i pazariti Directory Opus
jeste ali TC kosta oko 35e
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2006, 16:26   #7
piskoonline
Član
 
Član od: 10.2.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 148
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi freeware File manager

MOJ IZBOR JE TURBO NAVIGATOR 1.47. Mana mu je što je lepši nekolik puta od TC-a, a stvarna mana što je sporiji u kopiranju i što je lik prestao da ga usavršava.
TN je u stvari najbolji kad se postavi sa dva paralelna Explorer prozora... onda je moćniji od TC-a.
Drugi je FreeCommander. Ime mu samo govori. Liči na sve prethodne, i u stvari, sasvim je cool.
piskoonline je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2006, 18:08   #8
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi freeware File manager

Citat:
ezenkiel kaže:
Da li neko uopšte koristi neki freeware file manager, makar približnih karakteristika?
ja koristim xplorer2 (sada koristim Pro verziju, jer sam je dobio od autora!), cija Lite verzija uopste nije losa - naprotiv, mislim da je jedan od mocnijih file manager-a... probaj pa vidi...

http://zabkat.com/index.htm

EDIT... sto ne rece odmah da ti to treba za firmu!? Nije isto za kucu i za firmu...

Hm, u tom slucaju, jedini pravi predlog bi bio freeCommander
http://www.freecommander.com/
["You can use the software free of charge for private and professional purposes."]
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2006, 13:22   #9
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.573
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi freeware File manager



Hvala svima, odlučio sam se za FreeCommander (v2006.06)

Ranije sam probao neku staru verziju, koja mi se nije svidjela (2005.XX) tako da sam ga zabatalio. Ali, nova verzija je stvarno super.

Vrlo je brz, sve prečice na koje sam navikao na TC-u sam lako podesio (num *, ins, ctrl+pgup ..... bez problema ulazi u arhive (zip, rar), dodaje u njih fajlove, briše fajlove iz njih . Ima čak i vrlo upotrebljivo pretraživanje (alt+F7).

Mogu reći da ima i mnogo više od onoga što sam očekivao !!!!!!!

Još jednom hvala svima:
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Total commander ili chudo dkdnt Aplikativni softver 49 8.4.2007 12:06
Sajtovi Za Besplatan Upload Night Hawk Zanimljive Web lokacije 16 5.7.2006 1:28
Problem sa sa LG combo!! mileki Kvarovi 22 23.4.2006 20:53
Freeware, Shareware, Open Source, GNU GPL... Elementarna Nepogoda Aplikativni softver 5 27.1.2006 19:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com