Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.6.2007, 0:20   #81
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

ALa smo se mi naprichali o robotechy na ovoj temi..... ihahaaaaaaa

Samo treba da okrenesh 3. stranu da bi video........Cak i da vidish koja je Shadow Chronicles idiotska tvorevina........

Isto smo tako objasnili i da ne postoji japanska verzija robotecha( vec samo originalne serije..)..... i tako dalje i tako dalje....... Sve smo mi to vec ispisali.......

Inache sa Macross sagom ama bash nista od ostatka nije slicno( imalo...)...tako da ne zuri.....


A mogao bi posto volish robotech da vidish i cime se vash drug nesonjacc bavi ....

http://www.robotech.united-earth-group.com/
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2007, 9:52   #82
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Wink Robotek - never ending story

Sasvim dobro znam u čemu je razlika Roboteka sa jedne strane i The Super Dimension Fortress Macross, Super Dimension Cavalry Southern Cross, i Genesis Climber Mospeada sa druge strane, na čijim osnovama je baziran Robotek.

Samo sam otkucao da mi se The Super Dimension Fortress Macross u odnosu na Robotech Macross Sagu ne dopada.

Temu sam pročitao celu.

Čim čujem uvodnu špicu, nije mi dobro.





A na kraju je još lošije...




Ja naprosto ne volim Makros, pa i kad uključim englesku sinhronizaciju. Daleko od toga da ne volim serije na japanskom.

Najnoviji film nisam pogledao, pa neću suditi.

P.S.
Onaj link, negde kao da sam čuo za Robotech Genesis, ali ne mogu da se setim odakle.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2007, 10:01   #83
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Po meni je macross saga najbolji deo robotecha, sve ostalo mi je nekako bezvezno, i jel zna neko sta se desilo i u kom nastavku moze da se vidi sta je bilo sa Rickom i Lisom, posle 36 epizode, (to the stars), mozda film ili ??
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2007, 14:28   #84
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Na cijim osnovama???... hteo si da kazesh od kojih se sastoji robotech...(promene su na macro contiuity planu da se tri serije usklade)

+Sdf macross je bash Cool( samo je engleski Dub malo smeshan..)... I nema sta tu da bude bezveze kad je jedno te isto. Samo SDF-Macross ima koji kadar vishe.....i likovi malo vishe vichu

+Pa neznam gde si chuo. Ali znam gde si Chitao. SK . Dodushe informacije iz tog mog intervjua su dobrano bajate...





@Optimus prime

Sta je trebalo da se desi moze da se vidi u Sentinels( trebalo da bude serija, ali zbog nedostka novaca... nezavrsheno pa prve 4 epizode skrpljeno u kvazi film 1986)

Masters saga i NG to ne prikazuju( a i kako bi kad je animacija iz drugih serija)

Ali DZ je tu sada shadow chronicles(zaobici u sirokom luku) napast....


PS ako ti bezvezno gledaj SDF-Macross( i njegove spin offove).. ne muci se sa robotechnom....jer nista slicno Macrossu u robotechu nema. A trenutna garnitura u HG( braca Yune)... cini sve da se iz robotecha eliminishe macross i pomen na njega. Sramota....


P.S.. da ne postujem ponovo za redom...

http://www.gamerscircle.net/index.ph...hp?p=10248&c=1

New macross serija officialy anounced. Zvace se Macross 25. I vishe informacija se ochekuje uskoro

Poslednja ispravka: nesonjacc (13.6.2007 u 17:20) Razlog: Genesis. Macross
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2007, 20:10   #85
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Ma mogu oni sada da izbacuju nove verzije Macrossa, za mene ostaje jedina prava stara Macross saga, mozda sam isuvise nostalgican za SDF-1 i veritech fightere prve generacije, ostali mi se ne svidjaju nimalo!!!
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2007, 1:28   #86
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Ne znam dal ste culi, verovatno je vec bilo, ali sprema nam se Transformers igrani film...
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2007, 14:49   #87
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Thumbs up Robotek

Citat:
optimus_prime kaže: Pregled poruke
Po meni je macross saga najbolji deo robotecha, sve ostalo mi je nekako bezvezno, i jel zna neko sta se desilo i u kom nastavku moze da se vidi sta je bilo sa Rickom i Lisom, posle 36 epizode, (to the stars), mozda film ili ??
Pogledaj ovo: Robotech II - The Sentinels. U pitanju je film. Ne bi bilo u redu da otkucam šta se dogodilo sa dotičnima...

Poslednja ispravka: Iris (18.6.2007 u 20:14) Razlog: off
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2007, 19:53   #88
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Citat:
SirDuck91 kaže: Pregled poruke
Ne znam dal ste culi, verovatno je vec bilo, ali sprema nam se Transformers igrani film...
Imaš dosta postova na temu tog filma na prethodnim stranama, kao i ovde.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2007, 12:38   #89
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Thumbs up Macross Zero i Robotek

I tako, skinuo sam i odgledao Macross Zero. Animacije su odlične, ali priča... Dobro, tu je Roj Foker, ali sva ta metafizička naglabanja idu malo na živce. Šteta što nema ratnih brodova više u kadrovima. Ali ne može sve. Sve u svemu, zadovoljan sam. Avioni Anti-Unifikacionog Saveza liče na Suhoje (nosevi sigurno i delovi avionike).

Skinuo sam skoro sve Robotek stripove (fali jedno 30-tak), ali kad ću ja to pročitati, pojma nemam (nemam vremena ni seriju do kraja da pogledam, kao i 2 od 3 filma). Ali Sentinels moram pročitati. Šteta što to nikad nije postala serija.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2007, 14:52   #90
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Sto se Zeroa tiche... couldnt agree more. Dobro sto se plota tiche , svi macross spin offovi pate of tog sindroma( npr macross 7 - Protodevlin, anima spritia...)... Sreca sto sa robotechom nema blage veze..

Sto se sentinels knjiga i materijala tiche... sve je premeshteno u NON CANON( ukljucujuci i film..). Tako da se sve to po novoj politici firme nije ni dogodilo u robotech universu....( sve je promenjeno)

A i Mckkinney knjige su zvanicno satanizovane - All in favor ideja trenutnog rukovodstva firme
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2007, 16:27   #91
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Citat:
Avioni Anti-Unifikacionog Saveza liče na Suhoje (nosevi sigurno i delovi avionike).
Па мени се чини ко да цео Анти УН чине Руси и други словени.Имена ликова као и авиони Миг-29 и Ми-17 хеликоптер ми дају такав утисак..

Poslednja ispravka: Ghost (14.7.2007 u 12:09) Razlog: Погрешан хеликоптер :)
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2007, 12:16   #92
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Macross Zero

Ne znam na osnovu čega si zaključio da Antiunifikacioni savez čine Rusi i Sloveni? Jeste da je glavni za vojsku Ivanov, ali ja nisam zapazio još nekog sa slovenskim prezimenom.

Činjenica je da Unifikacioni savez amerikaniziran (plus Japanci) – koriste masivne flote (nosači aviona, razarači, fregate, korvete) što je tipično za moderne SAD, zatim su na nosačima aviona F-14 Tomketi, sami avioni-meke su modifikovani Tomketi... Antiunifikacioni savez opet forsira podmornice, a kao što smo komentarisali, avioni liče na ruske Migove i Sukoje.

Vrhunac gluposti je na kraju 5. epizode kada Šin vrši „kvantni“ (kako već da nazovem) skok – izranjava iz vode, plava svetlost oko njega, i ispade on Birdman. Mislim stvarno... Sve sam svario, ali je to previše. Otišla serija u domen Final Fantasy-ja. Šteta.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2007, 12:32   #93
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Macross Zero

Ајде добро ја сам блажи па ме није сморио сав тај "спиритуализам" , можда у неким тренутцима када ликови крену да мељу о bird-human i Kadun (ако те речи нису споменуте бар 100 пута нису ништа постигли).
Додуше можда има везе чињеница да нисам гледао Macross серијал пре, па ми несмета.

Што се тиче анти-ун, па шта да кажем такав сам утисак имао.
Иначе имаш ДД Иванова и Нору Полански (звуче ми на руско и пољско презиме ).

Што се тиче самог стила цртања и анимације, two thumbs up.Стварно свака им част, све лепо изгледа, а акција је брза и динамична.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2007, 14:06   #94
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Macross Zero

Meni opet sva ta mistika i spiritualizam mogu biti samo jedan veliki plus seriji. Japanci imaju običaj da ovakve elemente mešaju sa hard core sci-fi elementima i to ispadne vanserijski dobro. Možda zato što ste navikli na te neke zapadljačke načine pripovedanja pa vam se ne sviđa Zero. Da nema te neke doze spiritualizma i mistike, mislim da bi Zero bio mnogo prazniji i bajatiji. Ne treba zaboraviti da su Japanci u principu šintoisti/budisti pa spiritualizam ima poseban značaj kod njih, što nije slučaj sa hrišćanskim zapadom.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2007, 15:47   #95
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: Macross Zero

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
. Otišla serija u domen Final Fantasy-ja. Šteta.
Jesi gledao Macross 7? Jer je Zero mala beba u odnosu na 7 kad je u pitanju fantasy.....(protodevlin, anima spiritia)....

U svakom sluchaju ochekujemo vishe vesti i o novom macross 25....
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2007, 16:11   #96
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Macross Zero

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
Meni opet sva ta mistika i spiritualizam mogu biti samo jedan veliki plus seriji. Japanci imaju običaj da ovakve elemente mešaju sa hard core sci-fi elementima i to ispadne vanserijski dobro. Možda zato što ste navikli na te neke zapadljačke načine pripovedanja pa vam se ne sviđa Zero. Da nema te neke doze spiritualizma i mistike, mislim da bi Zero bio mnogo prazniji i bajatiji. Ne treba zaboraviti da su Japanci u principu šintoisti/budisti pa spiritualizam ima poseban značaj kod njih, što nije slučaj sa hrišćanskim zapadom.
Ко каже да ми се несвиђа, одличан је.
Мислим, мени уоште не смета сав тај мистицизам и слично (чак штавише дође и као добро освежење пошто сам навикнут на класичне sci-fi приче).

Иначе занимљиво је да Battletech универзум (Mechwarrior) имао једне веома занимљиве типове Мека, Land-Air Mechs. Мекови који су се могли трансформисати у авионе и обрнуто, звучи познато. Да, чак један од мекова безобразно личи на VF-1.Завршетак ове приче је попијена тужба и избацивање истих из Battletech-а (у Battletech-у се каже да је због тежине самих мекова изашли из употребе).
Штета што нема ни у једној игри, било би екстра возити.

Је ли какав је Macross Plus, мени изгледа добро?
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2007, 16:18   #97
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: Macross Zero

Citat:
Ghost kaže: Pregled poruke
-Иначе занимљиво је да Battletech универзум (Mechwarrior) имао једне веома занимљиве типове Мека-
A tek sto battletech ima destroide....ala macross

Citat:
Ghost kaže: Pregled poruke
Је ли какав је Macross Plus, мени изгледа добро?


Macross plus je odlichan. Za sada -best of - kad su macross spin offovi u pitanju. Na vizualnom poljy briljira. I za svaku preporuku. ( dok sa druge strane kasniji macross 7 definitivno treba izbeci)

Nego Bvitnik... Jesi gledao Yukikaze?
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2007, 16:37   #98
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Macross Zero

Citat:
Macross plus je odlichan. Za sada -best of - kad su macross spin offovi u pitanju. Na vizualnom poljy briljira. I za svaku preporuku.
Ја сам на јутубу видео догфајт између два главна лика и морам рећи да ми привукло пажњу.

Што се тиче седмице, то чим сам видео о чему се прича ради на википедији било ми јасно зашто сви мрзе.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2007, 17:37   #99
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Smile Macross Zero

Primetio sam u 3. epizodi da su nosač aviona i bar jednu korvetu branili Destroid Tomahawak (tj. liči na njega), a na kraju 5. se javlja legendarni Destroid Monster i ispaljuje iz 4 topa granate sa nukleranim glavama. Ovo je poslednje je stvarno preterivanje. Mnogo bi bilo lepše da su sa razarača ispalili tomahavke i razneli Birdmana u param parčad.


Citat:
nesonjacc kaže: Pregled poruke
Jesi gledao Macross 7? Jer je Zero mala beba u odnosu na 7 kad je u pitanju fantasy.....(protodevlin, anima spiritia)....
Ne, i nemam nameru da trošim internet resurse za skidanje i vreme na to smeće. Držim se Roboteka, a Macross Zero sam skinuo i odgledao jer kako tako (kao) ima veze sa Robotekom, pa malko gledam kao uvod u Makros sagu, iako to nije.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2007, 17:57   #100
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Macross Zero

Па сад пази ја сам чуо да се Macross Zero дешава једну годину пре SDF Macross, тако да је можда чак и логично што се та чуда појављују (бар тако је један написао на јутубу).
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com